AKTUALNOŚCI

      • WYCIECZKA DO RZESZOWA - PRZYGODA, ZABAWA I WZRUSZENIA
        • WYCIECZKA DO RZESZOWA - PRZYGODA, ZABAWA I WZRUSZENIA

        • W środę, 13 marca uczniowie z klas Vb, IIa, IVb i VIa wyruszyli w podróż do Rzeszowa, pełną przygód, emocji i edukacyjnych doświadczeń. Celem wyjazdu było nie tylko spędzenie czasu razem, ale również rozwijanie umiejętności społecznych, aktywności fizycznej oraz poszerzanie horyzontów w dziedzinie kultury i filmu.

          Organizacją wyprawy zajęli się z zaangażowaniem uczniowie z klasy Vb pod opieką wychowawczyni. Ich staranność i zaangażowanie sprawiły, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik – od rezerwacji miejsc w atrakcjach po zgody od rodziców i przygotowanie niezbędnych dokumentów.

          Początek wycieczki był pełen energii i ekscytacji, gdy grupa przybyła do FlyParku. Tam przez dwie godziny uczniowie mogli oddać się zabawie na trampolinach, ściankach wspinaczkowych oraz w basenach z kolorowymi gąbkami. Atmosfera była niesamowita, a każdy moment spędzony w tym miejscu wzbudzał uśmiech na twarzach uczestników.

          Po intensywnej aktywności przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i posiłek w jednej z rzeszowskich restauracji. Tutaj uczniowie nie tylko delektowali się smacznymi potrawami, ale również doskonalili swoje umiejętności zachowania się w restauracji oraz kulturalnego spożywania posiłku.

          Następnie grupa udała się do Multikina, gdzie czekał na nich seans filmowy. Wybór padł na "Emma i czarny jaguar", film poruszający ważne tematy, takie jak przyjaźń, ochrona środowiska i szacunek dla natury. Seans ten nie tylko zapewnił rozrywkę, ale również skłonił uczestników do refleksji nad otaczającym światem.

          Po zakończeniu seansu pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczniowie wrócili do swoich domów. Ta wycieczka nie tylko umocniła więzi między uczniami, ale również pozwoliła im poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności. Jest to doskonały przykład na to, jak dzięki współpracy i zaangażowaniu można stworzyć wyjątkowe i inspirujące wydarzenie edukacyjne.

      • MACIEJ MAZUREK W III ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "Czy znasz...?
        • MACIEJ MAZUREK W III ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "Czy znasz...?

        • Maciej Mazurek uzyskał awans do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Finałowy etap odbędzie się 19 marca 2024 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu          

          II etap zmagań konkursowych odbył się 12 marca 2024 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej i w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. W konkursie wzięło udział 65 uczniów z 27 szkół podstawowych. W trudnym wyzwaniu czytelniczym uczestniczyło troje uczniów z naszej szkoły: Maciej Mazurek, Karina Kulpa i Paweł Duda.

          Zadaniem uczestników było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy złożonego z 70 pytań. Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Anna Onichimowska „Dzień czekolady”, Elżbieta Zubrzycka „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów : historia mrożąca krew w żyłach”, Helena Sienkiewicz-Więcław „Powiedział Księżyc”, Krzysztof Kochański „Selfie ze stolemem”, Katarzyna Ziemnicka „Wielka wyprawa pirata Nata”, Katarzyna Ryrych-Korczyńska „Wyspa mojej siostry”.

          Nasi młodzi czytelnicy tego dnia zwiedzili również wypożyczalnię i magazyn książek oraz zapoznali się z numerycznym układem książek na regałach oraz porównywali pieczątki w książkach. Dużym zaskoczeniem dla trzecioklasistów były ruchome regały, oczywiście nie obyło się bez praktycznego przesuwania wielkich szaf z książkami przy pomocy specjalnej kierownicy. Dzień pełny wrażeń zakończyli smacznym posiłkiem w McDonalds.

      • "W tajemniczym ogrodzie"
        • "W tajemniczym ogrodzie"

        •        W środę 7 marca 2024 roku uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się do Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teratralne pt. "W tajemniczym ogrodzie". Spektakl zrealizowany na podstawie Powieści F. H. Burnett przygotowali aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. 

