AKTUALNOŚCI

      • KONKURS CZYTELNICZY I ZWIEDZANIE ZAMOŚCIA – LITERACKA I EDUKACYJNA PRZYGODA
        • KONKURS CZYTELNICZY I ZWIEDZANIE ZAMOŚCIA – LITERACKA I EDUKACYJNA PRZYGODA

        • W dniu 15 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego "Czy znasz...?" dla uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych. Wśród uczestniczek znalazły się trzy laureatki etapu szkolnego: Hania Iwańczyk, Marysia Sawastynowicz i Julka Szumiec. Z całych sił trzymamy za nie kciuki i wierzymy w ich sukces!

          W naszej szkole nie brakuje miłośników literatury, dla których czytanie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu. Dzięki ich elokwencji, wiedzy i wyobraźni, kraina "Fantazjana" nigdy nie popadnie w nicość, a bohaterowie tacy jak Atreju, Fuchur, Dziecięca Cesarzowa i inni mieszkańcy będą mogli nadal uczestniczyć w niekończących się historiach.

          Aby dowiedzieć się więcej o magicznej krainie "Fantazjany" i jej mieszkańcach, warto porozmawiać z uczestniczkami konkursu: Hanią Iwańczyk, Marysią Sawastynowicz, Julią Szumiec, Julią Sidor, Małgosią Janeczek, Izą Chmielewską, Polą Siciarz, Emilką Gorzkowską, Gabrysią Maśko, Hanią Drzał i Marysią Rogalą. To właśnie one swoimi literackimi talentami przyczyniają się do tego, że literatura w naszej szkole jest tak żywa i inspirująca.

          Po zakończeniu konkursu, uczennice miały okazję zwiedzić Zamość, co było dla nich niezapomnianą przygodą. Spacer rozpoczął się na Rynku Wielkim, gdzie dziewczynki policzyły schody prowadzące do Ratusza, wysłuchały hejnału i wyruszyły na wycieczkę meleksem. Trasa prowadziła przez urokliwe uliczki starego miasta, mijając fortyfikacje, Bramę Lwowską i Lubelską, Kolegiatę Zamojską, liczne kościoły, synagogę, Pałac Zamoyskich, Akademię Zamojską oraz podziwiając piękne renesansowe kamieniczki. Zwiedziły również Rynek Wodny i Rynek Solny, ciesząc się atmosferą tego historycznego miasta.

          Po emocjonującej przejażdżce, wszystkie udały się do Manufaktury Słodyczy, gdzie w magicznym świecie słodyczy obserwowały proces przygotowywania masy karmelowej, a następnie samodzielnie ukręciły sobie lizaki. Było to wyjątkowe doświadczenie, które z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.

          To był dzień pełen wrażeń, który połączył literacką pasję z odkrywaniem piękna Zamościa. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu i życzymy dalszych sukcesów literackich oraz kolejnych wspaniałych przygód! 

      • DWUDNIOWA PRZYGODA KLASY VI B W WARSZAWIE
        • DWUDNIOWA PRZYGODA KLASY VI B W WARSZAWIE

        • W dniach 07 - 08.05.2024r. klasa VI b była na wycieczce w Warszawie. Naszymi opiekunkami były: Anna Niziołek oraz Katarzyna Skubisz oraz przewodnik.

                      We wtorek (07.05.2024) o godzinie 6:00 wyjechaliśmy busem do Warszawy. Około godziny 10:00 dotarliśmy na miejsce. Najpierw udaliśmy się pod Pomnik Syreny. O 11:00 mieliśmy godzinę, żeby obejrzeć Centrum Nauki "Kopernik". O godzinie 12:30 poszliśmy do planetarium. Następnie pojechaliśmy windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeliśmy panoramę Warszawy z wysokości 114 m. Potem metrem (było ono 11 metrów pod Wisłą) udaliśmy się na PGE Narodowy. Następnie zakwaterowaliśmy się w hotelu i zjedliśmy kolację o godzinie 19:00. Następnego dnia rano, gdy się obudziliśmy, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy w drogę. Na początku pojechaliśmy na Starówkę. Trasa spaceru po tym miejscu zaczęła się przy Kolumnie Zygmunta, później przeszliśmy na Plac Zamkowy, Katedrę Janów, górę Gnojną oraz Rynek, na którym był pomnik Syrenki. Mieliśmy 40 minut na zakupienie pamiątek. Dalej przeszliśmy obok Barbakanu, murów obronnych oraz pomnika Małego Powstańca. Później przeszliśmy obok Pałacu Prezydenckiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz pomnika Mikołaja Kopernika. O godzinie 12:00 pod grobem Nieznanego Żołnierza była zmiana warty oraz uroczystość upamiętniająca zakończenie II Wojny Światowej (08.05.1945). Następnie odwiedziliśmy lasy saskie. O 13:00 zjedliśmy obiad i ruszyliśmy w stronę Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy auto marszałka Józefa Piłsudskiego. Po tym wszystkim udaliśmy się do domu. W Tarnogrodzie byliśmy około 20:00.

