AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

        • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 było okazją do podsumowania całorocznej pracy oraz osiągnięć naszych uczniów. Podczas akademii Burmistrz wręczył nagrody i wyróżnienia, doceniając wysiłek, zaangażowanie i wytrwałość uczniów w mijającym roku szkolnym. Nagrody najlepszym uczniom przekazała również Pani Dyrektor za bardzo dobre wyniki w nauce. 

          W czasie uroczystości w szczególny sposób pożegnano troje nauczycieli, którzy po wielu latach pracy zawodowej przeszli na zasłużoną emeryturę: pani Małgorzata Cich, pani Teresa Korpal oraz pan Marek Bieniek.  Słowa podziękowania i życzenia skierowano także do uczniów klas ósmych, kończących edukację w naszej szkole.

          Pięknym i wzruszającym zwieńczeniem uroczystości był tradycyjny polonez w wykonaniu tegorocznych absolwentów – symbol zakończenia ważnego etapu życia i rozpoczęcia nowych wyzwań.

           

          Lista uczniów nagrodzonych za wyniki w nauce w roku szkolnym 2025/2026:

           

           

          Klasa  I a wychowawca Andrzej Pleskacz:

          1. Agnieszka Rogala
          2. Wojciech Gruca
          3. Tobiasz Adamowicz
          4. Antoni Baryła
          5. Magdalena Grochowicz
          6. Michalina Osuch
          7. Leon Typek
          8. Patrycja Zając
          9. Zofia Duda
          10. Anna Sawastynowicz
          11. Ida Bucior
          12. Lena Rzeźnik
          13. Milena Piskorska

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją:  Tobiasz Adamowicz, Oliwia Duda,  Szymon Kucharski, Łukasz Wojnar

           

          Klasa  I b wychowawca Dominika Postrzech – Mazurek:

          1. Natalia Mach
          2. Piotr Gruszka
          3. Andrii Ukrainets
          4. Zuzanna Wasiowska
             

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Natalia Mach

           

          Klasa  Ic wychowawca Agnieszka Grasza:

          1. Zuzanna Kiełbasa
          2. Aleksander Borowiec
          3. Emilia Łyda
          4. Liliana Szmołda
          5. Mikołaj Pleskacz
          6. Zuzanna Misiągiewicz
          7. Łucja Majcher
          8. Hubert Sereda
          9. Julia Gołąb
          10. Valeriia Kyrnychenko
             

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Aleksander Borowiec

           

          Klasa II a wychowawca Joanna Karczmarzyk:

          1. Julia Leśniak
          2. Aleksander Gołąb
          3. Wiktoriia Ukrainets
          4. Fabian Saweczko
          5. Kaja Kucharska
          6. Tymon Dołomisiewicz
          7. Antoni Gołąb
          8. Wiktoria Feliks
             

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Yuniia Amramyshyna, Rozalia Hułas, Alan Szeniak

           

          Klasa  II b wychowawca Anna Mucha:

          1. Adam Bień
          2. Zuzanna Czochara-Konieczny
          3. Jonatan Korniak
          4. Barbara Krawiec
          5. Natalia Mazurek
          6. Martyna Świst
          7. Amina Yurkiv

           

          Uczniowie ze 100 % frekwencją: Ignacy Jaglarz

           

          Klasa  III a wychowawca Aleksandra Zając:

          1. Mateusz Śmieciuch
          2. Jan Iwańczyk
          3. Jeremi Korniak
          4. Emilia Larwa
          5. Szymon Pleskacz
          6. Hubert Buliński
          7. Nikola Rój

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Mateusz Śmieciuch

           

          Klasa  III b wychowawca Teresa Korpal:

          1. Marcel Fus
          2. Nikola Laska
          3. Mikołaj Socha
          4. Tymoteusz Krasowski
          5. Kacper Szlachta
          6. Leon Figiel
          7. Magdalena Krystoszyk
          8. Zofia Bober
          9. Alicja Cios

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją:  Magdalena Krystoszyk

           

          Uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4.75 i co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania:
           