               W czasie przedstawienia śledziliśmy losy sieroty Mary Lennox, która przybyła z Indii do Anglii do wuja Cravena. Dziewczynka jest niegrzeczna i źle się czuje w nowym otoczeniu. Dzięki rozmowom ze służaca Marta powoli zmienia się na lepsze. Odkrywa tajemnicę kuzyna Colina i zachęca go do aktywności. Odnajduje też klucz do zaniedbanego ogrodu. Wspólnie z Dickiem zamienia to smutne miejsce w cudowny zakatek. 

                  Efekty świetlne i dźwiękowe oraz ładna scenografia pomagały w pełnym odbiorze spektaklu. 

                Przedstawienie podobało mi się, ponieważ podkreśla ważna rolę przyjaźni i kontaktu z przyroda w życiu młodgo człowieka. 

                                                                                                                                Gabriela Maśko

           

      • PIERWSZE WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW NA TURNIEJU KRAJOWYM W BADMINTONIE I PIERWSZY SUKCES – PAWEŁ MRÓZ I MIEJSCE W TURNIEJU DEBLOWYM.
        • PIERWSZE WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW NA TURNIEJU KRAJOWYM W BADMINTONIE I PIERWSZY SUKCES – PAWEŁ MRÓZ I MIEJSCE W TURNIEJU DEBLOWYM.

        • UKS Jedynka Tarnogród zapisał się złotymi zgłoskami w naszej małej sportowej historii Tarnogrodu. Po raz pierwszy nasi uczniowie wystąpili w turnieju badmintona o randze krajowej. Turniej odbył się w Zamościu i zorganizowany był przez Polski Związek Badmintona. Pełna nazwa turnieju – Krajowy Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Juniorów w Badmintonie. Wcześniej nasz klub został zarejestrowany i zgłoszony do rozgrywek ogólnopolskich w ramach Polskiego Związku Badmintona. Pojechaliśmy na turniej zdobywać doświadczenie oraz rywalizować z zawodnikami nie tylko z woj. lubelskiego. W turnieju uczestniczyło 10 klubów z całej Polski.

          W naszej kadrze wystąpili: Martyna Małek, Marta Jaworowska, Lena Obszańska, Szymon Przytuła, Kacper Sidor, Dominik Dziedzicz, Dawid Bukowiński, Błażej Mazurek, Sebastian Żak, Wojciech Borek, Paweł Mróz, Michał Szymanik oraz Wojciech Dec. Wszyscy zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze rywalizując z o wiele bardziej doświadczonymi sportowcami.

          Największy sukces osiągnął Paweł Mróz w parze deblowej z Aleksandrem Bandrowiczem z SSKS Badminton Przemyśl. W finale pokonali oni zawodników z Kiko Zamość Bartłomieja Dobosza oraz Bartłomieja Pióro i zajęli I miejsce w turnieju. Blisko podium byli bardzo dobrze grający Sebastian Żak oraz Wojciech Dec pokonując w kolejnych etapach doświadczonych zawodników z Górnika Łęczna. Na drodze do półfinału naszym zawodnikom stanęli obecnie najlepsi zawodnicy woj. Lubelskiego - Bartłomiej Dobosz oraz Bartłomiej Pióro. Po zaciętej walce nasi zawodnicy musieli uznać wyższość i przede wszystkim doświadczenie rywali z Kiko Zamość.  Sebastian Żak - Bartłomiej Dobosz 21-12,19-21,21-12 Wojciech Dec- Bartłomiej Pióro 21-19 21-17.

          Przygotowujemy się z zapałem do kolejnych turniejów oraz zawodów badmintonowych. Naszych zawodników czeka teraz wyjazd na zgrupowanie kadry województwa lubelskiego. Wszyscy nasi zawodnicy otrzymali zaproszenie na dwudniowy wyjazd. Obóz szkoleniowy będzie w ośrodku w Straszęcinie w dniach 16-17 marca grupa młodsza oraz 23-24 marca grupa starsza.