                      Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ mieliśmy bogaty program i wiele atrakcji. Zobaczyłem wiele miejsc, których wcześniej nie widziałem. Moim zdaniem warto pojechać na taką wycieczkę.

                                                         Jakub Mazurek

      • PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ I KULTURĘ - WYCIECZKA UCZNIÓW Z KLAS V DO KOPALNI SOLI W BOCHNI, KRAKOWA I ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW W CIĘŻKOWICACH.
        • PODRÓŻ PRZEZ HISTORIĘ I KULTURĘ - WYCIECZKA UCZNIÓW Z KLAS V DO KOPALNI SOLI W BOCHNI, KRAKOWA I ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW W CIĘŻKOWICACH.

        • W dniach 8 i 9 maja, uczniowie z klas V mieli niepowtarzalną okazję na bliższe poznanie historii i kultury Polski. W ramach szkolnej wycieczki udali się najpierw do Kopalni Soli w Bochni, a następnie do historycznego miasta Krakowa. To podróż, która pozwoliła im odkryć tajemnice podziemnych korytarzy oraz zapoznać się z bogatym dziedzictwem królewskiego miasta.

          Pierwszym punktem programu był wypad do Ciężkowic, gdzie uczniowie mieli okazję przejść przez niezwykłą ścieżkę w koronach drzew. Spacerując po drewnianych kładkach zawieszonych między gałęziami, mogli doświadczyć lasu z zupełnie nowej perspektywy. Widoki na górzyste tereny i malownicze okolice Ciężkowic były niezapomniane, a sama ścieżka stanowiła niezwykłe doświadczenie zarówno edukacyjne, jak i przyrodnicze.

          Podsumowaniem pierwszego dnia była Kopalnia Soli w Bochni, jedno z najstarszych miejsc wydobywania soli na świecie. To miejsce, gdzie uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces pozyskiwania soli, sięgający już średniowiecza. Przewodnicy oprowadzili ich po labiryntach korytarzy, opowiadając fascynujące historie związane z tym miejscem. Spacerując po podziemnych chodnikach, uczniowie mogli poczuć niepowtarzalny klimat dawnych czasów i zrozumieć, jak wielką rolę odgrywała sól w życiu społeczeństwa.

          Drugiego dnia piątoklasiści wyruszyli w dalszą podróż do historycznego Krakowa. Pierwszym punktem programu był Wawel, symbol władzy królewskiej i narodowej duma Polski. Zwiedzając zamek i katedrę, uczniowie mogli zgłębić historię państwa polskiego oraz poznać legendy związane z tym miejscem. Następnie uczniowie mieli okazję przejść przez Rynek Główny, serce miasta, pełne życia i kolorów. Spacerując uliczkami Starego Miasta, podziwiali Bazylikę Mariacką, Collegium Maius, Bramę Floriańską oraz Barbakam i malownicze kamienice, . Odwiedzili też Sukiennic, gdzie mogli nabyć pamiątki i doświadczyć autentycznej atmosfery handlu średniowiecznego.

          Po dwóch dniach pełnych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły z bagażem niezapomnianych doświadczeń i nowych spostrzeżeń o historii i kulturze Polski. Ta wycieczka nie tylko wzbogaciła ich wiedzę, ale również otworzyła oczy na piękno i wartość dziedzictwa narodowego. Dla wielu z nich była to podróż, która na zawsze pozostanie w ich wspomnieniach jako jedno z najbardziej niezwykłych przygód szkolnych.

