• Zapraszamy

• *********************************************************************************************************

ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W TARNOGRODZIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Zapisy dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie odbywać się będą w dniach od 26 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r. w godz. od 7.30 -15.30 w sekretariacie szkoły lub skan mailem: szp.tarnogrod@gmail.com

Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do klasy pierwszej można pobrać ze strony  Wniosek_zgloszenie_o_przyjecie_do_klasy_pierwszej.doc i w sekretariacie szkoły

Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców, dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Przy składaniu wniosku konieczny będzie do wglądu akt urodzenia  oraz PESEL dziecka

TERMINY ZWIĄZANE Z NABOREM DO KLASY PIERWSZEJ:

• Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej -   26 lutego - 15 marca 2024 r.
        • Podanie do publicznej wiadomości listy uczniów przyjętych -  22 marca 2024 r.

Szczegółowe zasady naboru i rekrutacji uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Curie- Skłodowskiej w Tarnogrodzie zawarte są w Statucie Szkoły.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia  Fundacja Fundusz Lokalny  Ziemi Biłgorajskiej  zaprasza do wzięcia udziału  w zbiórce nowych zabawek, maskotek, gier oraz materiałów plastycznych dla chorych dzieci przebywających w szpitalu Uniwersyteckim w Lublinie.

Szkolny Klub Wolontariatu wspiera tą szczytą akcję i prosi wszystkich ludzi dobrego serca o aktywny udział w zbiórce. Miejsce zbiórki w naszej szkole to biblioteka szkolna.

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

Co roku w październiku prowadzimy zbiórkę biało - czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłona na polskich grobach na Ukrainie.

W akcję angażują się wszyscy chętni po obu stronach granicy. Ci, którzy zbierają znicze nie mają wątpliwości, że to lekcja odpowiedzialności i patriotyzmu. I ważny dowód pamięci o rodakach zza wschodniej granicy, ale też polskiej części historii.

Białe i czerwone znicze można przynosić do szkoły. Zachęcamy do właczenia sie do akcji.

**************************************************************************************************************

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZAT

a

Nasza szkoła bierze udział w zbiórce karmy dla zwierzat. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej akcji na rzecz psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Do końca października br. zbieramy na pópiętrze:
        - karmę (suchą i mokrą)
        - "przysmaki".