          Klasa  IV a wychowawca Katarzyna Skubisz:

          1.     Kacper Piskorski 5,70 zachowanie wzorowe

          2.     Martyna Przytuła 5,60 zachowanie wzorowe

          3.     Julia Maśko 5,40 zachowanie wzorowe

          4.     Franciszek Gołąb 5,30 zachowanie wzorowe

          5.     Ewa Gruca 5,20 zachowanie wzorowe

          6.     Milena Surman 5,20 zachowanie wzorowe

          7.     Karina Zając 5,10 zachowanie wzorowe

          8.     Tymoteusz Grelak 5,10 zachowanie bardzo dobre

          9.     Klara Koziara 5,10 zachowanie wzorowe

          10.  Aleksander Bryła 5,00 zachowanie wzorowe

          11.  Julia Czyżo 5,00 zachowanie wzorowe

          12.  Oliwier Chodkiewicz 4,90 zachowanie wzorowe

           

          13.  Wojciech Kędzierski4,90 zachowanie wzorowe

           

          Klasa IV b wychowawca Grzegorz Niziołek:

          1.     Maja Bień 5,40 zachowanie wzorowe

          2.     Anna Gołąb 5,30 zachowanie wzorowe

          3.     Wiktoria Borowiec 5,20 zachowanie wzorowe

          4.     Sara Kołodziej 5,10 zachowanie wzorowe

          5.     Michał Piebiak 5,10 zachowanie bardzo dobre

          6.     Lilianna Popowicz 5,10 zachowanie wzorowe

          7.     Maksymilian Majcher 5,00 zachowanie bardzo dobre

          8.     Adrian Szkoda 5,00 zachowanie wzorowe

          9.     Katarzyna Borek 4,90 zachowanie wzorowe

          10.  Sandra Kornaś 4,90 zachowanie wzorowe

          11.  Bartłomiej Szkoda 4,80 zachowanie wzorowe

          12.  Marcel Wlaź 4,80 zachowanie bardzo dobre

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Anna Gołąb, Lilianna Popowicz

           

          Klasa  V a wychowawca Krzysztof Tarnowski:

          1.     Zofia Magoch 5,27 zachowanie wzorowe

          2.     Aleksandra Dołomisiewicz 4,91 zachowanie wzorowe

          3.     Piotr Dec  4,82 zachowanie wzorowe

          4.     Karolina Szajner 4,82 zachowanie wzorowe

           

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją: Antoni Kucharski

           

           

          Klasa  V b wychowawca Urszula Pięciorek:

          1.     Aleksandra Dworniczak5,36 zachowanie wzorowe

          2.     Aleksandra Pietras5,36 zachowanie wzorowe

          3.     Paulina Rój 5,36 zachowanie wzorowe

          4.     Karina Kulpa 5,27 zachowanie wzorowe

          5.     Klaudia Grelak 5,09 zachowanie wzorowe

           

          6.     Hanna Czarnecka 5,00 zachowanie wzorowe

           

          Klasa  VI a wychowawca Jolanta Grelak:

          1.     Hanna Iwańczyk 5,82, zachowanie wzorowe

          2.     Zuzanna Budzyńska 5,27, zachowanie wzorowe

          3.     Aleksandra Piebiak 5,09 zachowanie wzorowe

          4.     Patryk Pokrywka 5,09 zachowanie bardzo dobre

          5.     Liliana Smyk 5,00 zachowanie wzorowe

          6.     Hubert Bukowiński 5,00 zachowanie wzorowe

           

          7.     Szymon Przytuła 4,82 zachowanie bardzo dobre

           

           

          Klasa VI b wychowawca Grażyna Chamot:

          1.     Julia Szumiec 5,64 zachowanie wzorowe

          2.     Jakub Buliński 5,55 zachowanie wzorowe

          3.     Julia Sidor 5,55 zachowanie wzorowe

          4.     Aniela Śniosek 5,55 zachowanie wzorowe

          5.     Igor Kurzawski 5,50 zachowanie bardzo dobre

          6.     Izabela Chmielewska 5,18 zachowanie wzorowe

          7.     Pola Siciarz 5,09 zachowanie wzorowe

          8.     Hubert Mołda 4,82 zachowanie bardzo dobre

           