      • DZIEŃ BEZ PLECAKA
        • DZIEŃ BEZ PLECAKA

        •    ,,Dzień bez plecaka". Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się najbardziej wyczekiwana akcja ostatnich tygodni - oczywiscie Dzień bez plecaka ! Nasi uczniowie wykazali się wyjątkową kreatywnością w poszukiwaniu ,, zastępstwa" dla plecaka. Zeszyty i przybory szkolne zostały spakowane w wózki dziecięce, walizki, poszewki od poduszek, kosze, kaski, opony, garnki, kuchenki dziecięce, lodówki samochodowe i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. W czasie prezentacji ,,zamienników plecaków" liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje. Nie zabrakło świetnej zabawy i dobrego humoru. Pomysł okazał się ,,trafionym w dziesiątkę"

           

      • S.P. TARNOGRÓD MISTRZEM POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM
        • S.P. TARNOGRÓD MISTRZEM POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

        • Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wywalczyła po bardzo emocjonującej rywalizacji I miejsce na zawodach lekkoatletycznych w czwórboju.  Skład drużyny: Sebastian Żak, Norbert Szymanik, Kacper Krasowski. Kacper Sidor, Adrian Mach. Wynik końcowy zawodów ważył się do ostatnich sekund biegu na 1000m. Ostatecznie wygraliśmy z niewielką przewagą punktową. Bardzo dobry występ naszych zawodników w ostatnim biegu zdecydował o końcowej klasyfikacji.

          1m. S.P. Tarnogród  854 pkt.

          2m. S.P. nr 5 Biłgoraj 848 pkt.

          3m. S.P Frampol    845 pkt.

          W rywalizacji uczestniczyła rekordowa ilość drużyn – 19 zespołów. Na Czwórbój składają się 4 konkurencje: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 m. i bieg na 1000m. Nasi zawodnicy osiągnęli również bardzo dobre wynik indywidualne. Sebastian Żak   miał najlepszy wynik punktowy, Norbert Szymanik zdobył II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Przed naszą drużyną półfinał wojewódzki który odbędzie się 28 maja na obiektach OSiR Biłgoraj. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym zawodnikom. Opiekunem zawodników był pan Krzysztof Tarnwski.

      • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE - WSPÓLNA CELEBRACJA DLA OJCZYZNY
        • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE - WSPÓLNA CELEBRACJA DLA OJCZYZNY

        • W dniu 25 kwietnia, w murach naszej szkoły i 3 maja na scenie w TOK rozbrzmiewały dźwięki dumy, patriotyzmu i szacunku dla historii. Uczniowie z klas Vb, VIIb, VIIa oraz VIa, wraz z chórem szkolnym Marysieńka, zorganizowali uroczystą akademię, której tematem przewodnim było hasło: "Ojczyznę nie kocha się dlatego, że jest wielka ale dlatego, że jest własna". To było wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 50 uczestników na scenie, a także liczne grono widzów, skupionych w duchu wspólnego szacunku dla naszej historii i dziedzictwa.

          Akademia była nie tylko okazją do uczczenia pamięci o wyjątkowym akcie ustawodawczym, jakim była Konstytucja 3 Maja, ale także do wyrażenia naszej miłości do ojczyzny poprzez sztukę, muzykę i taniec.

          Podczas uroczystości, uczniowie ukazywali różne aspekty patriotyzmu i miłości do kraju. Wiersze, dialogi, piosenki patriotyczne - każdy element programu był starannie dobrany, aby oddać hołd naszym przodkom, którzy walczyli o wolność i suwerenność Polski.

          Szczególną uwagę zwrócił występ solistów Aleksandra i Gabrieli oraz chóru szkolnego Marysieńka, którzy swoim harmonijnym brzmieniem wnosili dodatkową głębię do uroczystości. Ich interpretacje znanych pieśni patriotycznych poruszyły serca wszystkich obecnych, wzbudzając dumę i wzruszenie.

          Występ ośmiu uczennic, które zaprezentowały Taniec z Flagami, był prawdziwym szczytem emocji. Ich precyzja, gracja i zgodność ruchów sprawiły, że moment ten był niezapomniany. Każdy gest, każdy skok, każde unoszenie flagi było wyrazem hołdu dla symbolu narodowego i potęgi naszej ojczyzny.