          Do zawodów młodych sportowców przygotowywał Krzysztof Tarnowski.

      • BIBLIOTECZNY DZIEŃ KOBIET NAUKI!📚
        • BIBLIOTECZNY DZIEŃ KOBIET NAUKI!📚

        • Dzisiaj, 8 marca, w naszej szkolnej bibliotece mieliśmy niezwykłe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet! To inicjatywa naszych wspaniałych uczennic: Poli Siciarz, Leny Paszkowskiej z klasy IVb oraz Nikoli Siciarz z klasy Va. Dzięki nim każdy mógł wziąć udział w pełnym atrakcji dniu 8 marca.

          Już od rana na wszystkich czekały kolorowe plakaty-zaproszenia do udziału w naszych atrakcjach. Na dodatek, specjalnie dla wszystkich przygotowana została gazetka "Kobiety Nauki", która zawierała fascynujące historie i osiągnięcia kobiet w świecie nauki.

          Ale to jeszcze nie koniec! Nasza szkolna biblioteka stała się areną dla szkolnego Escaperoomu, składającego się z 5 zagadek do rozwiązania. Zadania zostały umieszczone w różnych miejscach w szkole, a zadaniem uczestników było odnaleźć je i rozwiązać. Na specjalnej karcie detektywa należało wpisać rozwiązania zagadek, które były naprawdę wymagające - od odczytania zaszyfrowanego alfabetem Morsa i rozwiązanie tajemniczego szyfru Pigpen do oszukania w bibliotece książek z tytułami zawierającymi imię dziewczyny oraz zadania ze znajomości treści książek.

          I to nie wszystko! Dla tych, którzy lubią spokojniejsze zabawy, zostały przygotowane kolorowanki, które nie tylko umilały czas, ale także zawierają ciekawe informacje biograficzne o dziesięciu wybitnych kobietach nauki.

          A na długiej przerwie odbył się też konkurs znajomości przedmiotów używanych przez dziewczyny. Dziewczyny przygotowały prezentację ze zdjęciami (bez podpisów) między innymi zalotki, maskary, papilotów itp. Zadanie konkursowe polegało na zapisaniu na kartce nazw tych przedmiotów. Wśród 26 uczestników wyłoniono 6 laureatów z maksymalną liczbą punktów.

          Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Bibliotecznym Dniu Kobiet Nauki! To było niesamowite doświadczenie, które pokazało, jak wiele kobiet wnosi do świata nauki i jak bardzo są inspirujące. 

           

      • PIĄTOKLASIŚCI NA WERNISAŻU WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "PTAKI POLSKI"
        • PIĄTOKLASIŚCI NA WERNISAŻU WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "PTAKI POLSKI"

        • W piątek, 8 marca, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym - wernisażu wystawy fotograficznej "Ptaki Polski", który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorem zdjęć jest pan Krzysztof Pawłowski. Stworzył on obrazy przenoszące widzów w świat kolorowych piór i melodyjnych śpiewów ptaków. Podczas otwarcia wystawy uczniowie: Dawid, Martyna, Nikola, Maciek i Adriana mieli zaszczyt dokonać symbolicznego przecięcia wstęgi nożycami z ekspozycji Muzeum Nożyczek, wprowadzając zgromadzonych gości w atmosferę pełną radości i oczekiwania. Po prelekcjach prelegentów, w tym pana Pawła Deca, Burmistrza Tarnogrodu, uczniowie mogli zaangażować się w eksplorację świata ptaków, korzystając z dostępnych w bibliotece książek przyrodniczych i atlasów. Ich ciekawość i zaangażowanie w proces poznawczy zachwyciły zarówno nauczycieli, jak i pozostałych uczestników wernisażu. Wystawa "Ptaki Polski" nie tylko dostarczyła uczestnikom wspaniałych wrażeń estetycznych, ale także stanowiła niezwykłą okazję do poszerzenia wiedzy o świecie przyrody, dowodząc, że sztuka może być narzędziem edukacyjnym i integracyjnym. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie kontynuuje swoją misję promowania kultury i edukacji, zapewniając uczniom różnorodne i wartościowe wydarzenia kulturalne.