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją:  Jakub Grasza

           

          Klasa  VII a wychowawca Hadacz Bożena

          1.     Martyna Borek - 5,69 zachowanie wzorowe

          2.     Karolina Mulawa- 5,69 zachowanie wzorowe

          3.     Nikola Siciarz- 5,69 zachowanie wzorowe

          4.     Jakub Pleskacz- 5,31 zachowanie wzorowe

          5.     Emilia Gorzkowska- 5,00 zachowanie wzorowe

          6.     Dawid Bukowiński- 4,77 zachowanie bardzo dobre

           

          Uczniowie ze 100% frekwencją Martyna Borek

           

           

          Klasa VII b wychowawca Anna Kuziak:

          1.     Maja Kurzydło 5,46 zachowanie wzorowe

          2.     Julia Przytuła 5,31 zachowanie wzorowe

          3.     Gabriela Maśko 5,23 zachowanie wzorowe

          4.     Hanna Drzał 5,08 zachowanie wzorowe

          5.     Wiktoria Zając 5,00 zachowanie wzorowe

          6.     Adam Micyk 4,77 zachowanie wzorowe

           

          Klasa VIII a wychowawca Teresa Okapiec:

          1.     Paulina Fus 5,53 zachowanie wzorowe

          2.     Hanna Dołomisiewicz 5,35 zachowanie wzorowe

          3.     Kalina Kucharska 5,24 zachowanie wzorowe

          4.     Nikola Grelak 5,16 zachowanie wzorowe

          5.     Hanna Lewkowicz 5,06 zachowanie wzorowe

          6.     Michał Gurdziel 5,00 zachowanie wzorowe

          7.     Magda Świerzko 4,82 zachowanie wzorowe

          8.     Filip Czarnecki 4,76 zachowanie wzorowe

           

          Klasa VIII b  wychowawca Anna Niziołek:

          1.     Michalina Sidor 5,35 zachowanie wzorowe

          2.     Jakub Mazurek 5,35 zachowanie wzorowe

          3.     Filip Krajewski 5,18 zachowanie wzorowe

          4.     Szymon Rogala 4,94 zachowanie wzorowe

          5.     Marta Mazurek 4,94 zachowanie bardzo dobre

          6.     Wojciech Borek 4,82 zachowanie wzorowe

           

           GRATULUJEMY!

      • W gronie 40 najlepszych szkół w Polsce – projekt „Postaw na Słońce”
        • W gronie 40 najlepszych szkół w Polsce – projekt „Postaw na Słońce”

        • W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Postaw na Słońce”, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem energii słonecznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży.

          Ubiegłoroczny udział zakończył się dużym sukcesem – zajęliśmy II miejsce w Polsce. Tegoroczna edycja projektu odbywała się według zmienionej formuły. Organizatorzy nie przyznawali miejsc konkursowych, lecz wyłonili 40 najlepszych szkół, których raporty z pierwszego etapu zostały najwyżej ocenione przez Komisję. Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasza szkoła ponownie znalazła się w tym prestiżowym gronie.

          Projekt został podzielony na dwa etapy. Etap I obejmował realizację czterech zadań, których efekty zostały opisane w raporcie końcowym ocenianym przez Komisję. Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono 40 szkół, które otrzymały zestawy edukacyjno-demonstracyjne OZE o wartości do 1500 zł. Dzięki zaangażowaniu uczniów i opiekunów naszej szkoły zdobyliśmy taki zestaw, który będzie wykorzystywany podczas zajęć z zakresu ekologii, fizyki i edukacji technicznej.

          Etap II polegał na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem otrzymanego zestawu oraz przygotowaniu sprawozdania z ich realizacji. Uczniowie mieli okazję poznać zasady działania instalacji fotowoltaicznych, znaczenie odnawialnych źródeł energii dla ochrony środowiska oraz możliwości praktycznego wykorzystania energii słonecznej. Zajęcia miały charakter warsztatowy i pozwoliły uczestnikom samodzielnie wykonywać doświadczenia oraz obserwować działanie elementów zestawu demonstracyjnego.