          Cała akademia była nie tylko wyrazem patriotyzmu, ale także świadectwem pracy, zaangażowania i miłości do kraju naszych uczniów. Ich starania, poświęcenie i determinacja w przygotowaniach do tego wydarzenia zasługują na najwyższe uznanie.

          Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole było nie tylko okazją do uczczenia pamięci o ważnym wydarzeniu historycznym, ale także do zjednoczenia społeczności szkolnej w duchu szacunku, miłości i dumy dla naszej ojczyzny. To wyjątkowe doświadczenie, które pozostanie w naszej pamięci jako wyraz naszej jedności i patriotyzmu.

           

      • KAŻDY JAKIEŚ HOBBY MA!
        • KAŻDY JAKIEŚ HOBBY MA!

        • We wtorek 30 kwietnia 2024r. na górnym korytarzu w naszej szkole odbyła się wystawa pt. "Każdy jakieś hobby ma". Tego dnia uczniowie mogli zabrać ze soba do szkoły różne rzeczy, by pochwalić się innym, czym się pasjonuja. Wystawa cieszyła się duża popularnościa, a sami autorzy mieli nie lada wyzwanie, by odpowiadać na pytania zadawne przez kolegów i koleżanki. Mamy nadzieję, że już za rok grono pasjonatów powiększy się. 

      • "PLANETA KONTRA PLASTIK"
        • "PLANETA KONTRA PLASTIK"

        • W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Dnia Ziemi pod hasłem "Planeta kontra plastik". Była to doskonała okazja do podkreślenia znaczenia ochrony środowiska naturalnego oraz promowania świadomego podejścia do problemu zanieczyszczenia plastikiem. Poniżej przedstawiam relację z głównych wydarzeń, które miały miejsce podczas obchodów:

          Pokaz Mody Ekologicznej: Niezwykle inspirującym wydarzeniem było przeprowadzenie pokazu mody ekologicznej, przygotowanego przez uczniów klas III-VI. Uczniowie na czerwonym dywanie zaprezentowali swoje kreacje wykonane z materiałów ekologicznych oraz materiałów pochodzących z recyklingu. To było nie tylko widowiskowe, ale także edukacyjne wydarzenie, które pokazało nam, jak można tworzyć modę w zgodzie z naturą. Komisja przyznała aż 8 strojów wykonanych przez następujących uczniów: Milenę Gałka,Paulinę Fus i Amelię Seredę, Magdalenę Larwa i Marnę Sochę, Maję Bździuch i Magdalenę Świeżko, Piebiak Aleksandrę i Smyk Liliannę, Polę i Nikolę Siciarz, Pokrywkę Patryka i Szymona Przytułę, Jakuba Bulińskiego i Ignacego Rogalę. Wszyscy projektanci strojów otrzymali nagrody.

          Sprzątanie Tarnogrodu: Klasy I-VII aktywnie wzięły udział w akcji sprzątania miasta. Każda klasa, uzbrojena w worki i rękawiczki, przemierzyła ulice Tarnogrodu, zbierając śmieci i odpady. To było ważne doświadczenie, które pokazało nam, jak nasze codzienne działania mogą wpływać na stan naszego otoczenia, oraz jak istotne jest dbanie o czystość naszej okolicy.

          Konkurs "Upcykling - Daję Drugie Życie": Kreatywność uczniów została wystawiona na próbę w konkursie pod hasłem "Upcykling - Daję Drugie Życie". Uczestnicy mieli za zadanie wykonać przedmioty lub dekoracje z materiałów, które zwykle trafiają do śmieci. Efekty ich pracy były imponujące - od ozdobnych przedmiotów po praktyczne gadżety, wszystko wykonane z pomysłem i z pasją. I miejsce zostało przyznane Janowi Iwańczyk, drugie miejsce Jakubowi Bulińskiemu i Sndrze Kornaś, 3 miejsce egzekwo zajęli Jakub Mazurek,Julian Pułapa i Maśko Gabriela.

          Obchody Dnia  Ziemi zakończyliśmy akcją podsumowującą wszystkie nasze ekologiczne działania. W ramach akcji "Dzień Ziemi Twój  Ubiór Zmieni " zachęcaliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do ubierania się w zielone stroje, aby podkreślić nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Było to również doskonałe podsumowanie naszych działań i okazja do refleksji nad tym, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety.

