REGULAMINY/PROCEDURY

obowiązujący w Szkole Podstawowej

im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie

& 1 INFORMACJE OGÓLNE

1. Z  szatni korzystają uczniowie szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie.

2. Szatnia szkolna podzielona jest na boksy dla poszczególnych klas oraz indywidualne szafki.

3. Uczeń korzysta jedynie z wyznaczonego dla niego boksu lub przydzielonej mu szafki.

4. Uczeń po przyjściu do szkoły ma obowiązek do natychmiastowej zmiany obuwia              i okrycia wierzchniego, które zostawia w szatni.

5. Zabrania się pozostawiania w szatni rzeczy wartościowych, np. pieniędzy, za które szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

6. Po zakończonych zajęciach, uczniów klas I – III, którzy nie korzystają z zajęć świetlicy szkolnej, nauczyciel sprowadza do szatni, gdzie nadzoruje ich przebieranie   i opuszczenie szkoły.

7. Szatnia szkolna objęta jest monitoringiem.

8. Wobec ucznia łamiącego zasady określone w niniejszym regulaminie, będą wyciągane konsekwencje, co skutkować może obniżeniem oceny zachowania.

9. Z treścią niniejszego regulaminu zapoznają rodziców i uczniów wychowawcy poszczególnych klas na początku każdego roku szkolnego, co zostaje potwierdzone wpisem w protokole ze  spotkania z rodzicami.

10. Regulamin jest też zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

& 2  ZASADY KORZYSTANIA Z SZATNI SZKOLNEJ

1. Szatnia udostępniana jest  od godziny 07:15

2. Uczeń w szatni przebywa jedynie w celu przebrania odzieży wierzchniej i zmiany obuwia. Po dokonaniu tych czynności niezwłocznie opuszcza szatnię i udaj się na zajęcia.

3. Uczeń, który przyjdzie do szkoły wcześniej niż rozpoczęcie jego planowych zajęć, ma obowiązek zgłoszenia się do świetlicy szkolnej, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę.

4. Uczeń ma obowiązek kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w szatni, zachowania spokoju i porządku, poszanowania cudzej własności .

5. Uczeń ma obowiązek bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczycieli i pracowników.

6. Szatnia jest zamknięta w godzinach 900 – 1230.

7. Schodzenie do szatni w trakcie przerwy lub zajęć lekcyjnych dopuszczone jest             w sytuacjach, np. zwolnienia ucznia z części zajęć przez rodzica, wyjścia na konkurs, przedstawienie lub zawody pozaszkolne oraz zajęcia wychowania fizycznego do budynku gimnazjum pod opieką nauczyciela.

8. Uczeń odbierany przez rodzica w czasie zajęć zgłasza się do woźnej lub do wychowawcy świetlicy w celu otworzenia szatni.

9. Podczas wyjść z całą klasą szatnię otwiera i zamyka nauczyciel – opiekun.

& 3  BOKSY

1. Uczniowie korzystają z boksów, w których każdy uczeń ma przydzielony oddzielny wieszak.

2. Uczeń ma obowiązek przechowywania obuwia pod wyznaczonym dla niego wieszakiem i posiadania worka na zmienne obuwie.

3. Zabrania się uczniowi przewieszania ubrań i worków kolegów na inny wieszak           i przestawiania obuwia w inne miejsce. Sytuacje takie będą karane.

4. Wychodząc do domu uczeń może pozostawić na swoim wieszaku jedynie worek z obuwiem zmiennym.

5. Na okres ferii zimowych i letnich, uczniowie obowiązkowo zabierają wszystkie swoje rzeczy z szatni do domu.

& 4 SZAFKI UBRANIOWE

1.Starsi uczniowie otrzymują klucz do swojej szafki o określonym numerze, która przypisana jest mu na określony czas.

2. Uczeń ma obowiązek przynoszenia klucza do swojej szafki codziennie.

3. Uczniowi nie wolno malować i pisać po szafkach oraz naklejać na nich obrazków.

4. Uczeń w szafce przechowuje ubranie wierzchnie i obuwie zmienne.

5. Zabrania się przechowywania w szafkach: przedmiotów szklanych, napojów  i żywności oraz brudnej odzieży (np. strojów sportowych).

6. Uczniowi nie wolno otwierać szafek kolegów. Czyn ten jest równoznaczny z włamaniem i podlega surowej karze.

7.Jeżeli uczeń zapomni klucza do swojej szafki i nie może zmienić obuwia a także zdjąć wierzchniego ubrania, pobiera klucz zapasowy od wychowawcy tylko na dany dzień.

8. W przypadku zagubienia klucza rodzic wypożycza go od wychowawcy na czas nie dłuższy niż dwa dni, a po dorobieniu klucza na koszt własny zwraca go.

9. W przypadku zniszczenia szafki, koszty naprawy lub zakupu

nowej ponoszą rodzice.

10. Na okres ferii zimowych i letnich uczeń opróżnia swoją szafkę i pozostawia ją otwartą.

11. Przed końcem roku szkolnego lub wcześniejszym odejściem ze szkoły uczeń ma obowiązek zwrócić klucz wychowawcy i pozostawić swoją szafkę pustą i sprzątniętą.