          Udział w projekcie umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, planowania działań oraz przygotowywania materiałów edukacyjnych. Był również okazją do promowania postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz świadomego korzystania z nowoczesnych technologii energetycznych.

          Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w projekcie „Postaw na Słońce”, a osiągnięty wynik potwierdza wysoki poziom zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli. Otrzymany zestaw edukacyjny będzie służył kolejnym rocznikom uczniów, umożliwiając prowadzenie atrakcyjnych zajęć i doświadczeń związanych z odnawialnymi źródłami energii.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział, kreatywność i zaangażowanie, a organizatorom projektu za możliwość uczestniczenia w tej wartościowej inicjatywie edukacyjnej.

        • Zajęcia sensoryczne - podsumowanie działań

        •  

          W naszej szkole regularnie odbywają się zajęcia sensoryczne prowadzone w specjalnie wyposażonej sali sensorycznej. Celem tych zajęć jest stymulowanie rozwoju zmysłów, wspieranie koncentracji uwagi, wyciszanie emocji oraz rozwijanie umiejętności poznawczych i społecznych uczniów. Zajęcia sensoryczne sprzyjają redukcji napięcia emocjonalnego, rozwijają koordynację ruchową, percepcję wzrokową i słuchową oraz pomagają budować poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Dla wielu uczniów są także okazją do relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych. Sala sensoryczna stanowi ważny element wsparcia rozwoju naszych uczniów, a zajęcia w niej prowadzone cieszą się dużym zainteresowaniem i przynoszą wiele pozytywnych efektów.

        • Nasza szkoła laureatem VI edycji konkursu „Lekcja Nieśmiecenia”!

        • Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy VI b zdobyli tytuł Laureata VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Lekcja Nieśmiecenia”. To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem zaangażowania uczniów i nauczycieli w działania na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw ekologicznych.

          Celem konkursu było promowanie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, segregacji śmieci oraz budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W ramach realizowanego projektu uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach edukacyjnych, zajęciach, akcjach ekologicznych oraz inicjatywach zachęcających do dbania o czystość najbliższego otoczenia.

          Otrzymany tytuł laureata jest potwierdzeniem, że wspólne działania mogą przynosić wymierne efekty i przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się kreatywnością, odpowiedzialnością i zaangażowaniem w realizację konkursowych zadań.

        • RAJD ROWEROWY PO ROZTOCZU

        • W dniach 17-19 czerwca  uczniowie klasy 5a oraz zawodnicy klubu UKS Jedynka Tarnogród uczestniczyli w rajdzie rowerowym szlakami Roztoczańskiego Parku Narodowego. Mieliśmy okazję  na sportowo podziwiać piękno naszej małej ojczyzny. W trakcie wyjazdu zwiedzaliśmy Zwierzyniec,Górecko,Floriankę, podziwialiśmy piękno Parku Narodowego. Uczestnicy mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności na spływie kajakowym. Wieczory oraz wolny czas spędzaliśmy przy ognisku oraz na grach integracyjnych oraz sportowych. Łącznie pokonaliśmy w trakcie 3 dni ponad 130 km na rowerach. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale z dużą dawką pozytywnych emocji i radości z pokonania trudów wyjazdu.

        • Sukces ucznia klasy VI b w konkursie poetyckim Biłgorajskie- jakie cudne...

        • Jakub Buliński zajął III miejsce w IX Powiatowym Konkursie Poetyckim Biłgorajskie - jakie cudne...- temat edycji: Roztoczańskie zadumania w kategorii klas IV-VI. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, polegał na napisaniu utworu poetyckiego w dowolnej formie. Opiekę nad uczniem sprawowała nauczycielka języka polskiego Grażyna Chamot. Gratulujemy sukcesu!