          Obchody Dnia Ziemi były dla nas nie tylko czasem zabawy i wspólnego działania, ale także momentem do refleksji nad naszym wpływem na środowisko oraz nad tym, jak możemy podejmować proekologiczne działania na co dzień.

           

      • Frittata w wykonaniu klasy VIb
        • Frittata w wykonaniu klasy VIb

        • Uczeniowie klasy VIb pod czujnym okiem pani Anny Niziołek doskonale radza sobie w kuchni, co udowodnili w miniony wtorek w pracowni kulinarnej, żeby było ciekawiej - pracowali wykorzystujac przepis anglojezyczny. Jeśli w waszym jadłospisie króluje niedzielny rosól i poniedziałkowa pomidorowa  - zapytajcie VIb co dobrego można przyrzadzić wykorzystujac podstawowe skłaniki znajdujace się w lodówce... z pewnościa zaskocza Was pomysłowościa... 

      • KLASA 3A SPRZATA ŚWIAT
        • KLASA 3A SPRZATA ŚWIAT

        • Uczniowie klasy 3a w piątek wyruszyli a sprzątanie świata na ulicę T. Kościuszki. Zebraliśmy worek plastików, worek że szkłem, którego nie mogliśmy podnieść. Do najciekawszych należała opona oraz zardzewiały kanister. Ponadto klasa tego dnia również ubrała się na zielono. 

      • Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA „ w Tarnogrodzie już się zaczęła!
        • Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA „ w Tarnogrodzie już się zaczęła!

        • 22 kwietnia klasa 3b ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie- Skłodowskiej włączyła się w wiosenną akcję „sprzątania świata” zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych u społeczeństwa oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci. Trzecioklasiści wraz ze swoja wychowawczynią udali się na ulicę naszego miasteczka, aby rozpocząć coroczne zbieranie śmieci, które będą kontynuować inne klasy.

      • IV MIEJSCE  W POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
        • IV MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

        • 17 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbył się powiatowy etap XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Z naszej szkoły uczeń Hubert Mazurek zajął IV miejsce! Turniej Wiedzy Pożarniczej, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W finale powiatowym, który 17 kwietnia 2024 roku odbył się w Biłgoraju udział wziął około 40 młodych ludzi. Czekał na nich tekst wiedzy i odpowiedzi ustne przed powołana komisją. Rywaliacja odbywa się w trzech kategoriach wiekowych, tak by sprawdzić wiedze zarówno dzieci jak i młodzieży.

          Serdecznie gratulujemy !!!

      • WYSTĘP KOŁA TEATRALNEGO "BAJARZE" DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z TARNOGRODU
        • WYSTĘP KOŁA TEATRALNEGO "BAJARZE" DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z TARNOGRODU

        • W miniony czwartek w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie koło teatralne biblioteki szkolnej "Bajarze" zaprezentowało swoje najnowsze przedstawienie pt. "Bajkowy ambaras".

          Młodzi artyści zaprosili dzieci do magicznego świata literatury. Na scenie pojawiły się znane i lubiane bohaterki oraz bohaterowie z klasycznych i nowoczesnych bajek. Dzięki pomocy Fantazji postaci te przeżyły niezwykłą przygodę, w trakcie której poradziły sobie z różnymi problemami i zaprowadziły ład w swoich krainach.

          Kolorowe stroje oraz wesołe piosenki stworzyły niezapomniany klimat przedstawienia. Dzieci śledziły losy ulubionych postaci, ciesząc się każdą chwilą spędzoną w towarzystwie bajkowych bohaterów.

          Po zakończeniu przedstawienia uczniowie z koła teatralnego odwiedzili przedszkolaków w ich salach. To niezwykle wzruszający moment, pełen radości i nostalgii. Dla wielu z nich było to spotkanie z pierwszymi nauczycielami, którzy wprowadzili je w świat edukacji. Możliwość porozmawiania, wspomnień i śmiechu wzbudziła ogromną radość zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

          Chcielibyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim dzieciom z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie za gościnność i ciepłe przyjęcie. Wasza serdeczność i uśmiechy sprawiły, że ten dzień był dla nas wyjątkowy

          Występ koła teatralnego "Bajarze" to nie tylko okazja do prezentacji artystycznych umiejętności młodych aktorów, ale także wspaniała możliwość nawiązania i umocnienia więzi międzypokoleniowych. "Bajkowy ambaras" to opowieść o sile wyobraźni, przyjaźni i współpracy, która przemawia do serc zarówno dzieci, jak i dorosłych.