      • MACIEJ MAZUREK, KARINA KULPA I PAWEŁ DUDA W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „CZY ZNASZ…?”
        • MACIEJ MAZUREK, KARINA KULPA I PAWEŁ DUDA W II ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „CZY ZNASZ…?”

        • I etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Czy znasz...?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbył się 5 marca 2024 r. w szkołach z województwa lubelskiego, które zgłosiły się do konkursu.

          Zadaniem uczestników było samodzielne rozwiązanie testu wiedzy.

          Pytania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o następujące utwory literackie: Anna Onichimowska „Dzień czekolady”, Elżbieta Zubrzycka „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów : historia mrożąca krew w żyłach”, Helena Sienkiewicz-Więcław „Powiedział Księżyc”, Krzysztof Kochański „Selfie ze stolemem”, Katarzyna Ziemnicka „Wielka wyprawa pirata Nata”, Katarzyna Ryrych-Korczyńska „Wyspa mojej siostry”.

          Drugi etap konkursu odbędzie się 12 marca 2024 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

      • SZKOLNY GANG MOCNIAKOW Z KLASY IIIa
        • SZKOLNY GANG MOCNIAKOW Z KLASY IIIa

        • Jesienią uczniowie klasy 3a wzięli udział w konkursie organizowanym przez Biedronkę "Szkolne Przygody Gangu Mocniakow. Naszym zadaniem było przeprowadzenie zajęć praktycznych w Laboratorium Przyszłości na temat zdrowego żywienia oraz wykonanie plakatu promujące go zdrowy styl życia. W ramach zajęć uczniowie wykonali sałatki owocowe i koktail owocowy oraz wzięli udział w realizacji scenariusza o zdrowym żywieniu, próbowali różnych produktów. Na konkurs wysłaliśmy zdjęcia z zajęć oraz plakat. Tydzień temu otrzymaliśmy wiadomość, że zostaliśmy laureatami głównej nagrody. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki Gangu Mocniakow. Wszyscy bardzo się cieszyli z wygranej oraz nagrody.

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
        • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

        • 1.marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych przygotowując gazetkę na korytarzu szkolnym, przypominając sylwetki wybranych działaczy podziemia niepodległościowego walczących z władzą komunistyczną. Obejrzeli również film pt. „Inka”, opwiadający o losach Danuty Siedzikówny, młodej bohaterki, niezłomnej w walce o wolność Polski.

      • SPOTKANIE Z JÓZEFEM LEWKOWICZEM – MISTRZEM DRZEWORYTU
        • SPOTKANIE Z JÓZEFEM LEWKOWICZEM – MISTRZEM DRZEWORYTU

        • Mistrz drzeworytu – Józef Lewkowicz – poprowadził w MBP w Tarnogrodzie wykład i warsztaty dla uczniów z naszej szkoły. Pan Lewkowicz w niezwykle ciekawy sposób przybliżył młodzieży historię drzeworytu płazowskiego. Spotkanie zakończyło się nauką wykonywania odbitek drzeworytniczych. Uczniowie klas Vb i VIIb mogli pod okiem i zgodnie z wskazówkami mistrza wykonać swoje pierwsze odbitki na przyniesionych koszulkach. To spotkanie trwało kilka godzin gdyż każdy uczestnik chciał zabrać odbitkę z drzeworytu Józefa Lewkowicza do domu.