      • Wycieczka klas 1b i 1c do Wioski Frajda
        • Wycieczka klas 1b i 1c do Wioski Frajda

        • 19 czerwca uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Bliżowa, do "Wioski Frajda". Głównym celem wyjazdu była promocja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz integracja uczniów obu klas. Podczas pobytu dzieci brały udział w licznych zawodach sportowych, pokonywały ścieżki zdrowia oraz korzystały z wielu ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu. Wspólne zabawy i aktywności dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. "Wioska Frajda" okazała się wyjątkowym miejscem, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Czas spędzony na świeżym powietrzu sprzyjał aktywności fizycznej, integracji oraz budowaniu koleżeńskich relacji. Z pełnym przekonaniem polecamy "Wioskę Frajda" naszym kolegom i koleżankom ze szkoły jako miejsce pełne atrakcji, zabawy i niezapomnianych wrażeń.

        • TALENT SHOW

        • W czwartek - 18 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się Talent Show – wydarzenie, które z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego na stałe wpisało się już w kalendarz szkolnych uroczystości i stało się piękną tradycją.

          Podczas występów uczniowie z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje pasje i uzdolnienia. Na scenie nie zabrakło tańca, gry na instrumentach, recytacji poezji, pokazów akrobatycznych oraz wielu innych niezwykłych występów. Każdy uczestnik udowodnił, że talent może mieć wiele różnych oblicz, a najważniejsze jest rozwijanie swoich pasji i odwaga, by zaprezentować je przed publicznością.

          Serdecznie gratulujemy wszystkim występującym! Dziękujemy za wspaniałe emocje i już dziś czekamy na kolejną edycję naszego Talent Show.

      • Projekt eTwinning “Academy of Superpowers: daily habit of superheroes”
        • Projekt eTwinning “Academy of Superpowers: daily habit of superheroes”

        • Uczniowie klasy 4a wykonali ostatnie zadania z projektu:

          Hunters for plastic

          Zadanie polegało na świadomych wyborach dotyczących korzystania z plastikowych butelek bądź opakowań na rzecz pojemników lub bidonów wielokrotnego użytku. Nasi uczniowie okazali się bardzo eko ponieważ wszyscy korzystają z bidonów i lanczówek, w których przynoszą do szkoły swoje drugie śniadanie. Brawo my. Wiedzą  o naszych eko nawykach dzieliliśmy się z uczniami ze szkół partnerskich i poznawaliśmy ich sposoby na bycie eko.

          Eco-installation “The Ghost of Resources”

          To zadanie bardzo podobało się dzieciom. Trzeba było stworzyć z różnych materiałów z odzysku konstrukcje bądź ciekawe przedmioty. My wymyśliliśmy latające obiekty. Ciekawie było je testować. Cień, który rzucały te obiekty spowodował, że wyszły nam dziwne pojazdy kosmiczne.

          Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu online, które odbyło się 19 maja. Mogli zobaczyć i usłyszeć swoich kolegów i koleżanki ze szkół partnerskich oraz samym się zaprezentować. Było to ciekawe spotkanie, na którym nasi uczniowie mogli wykazać się znajomościom języka angielskiego w praktyce. Wysłuchali przygotowanych przez uczniów krajów partnerskich wypowiedzi i prezentacji z zadania co można zrobić z materiałów z recyklingu. Sami również się zaprezentowali. Przygotowali nazwę swojej grupy i motto, oczywiście po angielsku. Wraz z innymi uczniami wzięli udział w zabawie ruchowej przygotowanej przez prowadzące spotkanie nauczycielki z Ukrainy.

          Nasi uczniowie pomyślnie ukończyli wszystkie główne misje w „Akademii Supermocy”, a teraz nadszedł czas na najważniejszy rytuał prawdziwych bohaterów — podsumowanie i refleksję nad swoimi osiągnięciami. Dzieci wyrażały swoje zdanie, mówiły o swoich emocjach i przydatnych nawykach, które wykształciły w „Akademii Supermocy”. Wykorzystały do tego koło pytań do refleksji, utworzone w formie gry na wordwall.  Dzieci pracowały wytrwale i z zaangażowaniem w „Akademii Supermocy”. Ukończyły tyle ważnych misji, nauczyły się chronić planetę, dbać o swoje zdrowie i czynić dobro. Są prawdziwym super zespołem.

