Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie zgłoszone do publikacji w Dzienniku Ustaw, od 04 maja 2021 roku uczniowie klas I-III wracają do szkoły na nauczanie stacjonarne wg ustalonego wcześniej planu zajęć dla każdej klasy. Pozostali uczniowie klas IV – VIII pozostają dalej na nauczaniu zdalnym.
AKTUALNOŚCI
OGŁOSZENIE
Informacja o naborze do Szkoły Muzycznej w Biłgoraju
PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA W BIŁGORAJU
UL. KOŚCIUSZKI 96
Ogłasza ZAPISY do klas pierwszych.
Składanie wniosków pobranych w sekretariacie szkoły
lub na www.muzycznabilgoraj.pl do 21 maja 2021 r. do godz. 15.00
Badanie przydatności do kształcenia muzycznego - 25 maja 2021 r.Sekretariat - 84 688 07 79
psmbj@lbl.pl
www.muzycznabilgoraj.pl
23 KWIETNIA WIĘCEJ NIŻ FESTIWAL
W Turcji 23 kwietnia każdego roku dzieci świętują dzień Suwerenności i Dzień Dziecka. W tym roku nasi przyjaciele z Turcji zaprosili również naszą szkołę do celebrowania tego święta. W nagraniu gościnnie wystąpiła uczennica naszej szkoły - Maja Kurzydlo ( klasa II
, która w stroju narodowym przepięknie wygłosiła kwestię w języku tureckim!!!!
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Tarnogrodzie-302307360496362
https://www.facebook.com/ozcan.kardes/posts/10158941317259799
Ogłoszenie - nauczanie hybrydowe
Ogłoszenie
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od dnia 26 kwietnia 2021
roku do dnia 02 maja 2021 roku mając na uwadze zapis rozporządzenia:
1) nie więcej niż 50 % uczniów realizuje te zajęcia w szkole,
2) co najmniej 50 % uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik
kształcenia na odległość,
zajęcia w Szkole Podstawowej im. Marii Curie- Skłodowskiej w Tarnogrodzie w klasach
I-III będą odbywały się według następującego harmonogramu:
1) poniedziałek i wtorek – klasy I a, II a, III b,
2) środa, czwartek, piątek – klasy I b, II b, III a.
Jeśli nauka hybrydowa zostanie przedłużona, kolejne harmonogramy zajęć poszczególnych
klas będą zamieszczone na stronie szkoły.
Dowóz i odwóz uczniów z obwodu szkoły, będzie odbywał się na zasadach ustalonych na
początku roku szkolnego. 7.30 odjazd z Luchowa Górnego, 12.30 odjazd z Tarnogrodu.
Uczniowie będą mogli skorzystać ze stołówki szkolnej, przynosząc kartkę od rodziców do
sekretariatu szkoły z zamówionym daniem. Opłatę stosowną do zamówionego dania i liczby
dni korzystania ze stołówki należy uiścić w maju.
I danie -3,80 zł
II danie – 5,90 złJednocześnie informujemy, że świetlica jest czynna w godzinach 07.15-15.15.
22 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
Grupa uczniów z klasy VIIIb: Otylia, Martyna, Oliwia, Kornelia, Magda, Mateusz M., Mateusz, Bartek i Kuba zajęli się problemem jakim są śmieci. Postanowili z okazji Dnia Ziemi zorganizować kampanię społeczną pt. "Świat nie jest śmietnikiem". Nagrali filmiki, przygotowali plakaty, informacje, porady i wspólnie przygotowali prezentację. Ze względu na obecną sytuację jest ona udostępniona w Internecie. Ósmoklasiści mają nadzieję, że zapozna się z nią wielu ludzi i dzięki temu podejmą oni pewne postanowienia zmierzające do ochrony naszej planety przed tym, aby nie stała się śmietnikiem.
Informujemy również, że w maju 2021 r. w naszej szkole odbędzie się akcja ekologiczna ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. O dokładnej dacie poinformujemy.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją:
Akcja Żonkile 2021
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile
https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
- Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
https://polin.pl/system/files/attachments/szablon%20PL.pdf
Popisz się talentem 2021 Piąta edycja największego polskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych!