      • Wycieczka klasy VIb
        • Wycieczka klasy VIb

        • W czwartek 22 lutego uczniowie klasy VI B pod opieką p. Anny Niziołek oraz p. Aleksandry Zając wybrali się na wycieczkę do Obszy. Odbyła się ona zamiast zwykłych lekcji w szkole. Wszyscy zebrali się pod karczmą ,,Zagroda Roztocze” i ruszyli w stronę kręgielni, w której spędzili dwie godziny dobrze się bawiąc. Po zakończonej grze uczniowie od razu przeszli do Parku Rodzinnego ,,Sówka”. Przez godzinę dzieci fantastycznie się bawiły na zjeżdżalniach, trampolinach oraz wielu innych atrakcjach. Następnie uczniowie zwiedzili zabytkowy roztoczański skansen. Zobaczyli w jakich warunkach żyli ludzie w XIX w. i dowiedzieli się co wykonywali na co dzień. Po wizycie w starej chacie przemieścili się do stajni, w której mieli okazje pogłaskać i nakarmić konie oraz kozy. W drodze do karczmy na smaczny poczęstunek uczniowie po lewej stronie ujrzeli słup graniczny, który został postawiony w czasie zaborów, a po prawej tablice z informacjami o najważniejszych królach Polski. Każdy zadowolony oraz z uśmiechem na twarzy wrócił spokojnie do domu.

      • SPOTKANIE Z DYREKTOREM OŚRODKA INTERWENCJI KRYZYSOWEJ
        • SPOTKANIE Z DYREKTOREM OŚRODKA INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

        •  

          Jak ważne są relację międzyludzkie wie każdy z nas, jak dbać o nie by nie dochodziło do konfliktów?

          Jak ważne są mediacje i umiejętność  poprawnej  komunikacji …

          Te wszystkie bardzo ważne  zagadnie,  poruszyła Pani Ilona Dzido,  dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, która w miniony piątek przedłożyła je najstarszym rocznikom w naszej szkole.

          Świetny i inspirujący wykład.

          Bardzo dziękujemy.

           

      • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
        • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

        • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie - Skłodowskiej w Tarnogrodzie w roku szkolnym 2023/2024 po raz kolejny przystąpiła do programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt. „Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężenie   przemocy i agresji w szkole” realizowanego wspólnie Kuratorium Oświaty w Lublinie. Celem programu jest przeciwdziałanie agresji i innym patologicznym zachowaniom  uczniów w szkole a w szczególności promocja rozwiązywania konfliktów i sporów rówieśniczych bez przemocy oraz podniesienie kultury prawnej w szkołach poprzez propagowanie idei sprawiedliwości naprawczej oraz uczenie młodzieży, iż każdy konflikt można rozwiązać poprzez dialog prowadzący do porozumienia.

          Aby osiągnąć wyżej wymienione cele podjęta została współpraca z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. Pan asp. szt. Adam Granda spotkał się z uczniami klas V – VIII i poruszył ważne tematy dotyczące konsekwencji stosowania przemocy i przyczyn demoralizacji wśród młodzieży oraz odpowiedzialności prawnej młodocianych i nieletnich. Pan Policjant wyjaśnił również uczniom czym jest cyberprzemocy i mowa nienawiści.

      • MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO DLA PIOTRA DECA ORAZ BARTOSZA DZIEDICZA W BADMINTONIE
        • MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO DLA PIOTRA DECA ORAZ BARTOSZA DZIEDICZA W BADMINTONIE

        • Bardzo udane występy zaliczyli najmłodsi reprezentanci Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie na odbywających się Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Badmintonie w kategorii żaków, czyli rocznik 2014 i młodsi. Zawody odbyły się 25.02.2024 w Ludwinie. Dla Piotrka Deca był to pierwszy turniej o randze wojewódzkiej. Bartosz Dziedzic występował na tego rodzaju turnieju po raz drugi i należy dodać że po raz drugi z sukcesami. Na poprzednich zawodach Bartek zajął 2 miejsce w grze mieszanej. Nasi zawodnicy rywalizowali w grach singlowych oraz w deblu. W grze singlowej Bartosz Dziedzicz zajął 2 miejsce uzyskując tytuł wicemistrza województwa lubelskiego, Piotr Dec zajął miejsce pierwsze i wywalczył tytuł mistrza województwa lubelskiego. Równie duży sukces odnieśli nasi zawodnicy w grze deblowej zajmując miejsce pierwsze. Cieszymy się ogromnie z wyników naszych najmłodszych zawodników, życząc im jak najwięcej sukcesów w tej bardzo ciekawej i wymagającej dyscyplinie sportowej. Nasi zawodnicy zostali zauważeni przez trenerów i szkoleniowców i zostali zakwalifikowani do kadry województwa lubelskiego.

