STRONA GŁÓWNA
Aktualności
SUKCES UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY W ELIMINACJACH GMINNYCH MALEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
08.05.20238 maja 2023 roku w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne 42. Małego Konkursu Recytatorskiego, do których przystąpiło 17 recytatorów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie, ze Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu II i z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.
Komisja w składzie: Ewa Żukowska – instruktor teatralny, Justyna Żukowska – muzyk z Teatru Muzycznego w Lublinie i Renata Ćwik – dyrektor TOK postanowiła nominować do eliminacji powiatowych trzy osoby, w tym dwoje uczniów z naszej szkoły:
- Gabriela Kozę z kl. VIb
- Karinę Zając z kl. Ia
Wyróżniono rownież:
- Julię Szumiec z kl. IIIb
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Trzymamy kciuki za nominowanych, którzy będą reprezentować naszą gminę podczas etapu powiatowego, który będzie miał miejsce w Biłgorajskim Centrum Kultury już w najbliższą sobotę 13 maja.
7
BAŚNIOTERAPIA Z DOMINIKĄ OSTAŁOWSKĄ
08.05.2023W poniedziałek 8 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu baśnioterapii, który prowadziła DOMINIKA OSTAŁOWSKA aktorka teatralna i filmowa. W interpretacji aktorki dzieci usłyszały: „Brzydkie kaczątko”, ‘Kopciuszka” oraz „Baśń o siedmiu krukach”. Słowo dopełniła bajkowa muzyka. Po wysłuchaniu utworów uczniowie chętnie dzielili się z panią Ostałowską swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami związanymi z życiowym i terapeutycznym przesłaniem baśni, które rozwijają wyobraźnię, poruszają serca, tłumaczą to, co niewytłumaczalne i trudne, pokazują jak radzić sobie z problemami dnia codziennego, pomagają zrozumieć świat, ułatwiają poznanie siebie oraz własnych możliwości.
Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autograf tak znamienitej osoby oraz wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii.
19
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III pt. "UTWORY ALEKSANDRA FREDRY W ILUSTRACJI"
08.05.2023BibliotekaPedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów z klas I-III do udziału
w Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. "Utwory A. Fredry w ilustracji".
Zadaniem uczestnika konkursu jest plastyczna interpretacja wybranego utworu Aleksandra Fredry,
na odwrocie pracy konkursowej należy umieścić metryczkę zawierającą: imię, nazwisko oraz klasę, do której uczęszcza autor pracy, nazwę i adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna, pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę, tytuł noweli do której powstała ilustracja,
do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy/zgody podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka (zał. nr 1 Zal._1_Karta_zgloszenia_(2).pdf),
uczestnik może złożyć tylko jedną pracę, praca powinna zawierać tytuł noweli, której jest interpretacją, pracę wraz z załączonym formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 29 maja 2023 r,
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA
27.04.2023Eliminacje szkolne dla klas IV-VI odbędą się 11 maja 2023 r.
Uczniowie z kl. I-III zakwalifikowani do udziału w konkursie pięknego czytania "Radość Czytania", który odbędzie się 11 maja 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie:
Aleksandra Pietras IIb
Paulina Rój IIb
Maria Sawastynowicz IIIa
Maja Bień Ib
Julia Ivanytska Ib
Kacper Piskorski Ia
Aleksander Bryła Ia
Claudia Roberts Ia
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "STOP PRZEMOCY I AGRESJI" - WYNIKI
27.04.2023W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „ STOP PRZEMOCY I AGRESJI” przeznaczony dla uczniów klas I -VIII. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Tarnogrodzie działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnogrodzie. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy dotyczącej przeciwdziałania przemocy. Celem konkursu była profilaktyka agresji i przemocy, kształtowanie empatii i szacunku do drugiego człowieka, podnoszenie świadomości uczestników na temat negatywnych konsekwencji wynikających z występowania przemocy w szkole i rodzinie, propagowanie właściwych wzorców zachowań, a także edukacja dzieci i młodzieży w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy.
Każda praca wykonana indywidualnie pokazywała nam wiedzę ucznia na temat przemocy, uwrażliwiała na zło płynące z jej stosowania. Na zwycięzców konkursu czekały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wysiłek włożony w wykonanie prac.