Startujemy w przyszłość!
Zajrzyjcie na stronę Nowej Ery organizatora konkursu https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem
„W tegorocznej edycji „Popisz się talentem” użyjecie wyobraźni, aby zajrzeć w przyszłość. Jest ku temu świetna okazja – rok 2021 został ogłoszony rokiem Stanisława Lema, znanego w Polsce i na całym świecie twórcy opowiadań z gatunku science fiction (fantastyki naukowej). Może i wy zechcecie rzucić okiem w przyszłość i opowiedzieć czytelnikom, co tam zobaczyliście? Kto się pisze na taką przygodę?
Nagrodą jest literacki debiut
Już jesienią 2021 trzydziestu laureatów otrzyma do rąk własnych pokonkursową książkę ze swoimi tekstami. A także pamiątkowe dyplomy potwierdzające ich sukces, a cały dochód ze sprzedaży pokonkursowej książki trafi do wybranej fundacji działającej na rzecz potrzebujących dzieci.
- 25 IV ostatni dzień na wysyłanie prac przez formularz zgłoszeniowy na stronie
https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem
Zadanie konkursowe
„Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” – tak mógłby się zaczynać serwis informacyjny za sto lat. Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Wierzymy, że Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań!
Wyobraź sobie, że stacja JUTRO TV wysyła Cię w przyszłość. Masz za zadanie napisać relację z tego, co tam zastałeś. Dlaczego napisać? Ponieważ kamery i twarde dyski źle znoszą podróż w czasie – tylko tekst pisany jest w stanie ją przetrwać! Do dzieła zatem! Zrelacjonuj, co przeżyłeś w świecie jutra, kogo spotkałeś, w jakich zdarzeniach uczestniczyłeś, co zaobserwowałeś. Koniecznie dodaj także własny komentarz – jak prawdziwy reporter!
Regulamin_Popisz_sie_talentem_2021.pdf
Reportaz_z_przyszlosci_-_Metalowe_serce.pdf
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „BIŁGORAJSKA KARTKA WIELKANOCNA”
W Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Biłgorajska kartka Wielkanocna" zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju wzięło 15 uczniów z naszej szkoły. Sukces w konkursie odniosły trzy uczennice:
III miejsce zdobyły uczennice z kl. VII Martyna Michońska i Karolina Gałka
wyróżnienie zdobyła uczennica kl. IIa Lena Sikora.
Gratulujemy!
11
KONKURS NA "STROIK WIELKANOCNY" ROZSTRZYGNIĘTY - NAGRODA I WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZENNIC
Dnia 26 marca 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu został rozstrzygnięty regionalny konkurs plastyczny na "Stroik wielkanocny".
W konkursie wzięło udział 222 uczniów klas 1-8 szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.
Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę oryginalność, samodzielność i estetykę wykonania.
Decyzją komisji w każdej kategorii (klasy 1-3, 4-6, 7-8) przyznano pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz z uwagi na wiele bardzo ciekawych prac wyróżniono 21 stroików.
W gronie nagrodzonych są uczniowie z naszej szkoły:
II miejsce Amelia Szuba
Wyróżnienie: Lena Sikora, Natalia Świtała i Izabela Chmielewska. Gratulujemy
.
Warto nadmienić, że w konkursie wzięło udział 24 uczniów z naszej szkoły. Wszystkie prace zasłużył na dyplomy uznania.
Po odbiór nagród i dyplomów zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej
.
24
27 MARCA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Zapraszamy do obejrzenia próby generalnej przedstawienia pt. "Wświecie bajek" w wykonaniu koła teatralnego uczniów z klasy V działającego w bibliotece szkolnej. Młodzi aktorzy przygotowyali teatrzyk dla uczniów z klas I-III na uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Niestety sytuacja epidemiczna nie pozwoliła na zrealizowanie tego działania do końca. Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy do obejrzenia przedstawienia.