          Trenerem i opiekunem zawodników był Krzysztof Tarnowski.

        • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

        • SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W TARNOGRODZIE NA ROK SZKOLNY 2024/2025

          Zapisy dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie odbywać się będą w dniach od 26 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r. w godz. od 7.30 -15.30 w sekretariacie szkoły lub skan mailem: szp.tarnogrod@gmail.com 

          Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do klasy pierwszej można pobrać ze strony  Wniosek_zgloszenie_o_przyjecie_do_klasy_pierwszej.doc i w sekretariacie szkoły

           

          Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców, dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

           

           Przy składaniu wniosku konieczny będzie do wglądu akt urodzenia  oraz PESEL dziecka

           

          TERMINY ZWIĄZANE Z NABOREM DO KLASY PIERWSZEJ:

          • Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej -   26 lutego - 15 marca 2024 r.
          • Podanie do publicznej wiadomości listy uczniów przyjętych -  22 marca 2024 r.

           

          Szczegółowe zasady naboru i rekrutacji uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Curie- Skłodowskiej w Tarnogrodzie zawarte są w Statucie Szkoły.

      • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - POJEDYNEK INTELEKTUALNY: POTYCZKI JĘZYKOWE MIĘDZY PIONAMI A I B
        • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - POJEDYNEK INTELEKTUALNY: POTYCZKI JĘZYKOWE MIĘDZY PIONAMI A I B

        • W świecie edukacji, gdzie mądrość i słowa spotykają się w nieustającej batalii o doskonałość języka, piony A i B stanęły dziśiaj do wielkiego pojedynku intelektualnego. Ich bronią nie były miecze czy tarcze, lecz słowa. Drużyny zdobywały punkty w pięciu konkurencjach. Pierwszą z nich było Dyktando biegane”. W trakcie tego starcia, obie strony poddały się próbie czytania, zapamiętywania i prawidłowego zapisywania tekstu z uwzględnieniem ortografii, które były kluczem do sukcesu, a błędy kosztowały punkty.

          Drugie zadanie „Słownik mój przyjaciel” polegało na poszukiwaniu właściwych wyrazów, które mogłyby wzmocnić arsenał językowy, piony A i B sięgnęły po niezawodnego towarzysza - "Słownik wyrazów bliskoznacznych". Z jego pomocą dopisali po trzy wyrazy bliskie znaczeniowo do podanych słów.

          W wyzwaniu „Mam Talent” w duchu kreatywności i ekspresji, piony A i B zaprezentowały swoje umiejętności w śpiewie, wykonując wiersze - łamańce językowe. Pod melodyjne dźwięki, ich słowa tańczyły niczym wiatr we wrzosowiskach, sprawiając, że nawet najtrudniejsze frazy brzmiały jak poezja.

          Następnie nadszedł czas na próbę „Ortograficznej pszczółki”, gdzie piony musiały wykazać się biegłością w przeliterowywaniu trudnych wyrazów. Przy użyciu kluczowej broni - prawidłowej pisowni.

          Aby zdobyć dodatkowe punkty dla swoich drużyn, uczniowie z widowni w konkurencji „Wiem wszystko” stanęli przed pytaniem, czy znają lektury szkolne. Wyzwanie polegało na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące klasyków literatury omawianych na lekcjach w szkole.

          W rezultacie tego niezwykłego starcia, piony A i B mogły się poszczycić swoimi umiejętnościami językowymi i wiedzą literacką. Choć pojedynek był zacięty, to ostatecznie zwycięzcą okazała się mądrość obu drużyn, które zdobyły po tyle samo punktów .

          Dzisiaj w naszej szkole odbyła się także niezwykła i kreatywna impreza - Dzień Bohaterów Literackich! Uczniowie mieli okazję przebrać się za swoich ulubionych bohaterów z książek i wcielić się w ich role na cały dzień. Efekty były niesamowite! Ten dzień był pełen uśmiechu, radości i inspiracji. To cudowne, jak książki mogą przybliżyć nas do wyjątkowych postaci i otworzyć przed nami cały świat możliwości.