          Mamy nadzieję, że to wydarzenie zainspiruje i zachęci kolejne pokolenia do odkrywania magii teatru i literatury.

          Początek formularza

           

      • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W BIEGACH DRUŻYNOWYCH
        • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W BIEGACH DRUŻYNOWYCH

        • Wielką niespodziankę sprawili nasi zawodnicy na finałach wojewódzkich w  biegach przełajowych zajmując I miejsce. Na dystansie 1200 metrów pokonali 9 najlepszych zespołów uczestniczących w rywalizacji finałowej . W składzie naszej drużyny wystąpili : Michał Szymanik, Rafał Lewkowicz, Patryk Płuciennik, Kuba Szymanik, Filip Żak oraz Mikołaj Bukowiński. Jest to ogromny sukces naszych zawodników którzy walczyli z wielką determinacją z najlepszymi na Lubelszczyźnie. Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom

          Opiekunem naszych zawodników był pan Krzysztof Tarnowski

           

      • BIG CHALLENGE
        • BIG CHALLENGE

        •      W dniach 9-12 kwietnia 2024 r. 50 uczniów klas 4-8 wzięło udział w 25 edycji konkurs the Big Challenge. Jest to bardzo popularny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 SP oraz 1 LO, który co roku gromadzi ponad 450 tysięcy uczestników w całej Europie. Oprócz sprawdzenia swojego poziomu językowego, uczniowie mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły. Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki, których im serdecznie gratulujemy. Ogólnopolskie porównanie rezultatów będzie dostępne w maju.

      • SPEKTAKL "TEATRALNE ABC"
        • SPEKTAKL "TEATRALNE ABC"

        •     Przedstawienie odbyło się 9 kwietnia 2024r. o godzinie 11.30 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Treścia spektaklu były przygody chłoppca, który nie szanował ciężkiej pracy osób pracujacych w teatrze, akcja na poczatku toczyła się w teraźniejszości, a nastęonie w XIX wieku. Bohaterami byli: chłopiec, postacie z zapomnianych przedstawień teatralnych, pani Matylda, reżyser i scenograf. W sztuce wykorzystano bogata scenografię, uwagę widzów przykuwało mgła i dźwięki. Muzyka oddawała niesamowity nastrój, wprowadzała dreszcz emocji. Kolorowe kostium aktorów były bardzo starannie wykonane. Gra aktorów zachwyciła, a dialogi śmieszyły. 

              Moim zdaniem przedstawienie teatralne było najlepsze spośród tych, które w tym roku ogladałam, teksty były zabawne, a gr aktorów podkreślała dodatkowo komizm sytuacji. 

           

                                                                                                                    Adriana Sidor

        • KONKURS EKOLOGICZNY

        • Regulamin Konkursu Ekologicznego

          „Upcykling- daję drugie życie  ”

          § 1. Ogólne zasady Konkursu

          1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
          2. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie Szkóły Podstawowej w  Tarnogrodzie

          § 2. Cel Konkursu

          1. Celem Konkursu jest:

          1. tworzenie proekologicznych wzorców zachowań oraz kształtowanie postaw, wartości i przekonań, które zapewniają troskę i możliwość ochrony środowiska;
          2. umożliwienie zdobywania i poszerzania wiedzy oraz umiejętności, które są konieczne dla ochrony środowiska;
          3. kształtowanie nawyków przestrzegania zasad ochrony środowiska naturalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody;
          4. wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży;
          5. wyrabianie nawyków porządkowania,  segregowania odpadów, oszczędnego korzystania z materiałów i surowców oraz wytwarzania mody na ekologiczny styl życia.