Laureaci konkursu:
Kategoria I (klasy I - III)
I miejsce - Paulina Rój, Jakub Buliński
II miejsce - Bartłomiej Burz
III miejsce - Antonina Figiel
Kategoria II (klasy IV - VIII)
I miejsce - Nikola Siciarz, Milena Gałka
II miejsce - Jakub Mazurek
III miejsce - Julia Bodek
POMYSŁOWI SIÓDMOKLASIŚCI
25.04.2023W Piątek, 21.04.2023 r. Wychowankowie Pana Krzysztofa Tarnowskiego ponownie zachwycili innych uczniów oraz pracowników szkoły kolejnym pomysłem, jakim był "Dzień misia w klasie VII". Mogliśmy więc obejrzeć ich kolekcję ogromnych maskotek. Ciekawa koncepcja, siódma klaso! Nie możemy się doczekać kolejnego nietypowego, piątkowego święta w waszym wykonaniu
J.R.
UCZNIOWIE Z KLAS IV i Vb W KONKURSIE CZYTELNICZYM CZY ZNASZ?
25.04.2023Wśród finalistów etapu powiatowego znalazły się dwie czwartoklasistki: Nikola Siciarz i Gabriela Maśko.
W dniu 19 kwietnia pięcioro uczniów z naszej szkoły: Gabriela Maśko, Nikola Siciarz, Jakub Mazurek, Marta Mazurek i Martyna Małek, uczestniczyło w etapie powiatowym Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla klas IV-VI "Czy znasz...?", który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej Filia w Biłgoraju. Aby wziąć udział w konkursie uczniowie mieli za zadanie przeczytać 5 wyznaczonych książek i zapamiętać ich treść. Podczas I etapu konkursu mieli za zadanie rozwiązać test zawierający szczegółowe pytania. Kolejny etap odbędzie się 26 kwietnia w Zamościu. Podczas wizyty w Biłgoraju nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, gdzie z zainteresowaniem obejrzeli wystawy i uczestniczyli w lekcji historii. Przed powrotem do domu cała grupa udała się na pyszną pizzę.
7
AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA ŻONKILE 2023
15.04.2023#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile @polinmuseum
Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie po raz kolejny dołączyła do akcji „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum POLIN.
W tym roku przypada 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, dołączając do akcji chcemy uczcić pamięć o bojowcach i ludności cywilnej.
Szkolny Klub Wolontariatu sprawuje opiekę nad pomnikiem poświęconym ofiarom holocaustu znajdującym się przy ul. T. Kościuszki. W piątek 14 kwietnia, wolontariusze z kl. Vb i VIb posprzątali to szczególne miejsce, gdzie również zakwitło „żonkilowe pole pamięci”, które zasadzili członkowie SKW.
Uczniowie z kl. VIb i IVb uczcili bohaterów Getta Warszawskiego wykonując papierowe żonkile - symbol tego wydarzenia, wysłuchali również słuchowiska i opowieści o trudnych latach wojny. Klasa IVb wzięła również udział w warsztatach online z Muzeum POLIN w Warszawie. Wirtualne spotkanie miało temat "Stukot kopyta i zapach chałki. Poznajemy dawne żydowskie miasteczko".
19
ZAPRASZAMY NA POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH
15.04.2023W poniedziałek 17 kwietnia o godz. 10 w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury rozpocznie się święto teatru dziecięcego i młodzieżowego. Na scenie zaprezentują się uczniowie z naszej szkoły w trzech spektaklach.
Koło teatralne biblioteki szkolnej "Bajarze" serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna",
Teatr Młodszych TOK SZOK serdecznie zaprasza na spektakl „Afera z bajkami, czyli przygoda w bibliotece”.
Teatr Młodych TOK SHOW serdecznie zaprasza na spektakl „Pożądanie w cieniu pokrywki”.