          Lista osób nagrodzonych w konkursach literackich w ramach

          Klasa IVa

          Konkurs literacki

          1. Aryna Standartiuk

          Trailer (zwiastun) lektury szkolnej

          1. Hanna Iwańczyk
          2. Zofia Bryła
          3. Aleksandra Piebiak
          4. Maria Sawastynowicz
          5. Liliana Smyk
          6. Natalia Świtała

          Klasa IVb

          1. Julia Szumiec- wiersz

          2.Jakub Buliński- list do bohatera literackiego

          3.Olga Bartosz-trailer

          4.Aniela Śniosek-trailer

          5.Małgorzata Janeczek-trailer

          6.Julia Sidor-trailer

          Klasa Va

          1.Emilia Gorzkowska

          2.Nikola Siciarz

          3.Magdalena Larwa

          Klasa Vb

          1. Adriana Sidor- wiersz

          2.Gabriela Maśko- wiersz

          3.Maja Kurzydło- wiersz

          Klasa VIa

          1.Hanna Dołomisiewicz

          2.Hanna Lewkowicz

          3.Amelia Sereda

          4.Ignacy Magoch

          Klasa VIb

          1.Jakub Mazurek-list do bohatera literackiego

          2. Michalina Sidor-list do bohatera literackiego

          3.Małek Martyna-wiersz

          4.Michalina Sidor- wiersz

          5.Adrian Mach-wiersz

          6.Klaudia Szymanik-wiersz

          7.Milena Gałka-wiersz

          8.Jakub Mazurek-wiersz

          9.Julian Pułapa-wiersz

          Klasa VIII

          1.Iryna Khomytska-opowiadanie o ulubionym bohaterze literackim

          2.Julita Rój-wiersz

           

      • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - AKCJA "DUŻY CZYTA MAŁEMU"
        • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - AKCJA "DUŻY CZYTA MAŁEMU"

        • Czytanie to magiczna podróż w świat wyobraźni, wiedzy i emocji! Cieszymy się, że w tym tygodniu, w ramach obchodów Tygodnia z Językiem Polskim, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza "Duży czyta Małemu"! To wspaniała okazja do spotkania się z książkami, rozwijania pasji czytelniczych oraz wzmacniania więzi między uczniami różnych klas. Podczas tej akcji uczniowie starszych klas czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom, wprowadzając ich w fascynujący świat literatury. Wierzymy, że czytanie to nie tylko przyjemność, ale także ważny element rozwijania umiejętności językowych, kreatywności i empatii. Dlatego też, chcemy inspirować naszych uczniów do odkrywania nowych książek, poznawania bohaterów literackich oraz dzielenia się swoimi refleksjami i wrażeniami czytelniczymi.

          Zachęcamy wszystkich uczniów do dołączenia do wspólnej przygody czytelniczej! Niech ta magiczna podróż po książkowych stronach napełni Was energią, wiedzą i radością i niech trwa przez cały rok.

           

          W dniu dzisiejszym zakończył się "Codzzienny Konkurs extra". Wszystkie zadania wykonało 38 uczniów z klas IV- VIII, za najlepsze odpowiedzi nagrodzono 17 osób:

          I miejsce (22p.)

          Diana Kita kl. VIIa

          Maciej Grabias kl. VIIa

           

          II miejsce (21p.)

          Julia Sidor kl. IVb

          Pola Siciarz kl. IVb

          Hanna Drzał kl. Vb

           

          III miejsce (20p.)

          Hanna Iwańczyk kl. IVa

          Aleksandra Piebiak kl. IVa

          Zofia Bryla kl. IVa

          Aniela Śniosek kl. IVb

          Lena Paszkowska kl. IVb

          Marcel Gierula kl. Via

          Wiktoria Falandysz kl. VIIa

          Iryna Khomytska kl. VIII

          Emilia Lipka kl. VIII

          Julia Mołda kl. VIII

          Amelia Szuba kl. VIII

          Marta Jaworowska kl. VIII

           

      • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
        • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego: To szczególny dzień, który celebrowaliśmy poprzez wystawę książek i plakatów "Literaccy Patroni Roku 2024". To także doskonała okazja dla uczniów, aby podzielić się swoimi refleksjami na temat znaczenia języka ojczystego i jego roli w naszym życiu podczas rozwiązywania kolejnych zadań codziennych w Konkursie Extra. Punktem kulminacyjnym tego dnia był Konkurs wiedzy o Czesławie Miłoszu. 