          § 3. Organizacja Konkursu

          1. Konkurs jest jednoetapowy.
          2. Ogłoszenie Konkursu i Regulamin dostępny są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie https://sptarnogrod.edupage.org/
          3. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest złożenie wykonanej pracy wraz z danymi  osobowymi : imię i nazwisko, klasa w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 24 kwietnia 2024 r. do godz. 14.00
          4. O zachowaniu terminu, o którym mowa w ust. 3, decyduje data wpływu Pracy . Prace złożone po terminie wskazanym w ust. 3 nie biorą udziału w Konkursie.
          5. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 26 kwietnia 2024 r.
          6. Lista Laureatów Konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej: https://sptarnogrod.edupage.org/

           

          § 4. Warunki uczestnictwa w Konkursie

          1. Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
          2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII   Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie.
          3. W konkursie mogą brać udział osoby w wieku 7-14 lat, które stworzą pracę konkursową.
          4. Konkurs polega na własnoręcznym przygotowaniu prac konkursowych metodą upcyklingu, przy wykorzystaniu odpadów komunalnych.
          5. Skala wykonanej pracy jest dowolna, jednak praca nie może przekraczać wymiarów100x100x150 cm. Przekroczenie wyznaczonej wielkości pracy jest jednoznaczne z wykluczeniem Pracy Konkursowej.
          6. Z Konkursu wyłącza się prace, które nie są dziełem Uczestnika Konkursu oraz prace wcześniej nagradzane oraz zgłaszane do innych konkursów.
          7. Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnik Konkursu ponosi koszty przygotowania Pracy konkursowej i wysłania jej wraz z dokumentami do Organizatora Konkursu.
          8. Uczestnikom Konkursu, w tym również Laureatom Konkursu, nie przysługuje żadne wynagrodzenie pieniężne za zgłoszone Prace Konkursowe.
          9. Zgłoszenia mogą być złożone wyłącznie w sposób określony w Regulaminie.
          10. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia Prac Konkursowych, które naruszają obowiązujące przepisy, zasady dobrych obyczajów lub dobra osobiste osób trzecich.
          11. Po rozstrzygnięciu Konkursu wszystkie prace będą wydawane w okresie 1.05.-20.05.2024 r.

          Prace nieodebrane po dniu 20.05.2024 r. nie zostaną zwrócone.

          1. Prace konkursowe podlegają ocenie merytorycznej uwzględniającej poniższe kryteria:
            1. zgodność pracy z tematyką konkursową (skala 1-10),
            2. oryginalność pomysłu (skala 1-10),
            3. samodzielność wykonania (skala 1-10),
            4. jakość wykonania (skala 1-10),
            5. użyteczność wykonanej pracy(skala 1-10),
            6. dobór i wykorzystanie materiałów – w szczególności surowców wtórnych (skala 1-10) – w skali oceny od 1 do 10 (przy czym 1 – oznacza najniższą ocenę, a 10 – oznacza najwyższą ocenę). Maksymalna liczba punktów przyznana jednej pracy konkursowej wynosi 60 punktów.
          2. W przypadku, gdy:
            1. Praca Konkursowa stanowiąca element Deklaracji Uczestnictwa nie spełnia wymagań określonych w Regulaminie podlega odrzuceniu i nie będzie podlegać ocenie przez Komisję konkursową.

          § 5. Komisja Konkursowa

          1. Nadzór nad przebiegiem konkursu będzie sprawować Komisja Konkursowa, powołana przez Organizatora, zwana dalej „Komisją konkursową”.
          2. Członkowie Komisji konkursowej dokonają oceny Prac konkursowych nie znając danych Uczestnika.
          3. Komisja Konkursowa działa kolegialnie. Decyzje podejmowane są większością oddanych głosów. Decyzja Komisji konkursowej jest ostateczna.
          4. Ocena Prac konkursowych przez Komisję konkursową odbywa się poprzez zsumowanie liczby punktów, jakie danej Pracy konkursowej przyznali poszczególni członkowie Komisji konkursowej.
          5. W przypadku, gdy dwie lub więcej Prac konkursowych w wyniku oceny, o której mowa w ust. 5,otrzymało taką samą liczbę punktów, o kolejności Prac konkursowych decyduje głosowanie członków Komisji konkursowej. W przypadku równej liczby głosów rozstrzygający głos należy do Przewodniczącego Komisji konkursowej.
          6. Z prac Komisji konkursowej sporządza się protokół, który podpisują wszyscy członkowie tej Komisji.
          7. Ocena Komisji konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

          § 6. Nagrody

          1. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III i Klasy IV-VIII dla Uczestników Konkursu .
          2. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na ich równowartość pieniężną ani na nagrody innego rodzaju.
          3. Laureaci Konkursu nie mogą przenieść prawa do otrzymania nagrody na inne osoby.
          4. Nagrody zostaną przekazane osobiście, pocztą tradycyjną albo przesyłką kurierską, na koszt Organizatora w terminie 10 dni od ogłoszenia wyników Konkursu.