          Uczniowie pomyślnie ukończyli wszystkie misje ale na koniec pozostała jedna, bardzo ważna misja. Przekazać informacje, co podobało się najbardziej. Uczniowie zrobili to wypełniając interaktywne zadanie-ankietę w forms.  Podzielili się tam swoimi wrażeniami i wszystkim tym co podobało się im w projekcie. Gratulujemy ukończenia projektu. Było to niezapomniane doświadczenie dla naszych uczniów i możliwość rozwijania umiejętności językowych, pracy z różnymi aplikacjami oraz możliwość poznania uczniów z innych krajów europejskich.

      • RAZEM DLA ADASIA
        • RAZEM DLA ADASIA

        • W niedzielę 21 czerwca od godz. 15 na placu przy TOK, Szkolny Klub Wolontariatu, Młodzieżowa Rada Miejska i Grupa Eksploratorzy będą prowadzić zbiórkę na rzecz Adasia Iwanejko.

          Będą "jaśki dla Adasia", piaskownica dla poszukiwaczy skarbów, zwierzątka z baloników.

          Zapraszamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji

      • JESTEŚMY DUMNI !
        • JESTEŚMY DUMNI !

        • Anna Gołąb została laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.

          Uczennica klasy IVb została trzykrotnie nagrodzona; I miejsce w powiecie biłgorajskim, I miejsce w województwie,laureatka etapu centralnego. Tematyka konkursu nawiązywała do kampanii prewencyjnej KRUS w ramach projektu Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś.

          Zapraszamy do  obejrzenia fotorelacji z gali finałowej konkursu, która odbyła się 15 czerwca w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

      • ZWIEDZANIE SANDOMIERZA
        • ZWIEDZANIE SANDOMIERZA

        • Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w piątek 12 czerwca 2026 roku w pełnej atrakcji wycieczce do Sandomierza. Podczas pobytu zwiedzili malowniczy Wąwóz Królowej Jadwigi, Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską oraz Muzeum Ojca Mateusza. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również rejs statkiem po Wiśle.

          Dodatkową niespodzianką było spotkanie z Arturem Pontkiem, aktorem serialu „Ojciec Mateusz”, wcielającym się w rolę policjanta Mariana Marczaka. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. 

          Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, dostarczyła wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała odkrywaniu uroków królewskiego miasta.

      • NOC W BIBLIOTECE 2026 – „CZYTAMY I DOBRZE SIĘ BAWIMY. W ŚWIECIE MITÓW NORDYCKICH”
        • NOC W BIBLIOTECE 2026 – „CZYTAMY I DOBRZE SIĘ BAWIMY. W ŚWIECIE MITÓW NORDYCKICH”

        • Z piątku na sobotę, 12/13 czerwca 2026 r., w naszej szkole po raz kolejny odbyła się niezwykła Noc w Bibliotece. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem „Czytamy i dobrze się bawimy. W świecie mitów nordyckich” i dostarczyło uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

          Pomysłodawczyniami tegorocznej edycji były uczennice klas VIa i VIb – Hania, Marysia, Julia i Julia, które wraz z p. Anną z biblioteki szkolnej przygotowały wyjątkowy program wydarzenia.

          W organizację nocnej gry terenowej zaangażowało się aż 29 uczniów klas VI–VIII, którzy przygotowali zadania, zagadki i stanowiska inspirowane mitologią nordycką. W wydarzeniu uczestniczyło 40 uczniów klas III–VIII.

          Opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele: Anna Kuziak, Ewelina Iwańczyk, Ewa Marczak, Bożena Hadacz, Urszula Pięciorek oraz Marta Rogala.

          Po przybyciu do szkoły uczniowie rozłożyli na sali gimnastycznej swoje śpiwory, karimaty, materace i poduszki, przygotowując miejsce do noclegu. Następnie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu poświęconym książkom i pasjom. Wyjątkowym gościem wydarzenia była pani Joanna Puchacz, która opowiedziała o swoich zainteresowaniach, doświadczeniach i inspiracjach.