          Konkurs pisało 17 uczniów z klas IV-VIII

          Zwycięzcami zostali:

          1.Antoni Krasowski klasa Vb      20pkt/20

          2. Nikola Siciarz klasa Va            20pkt/20

          3.Magdalena Larwa klasa Va    20pkt/20

      • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - DZIEŃ Z PROZĄ
        • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - DZIEŃ Z PROZĄ

        • Dzień z Prozą to kolejna przygoda z językiem polskim. W szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania. Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swoje interpretacyjne umiejętności, ożywiając słowa ulubionych tekstów literackich. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udzial 31 uczniów z klas IV-VIII. Jury w składzie:Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie p. Joanna Puchacz, nauczyciele języka polskiego: p. Grazyna Chamot, p. Bożena Śmieciuch, p. Anna Skobel oraz nauczyciel-bibliotekarz p. Anna Kuziak. wyłoniło szkolnych Mistrzów Pięknego Czytanie:

          Olga Bartosz kl. IVb

          Julia Szumiec kl. IVb

          Kalina Kucharska kl. VIa

          Michał Gurdziel kl. VIa

          Julita Rój kl. VIII

          Uczniowie ci przechodzą do etapu gminnego Konkursu "Radość Czytania", który odbędzie się w maju w MBP w Tarnogrodzie.

           

          Nad przebiegiem konkursu "Pięknego Czytania" w klasach I-III czuwała komisja w składzie:

          1. Joanna Karczmarzyk
          2. Agnieszka Grasza

          Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała następujące miejsca:

          Klasy I

          1. miejsce – Szymon Pleskacz kl. Ia
          2. miejsce – Magdalena Krystoszek kl. Ib

                          Jan Iwańczyk kl. Ia

                          Mateusz Śmieciuch kl. Ia

                 3. miejsce – Marcel Fus kl. Ib

          Klasy II

          1. miejsce – Martyna Przytuła kl. IIa

                                     Aleksander Bryła kl. IIa

          2. miejsce – Kacper Piskorski kl. IIa

          3. miejsce – Sara Kołodziej kl. IIb

          Klasy III

          1. miejsce – Paulina Rój kl. IIIb

                                     Amelia Stankiewicz kl. IIIa

          2. miejsce – Aleksandra Pietras kl. IIIb

                                Nikola Dydyńska kl. IIIb

          3. miejsce – Aleksandra Dołomisiewicz kl. IIIa

           

      • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - DZIEŃ Z ORTOGRAFIĄ
        • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - DZIEŃ Z ORTOGRAFIĄ

        • 📝 Dzień z Ortografią rozpoczął od mocnego uderzenia! wszyscy uczniowie wzięli udział w dyktandzie, walcząc o zaszczytny tytuł "Mistrza Ortografii". Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności pisowni i podzielić się pasją do poprawnej polszczyzny. 

          Mistrzowie Ortografii Klas III

          1. Nikola Blicharz klasa IIIa

           

          Mistrzowie Ortografii Klas IV

          1.Hanna Iwańczyk klasa IVa

          2.Julia Szumiec klasa IVb

          3.Igor Kurzawski klasa IVb

           

          Mistrzowie Ortografii klas V

          1.Jakub Pleskacz klasa Va

          2.Nikola Siciarz klasa Va

          3.Julia Przytuła klasa Vb

           

           Mistrzowie Ortografii klas VI

          1.Jakub Mazurek klasa VIb

          2.Paulina Fus klasa VIa

           

          Mistrzowie Ortografii klas VII

          1.Wiktoria Falandysz klasa VIIb

           

           Mistrzowie Ortografii klasy VIII

          1.Julita Rój

          2.Iryna Khomytska

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
      • 84 6897062
      • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7 23-420 Tarnogród Poland
      • 667504684
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 875831
  • Nasza strona na Facebooku