          § 7. Prawa autorskie

          1. Uczestnik przesyłając Prace na Konkurs przenosi nieodpłatnie na Organizatora bez ograniczeń czasowych i terytorialnych autorskie prawa majątkowe i zależne do swych prac na wszystkie pola eksploatacji znanych polskiemu prawu od daty wysłania Pracy.

          § 8. Ochrona danych osobowych

          1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że:
          2. Organizator będzie zbierał następujące dane:
            1. imię i nazwisko,
            2. wiek,
            3. klasa

          § 9. Postanowienia końcowe

          1. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z przyjęciem przez Uczestnika oraz jego przedstawiciela ustawowego/przedstawicieli ustawowych, wszystkich warunków niniejszego Regulaminu oraz oświadczeniem, że nadesłane prace są wolne od wad prawnych, a w szczególności praw osób trzecich, a także że spełniają wszelkie wymogi wynikające z niniejszego Regulaminu.
          2. Istnieje możliwość wykluczenia przez Organizatora z udziału w Konkursie Uczestnika/Uczestników w przypadku naruszenia zasad Regulaminu.
          3. Złożenie pracy konkursowej jest równoznaczne z wyrażeniem przez autora  zgody na nieodpłatne wystawienie i wykorzystanie prac na polach eksploatacji wskazanych w Regulaminie.
          4. Postanowienia niniejszego Regulaminu są wyłączną podstawą prowadzenia Konkursu, a ich wykładnia i interpretacja należy wyłącznie do Organizatora.
          5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowość danych podanych w Deklaracji Uczestnictwa.
          6. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego oraz innych ustaw.
          7. Wszelkie spory dotyczące Konkursu, które nie znajdą rozwiązania w trybie reklamacyjnym będą rozpatrywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo, dla siedziby Organizatora.
          8. Niniejszy Regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej pod adresem https://sptarnogrod.edupage.org/
          9. Regulamin wchodzi w życie w dniu ogłoszenia Konkursu, tj. z dniem 8 kwietnia 2024 r

           

           

          REGULAMIN

          Szkolnego Konkursu

          Ekologiczny pokaz mody dla klas I-VIII”

           I. Organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie

          II. Cele konkursu:

          1. Podniesienie świadomości ekologicznej.
          2. Propagowanie właściwych postaw ekologicznych oraz ekologicznego stylu życia.
          3. Zachęcanie do wykorzystania surowców wtórnych w twórczym procesie powstania autorskich projektów strojów ekologicznych.
          4. Rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności twórczej.

          III. Zasady i warunki uczestnictwa:

          1. Ekologiczny pokaz mody – konkurs skierowany do uczniów klas I-VIII .
          2. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły, który samodzielnie zaprojektuje i wykona ekologiczny strój z materiałów wtórnych.
          3. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden strój.
          4. Prezentacja strojów odbędzie się 22.03.2024r. na szkolnym pokazie mody, który będzie zwieńczeniem konkursu.

          UWAGA: w prezentowanym stroju powinny pojawić się m.in.: gazety, tektura falista, wytłoczki do jajek, rolki papierowe, folia aluminiowa, puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe.

          IV. Wyniki konkursu i nagrody:

          1)  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.04.2024r.

          2) Komisja konkursowa dokona oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów:

          - zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu,

          - pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego,

          - estetyka wykonania,

          - sposób zaprezentowania stroju,

          - wytrzymałość, trwałość podczas pokazu.

          3) Spośród zaprezentowanych strojów jury wybierze I, II i III miejsce.

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
      • 84 6897062
      • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7 23-420 Tarnogród Poland
      • 667504684
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 875350
  • Nasza strona na Facebooku