          Kolejnym punktem programu była integracyjna gra „Państwa–Miasta”, podczas której uczestnicy ćwiczyli współpracę, poszerzali wiedzę i budowali relacje koleżeńskie.

          Nie zabrakło również wspólnej kolacji. Przy herbatce i chlebie z dżemem uczniowie prowadzili rozmowy, dzielili się wrażeniami i spędzali czas w miłej atmosferze.

          Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia łapaczy snów, które rozwijały kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię uczestników.

          Po chwili odpoczynku wszyscy obejrzeli film „Asterix i Wikingowie”, który wprowadził uczestników w klimat dalszych przygód.

          Najbardziej wyczekiwanym punktem programu była nocna gra terenowa. Uczniowie zostali podzieleni na czteroosobowe drużyny i wyruszyli w podróż po świecie mitów nordyckich. Każdy uczestnik otrzymał specjalną Kartę Podróżnika po Mitach Nordyckich, na której zapisywał zdobywane słowa-klucze.

          Podczas wędrówki drużyny odwiedzały kolejne krainy i wykonywały różnorodne zadania:

          • rozwiązywały szyfry i zagadki,
          • pokonywały tory przeszkód,
          • odczytywały wiadomości zapisane alfabetem Morse’a,
          • rozszyfrowywały runy i alfabet migowy,
          • tworzyły artefakty dla nordyckich bogów,
          • wykonywały zadania sprawnościowe,
          • odnajdywały ukryte wskazówki prowadzące do kolejnych stacji.

          Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i umiejętnością współpracy.

          Po zakończeniu gry i rozwiązaniu zagadek nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i ciszę nocną.

          O godzinie 7.00 odbyła się pobudka. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Był to również moment podziękowań dla organizatorów, uczestników i opiekunów, którzy wspólnie stworzyli wyjątkową atmosferę tej niezwykłej nocy.

          Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, kreatywność i wspólnie spędzony czas. Już dziś czekamy na kolejną Noc w Bibliotece!

           

        • Wizyta z Kuratorium

        • W dniu 11 czerwca 2026 r. Szkołę Podstawową im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie odwiedził Lubelski Kurator Oświaty Pan Tomasz Szabłowski, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Katarzyna Wołoszyn. Na spotkaniu obecni byli: burmistrz Tarnogrodu Pan Paweł Dec oraz jego zastępca Pan Tomasz Legieć, Dyrektor Szkoły Pani Urszula Fedec oraz zastępca Dyrektora Pani Teresa Obszańska.

          Kurator odwiedził naszą szkołę w ramach cyklu spotkań "Kurator blisko szkoły". Na początku Lubelski Kurator Oświaty i Dyrektor Zamojskiej Delegatury spotkali się ze społecznością szkolną na sali gimnastycznej, w trakcie którego uczniowie zadawali kuratorowi różne pytania o jego zainteresowania, pracę i uprawiane sporty.

          Uczniowie  podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat działalności szkoły, zajęciach pozalekcyjnych i swoich zainteresowaniach. Spotkanie odbyło się w sympatycznej, radosnej atmosferze.

          Następnie Dyrektor Szkoły zaprosił Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Zamojskiej Delegatury do pokoju nauczycielskiego, gdzie odbyło się spotkanie  z gronem pedagogicznym. 

          Czekamy na kolejne spotkanie. Serdecznie zapraszamy.

          Urszula Fedec

          Dyrektor Szkoły

        • Wydarzenia organizowane przez Samorząd Uczniowski


        • Aby umilić ostatnie tygodnie roku szkolnego i zachęcić uczniów do wspólnej zabawy oraz prezentowania swoich pasji, Samorząd Uczniowski przygotował dwa wyjątkowe wydarzenia.

          • We wtorek, 16.06, odbędzie się „Dzień bez plecaka”. Zachęcamy do kreatywności i przyniesienia szkolnych przyborów w nietypowy sposób.