POMYSŁOWOŚĆ UCZNIÓW ;)
15.04.2023W piątek 14.04.2023 r. klasa VII zaskoczyła pozostałych uczniów jak i całe grono pedagogiczne swoim niezwykłym pomysłem. Mianowicie, wszyscy przyszli do szkoły... w kapciach i długich skarpetkach. Było to bardzo ciekawe powitanie weekendu. Jak myślicie, czym jeszcze wychowankowie Pana Krzysztofa Tarnowskiego mogą nas zaskoczyć? Nikt tego nie wie, lecz z niecierpliwością czekamy na ich kolejne nietypowe celebrowanie piątków :))
GRATULACJE DLA KALINY, MAI I NIKOLI
12.04.2023W KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. "KUMPLE PRZECIWKO PRZEMOCY", którego organizatorem był Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju Kalina Kucharska zajęła II miejsce, a wśród wyróżnionych znalazły się prace Mai Bździuch i Nikoli Siciarz. Wręczenie nagród konkursowych nastąpi w dniu 17 kwietnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju
https://bilgorajoik.pl/wyniki-konkursu-pt-kumple-przeciwko-przemocy/
bilgoraj.com.pl - Powiat biłgorajski. Różowe skrzyneczki
12.04.2023W trzech szkołach na terenie powiatu biłgorajskiego są zamontowane tzw. różowe skrzyneczki. To narzędzie, którego celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu w przestrzeni publicznej do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji. Z takiej pomocy korzystać mogą uczennice z placówki z Biłgoraju i gminy Tarnogród w tym z naszej szkoły.
PODZIEKOWANIE ZA ZAANGAŻOWANIE W AKCJĘ CHARYTATYWNĄ NA RZECZ FRANIA KLUCHY
15.04.2023W dniu 05.04.2023r. nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim odwiedziły naszą szkołę i na ręce p. dyrektor wręczyły podziękowanie i drobny upominek za przyłączenie się do akcji, która miała na celu zebranie środków na pomoc dla małego Frania Kluchy. Podziękowały serdecznie za wsparcie, zaangażowanie i wielkie serce wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu naszej inicjatywy.
Organizatorem akcji charytatywnej na rzecz Frania w naszej szkole był Szkolny Klub Wolontariatu. Dzięki zaangazowaniu społeczności naszej szkoły udało się zebrać kwotę w wysokości 2151.03 zł.
SZKOLENIE WOLONTARIATU I PODZIĘKOWANIE DLA PANI IWONY DUBIŃSKIEJ
12.04.20235 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy z p. Iwoną Dubińską przedstawicielką Fundacji Fundusz Ziemi Biłgorajskiej w ramach projektu sfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #KSsfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #KS.
Nasza mentorka p. Iwona jak zawsze szkolenie przeprowadziła bardzo ciekawie i rzeczowo, zachęciła uczniów do aktywnego udziału w dyskusji na temat wolontariatu i jego roli w życiu młodego człowieka. Dzięki kilkuletniej współpracy z p. Iwoną Dubińską nasz Szkolny Klub Wolontariatu miał szansę włączyć się w szereg akcji i projektów, które przyniosły wymierne efekty zarówno dla uczniów z naszej szkoły ale również mieliśmy okazję wymiany doświadczeń z innymi szkołami.
Dziękujemy serdecznie p. Iwonie Dubińskiej za zaangażowanie w krzewienie idei wolontariatu, za wsparcie i owocną współpracę. Należy Pani do osób, które spotykając na swich drogach nie zapomina się.
7
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - "WOJENNE WSPOMNIENIA"
11.04.2023Szkolny Konkurs Historyczny
dla uczniów klas IV-VIII
Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej
w Tarnogrodzie
W 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Tarnogrodu i okolicy
zapraszamy uczniów klas IV – VIII naszej szkoły do udziału w konkursie
„Wojenne wspomnienia”
Celem konkursu jest utrwalanie pamięci i propagowanie wiedzy o bohaterach walk o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Zachęcamy do poszukiwań opowieści wśród bliskich i znajomych
a także do odkrywania śladów historii w najbliższym otoczeniu.
Regulamin Konkursu
Cele konkursu :
- rozbudzanie zainteresowań historycznych,
- popularyzacja najnowszej historii Polski
- kształtowanie postaw i rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz zainteresowanie historią swojej okolicy i jej bohaterów,
- rozwijanie wyobraźni i kształtowanie kreatywności w wyrażaniu osobistego stosunku do historii,
- rozwijanie umiejętności literackich i językowych uczniów,
Tematyka i forma prac
- Praca literacka (wywiad, opowiadanie ) oparta na wspomnieniach rodzinnych, bliskich, znajomych. Dołączenie do pracy kopii zdjęć czy dokumentów z tamtych czasów.