           

          •  W czwartek, 18.06, zapraszamy na „Talent Show”. Uczniowie zainteresowani występem proszeni są                 o zgłoszenie się do swoich wychowawców do poniedziałku.

          Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

                                                                             Samorząd Uczniowski

           

      • Uczniowie klasy Ic z wizytą w bibliotece
        • Uczniowie klasy Ic z wizytą w bibliotece

        • 10 czerwca uczniowie klasy Ic odwiedzili Miejską Bibliotekę w Tarnogrodzie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, zasadami korzystania z jej zbiorów oraz pracą bibliotekarza.

          Podczas spotkania uczniowie zwiedzili poszczególne działy biblioteki, poznali zasady wypożyczania książek oraz obejrzeli najciekawsze pozycje przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

          Ważnym punktem wizyty było zwiedzanie Muzeum Nożyczek działającego przy bibliotece. Dzieci miały okazję obejrzeć wyjątkową kolekcję nożyczek pochodzących z różnych okresów i zakątków świata oraz poznać wiele interesujących ciekawostek związanych z historią tego niezwykłego przedmiotu.

          Następnie uczniowie odwiedzili Regionalną Izbę Pamięci, gdzie zapoznali się z eksponatami związanymi z historią Tarnogrodu i okolic. Mogli zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku oraz dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców regionu w minionych latach.

          Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektora Miejskiej Biblioteki w Tarnogrodzie, Januszowi Skubisz, za ciekawe opowieści o historii prezentowanych miejsc oraz przybliżenie uczniom bogactwa lokalnej kultury i tradycji. Dzięki jego zaangażowaniu wizyta była wartościowym i interesującym doświadczeniem dla najmłodszych.

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "RÓWIEŚNICY"
        • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "RÓWIEŚNICY"

        • W tym roku szkolnym nasza szkoła zrealizowała program profilaktyczny Rówieśnicy - dobre relacje bez przemocy, którego celem było przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych wśród uczniów. W ramach programu przeprowadzono zajęcia edukacyjne i warsztatowe dotyczące budowania pozytywnych relacji, rozwijania umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy oraz wzmacniania postaw opartych na szacunku, empatii i odpowiedzialności za drugą osobę.

        • Innowacja pedagogiczna w klasie 1c

        •  W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 1c uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Polska zaczyna się w mojej klasie”. Jego głównym celem było kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych, rozwijanie poczucia przynależności do klasy, szkoły, społeczności lokalnej oraz ojczyzny, a także wzmacnianie odpowiedzialności, współpracy i szacunku dla tradycji oraz symboli narodowych. Projekt sprzyjał integracji zespołu klasowego, rozwijał umiejętność współpracy, wzmacniał poczucie własnej wartości oraz budował świadomość, że patriotyzm przejawia się przede wszystkim w codziennych działaniach, szacunku dla innych oraz trosce o wspólne dobro.

      • DYSKOTEKA INTEGRACYJNA DLA KLAS VII I VIII
        • DYSKOTEKA INTEGRACYJNA DLA KLAS VII I VIII

        • Dyskoteka integracyjna w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie!

          Dnia 8 czerwca 2026 w naszej szkole w godzinach 18:00-22:00 odbyła się dyskoteka integracyjna z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnogrodzie. Na dyskotekę zostali zaproszeni uczniowie klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w Luchowie Dolnym oraz ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Na dyskotece uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sobą poprzez gry integracyjne i zabawy przygotowane przez organizatorów.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w dyskotece i stworzenie wspaniałej atmosfery podczas wspólnej zabawy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych DJ-ów, którzy zadbali o świetną muzykę i doskonały nastrój przez cały wieczór. Szczególne podziękowania składamy także Panu Burmistrzowi za ufundowanie poczęstunku, który był miłym dodatkiem do tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
      • 84 6897062
      • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7
        23-420 Tarnogród
        Poland
      • 667504684
      • AE:PL-77284-45093-IBVRI-29
  • Galeria zdjęć

    • brak danych
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 5967858
  • Nasza strona na Facebooku