Zasady uczestnictwa :
-
- adresatem konkursu są uczniowie z klas IV- VIII
- prace należy dostarczyć do organizatora (nauczyciel historii) w formie wydruku
- praca powinna być podpisana (imię i nazwisko ucznia, klasa)
- w konkursie biorą udział wyłącznie prace wykonane indywidualnie, nigdzie dotąd niepublikowane
- z chwilą dostarczenia pracy Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodziezostaje właścicielem otrzymanych oryginałów (art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz. U. z 2006 Nr 90, poz. 631, z późn. zm.). Pracezgłaszane do konkursu nie będą zwracane uczestnikom.
Harmonogram konkursu :
15.05.2023 r. termin składania prac
19.06. 2023 r. - rozstrzygnięcie konkursu i publikacja wyników
Kryteria ocen
Prace literackie:
- zgodność pracy z tematem i prawdą historyczną,
- umiejętność interpretowania wykorzystanych źródeł,
- umiejętność wyrażania własnej opinii o wybranej postaci i ukazanie osobistego stosunku autora pracy do wyborów i postawy Bohatera,
- respektowanie reguł wybranej formy wypowiedzi,
- poprawność stylistyczna, ortograficzna i interpunkcyjna,
- oryginalność treści zawartych w pracy, brak plagiatu,
- dołączenie kopii zdjęć, dokumentów
Prace należy przynieść do nauczycielki historii p. Jolanty Grelak
WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE
08.04.2023Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „Wielkanocnym świętowaniu”. Uczniowie z klas trzecich przybliżyli wydarzenia męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz zwyczaje związane z tymi wydarzeniami. Uczniowie z chóru Marysieńka oraz uczniowie klas: I, II, III i IV przygotowali oprawę muzyczną uroczystości.
Uroczystość przygotowali: p. Teresa Korpal, p. Teresa Pszczoła, p. Andrzej Kusiak i Irena Bartoszek. Na zakończenie p. dyrektor Urszula Fedec podziękowała za przygotowanie i występ, złożyła życzenia świąteczne.
Niechaj w te radosne święta
Chrystus Zmartwychwstały
błogosławi Wasze życie
i napełni je zdrowiem,
szczęściem i radością.
Wesołego Alleluja!
34
"Mam zdrowe zęby"- Spotkanie ze stomatologiem !
07.04.20233 kwietnia podczas realizacji tematów związanych ze zdrowiem, klasy pierwsze odwiedziła pani Paulina Piskorska - lekarz stomatolog oraz Beata Rzeźnik – asystent stomatologa. Podczas spotkania zachęcały uczniów do dbania o higienę jamy ustnej poprzez odpowiednie mycie zębów oraz regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje próchnica oraz jak można jej zapobiegać. Mogły również wykazać się wiedzą na temat właściwego żywienia sprzyjającego zachowaniu zdrowych zębów. Uczniowie w sposób praktyczny przećwiczyli prawidłowe szczotkowanie zębów. Na zakończenie otrzymali drobne prezenty, które posłużą do właściwej higieny jamy ustnej.
7
#RAZEMnaŚWIĘTA
04.04.2023Dla uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu czas przedświąteczny to szczególny moment aby nieść wszystkim uśmiech i życzenia, które są wyrazem pamięci i życzliwości. W tym roku wolontariusze postanowili do życzeń dołączyć własnoręcznie zrobione koszyczki. Prace trwały ponad 2 tygodnie, ale było warto widząc uśmiechy na twarzach obdarowanych osób.
14
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!- O nas
- Pokaż
- Plany lekcji
- Pokaż
- Uczniowie - zdalne nauczanie
- Pokaż
- Nauczyciele
- Pokaż
- Osiągnięcia uczniów
- Pokaż
- Biblioteka
- Pokaż
- Pedagog szkolny
- Pokaż
- UKS Junior
- Pokaż
- Szkolny Klub Wolontariatu
- Pokaż
- Regulaminy
- Pokaż
- Kalendarz
- Pokaż
- Album fotograficzny
- Pokaż
- Kontakt
- Pokaż
- Doradztwo zawodowe
- Pokaż
- Rekrutacja 2020/21
- Pokaż
- KONKURSY
- Pokaż
- Erasmus w naszej szkole
- Pokaż
- #Laboratoria Przyszłości
- Pokaż