Aktualności
DZIEŃ WOLONTARIATU
19.12.20175 grudnia przypada Dzień Wolontariatu, w związku z tym Szkolny Klub Wolontariatu postanowił uczcić ten dzień propagując jedną z bardzo ważnych idei, a mianowicie pierwszą pomoc. Uczniowie obejrzeli filmik instruktażowy o użyciu defibrylatora w ratowaniu życia. Poza tym członkowie SKW przygotowali i rozdawali wśród społeczności uczniowskiej ulotki z instrukcją udzielania pierszej pomocy oraz wykazem telefonów alarmowych. Następnie uczennice z kl. VIIb Iga, Amelia, Natalia i Radek (kl. Va) prezentowały sposoby zachowania w nagłych wypadkach. Został również ogłoszony konkurs na plakat pod hasłem "Wolontariat w moich oczach". Podczas apelu Natalia zapoznała wszystkich zebranych z dotychczasową działalnością Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu od września 2017 roku.
Jak wiemy, Szkolny Klub Wolontariatu powstał na początku tego roku szkolnego, lecz zdołał zorganizować lub wziąć udział w wielu wydarzeniach charytatywnych i społecznych. Przez 3 miesiące skrupulatnie uczęszczaliśmy na spotkania wolontariatu i omawialiśmy plany bieżącej pracy.
Pierwszą akcją było zbieranie karmy dla zwierząt domowych. Wielu uczniów dołożyło cegiełki do urozmaicenia posiłków i uszczęśliwienia zwierząt ze schroniska, które zasłużyły na szczęśliwą rodzinę i ciepły dom.
Kolejną akcją była zbiórka zniczy na groby żołnierzy oraz osób zasłużonych Polsce na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie na Ukrainie. Znicze oddawane przez tarnogrodzian w punktach zbiórki zorganizowanych na terenie miasta oraz w szkole zostały posortowane, spakowanie w pudełka i zawiezione do Rzeszowa do głównego punktu zbiórki na terenie Telewizji Lublin.
W październiku zrealizowaliśmy jeszcze jeden projekt. Grupą wybraliśmy się na tzw. stary cmentarz. Naszym celem było posprzątanie i odczyszczenie w wielu przypadkach zaniedbanych grobów żołnierzy z dawnych lat. Okazało się to wyzwaniem, w niektórych miejscach znajdowaliśmy naprawdę grubą warstwę mchu, lecz po pracy każdy z nas był dumny, że mógł w ten sposób przyczynić się całej gminie i w pewien sposób oddać honor ludziom walczącym za naszą wspólną ojczyznę. Zapaliliśmy też znicze w miejscach pamięci narodowej i na grobach żołnierskich i opuszczonych w Luchowie Górnym i w Tarnogrodzie.
Chyba czas wspomnieć o najważniejszej pracy każdego wolontariusza przez ten okres czasu. Jak pewnie każdy wie, dyrekcja szkoły zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup defibrylatora. To głównie wolontariusze podjęli się tej trudnej pracy. Mogę oficjalnie powiedzieć, że nie licząc pieniędzy uzbieranych przez rodziców na dyskotece andrzejkowej, uzyskano sumę 900 złotych. Sądzę, że każdy wolontariusz i każdy uczeń, który przyczynił się do zorganizowania tej akcji, ma prawo i absolutną powinność bycia z siebie dumnym. W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim rodzicom, dzieciom i mieszkańcom Tarnogrodu za pomoc w uzyskaniu tak dużej kwoty dla ratowania życia.
Wzięliśmy udział jeszcze w kilku innych wydarzeniach o charakterze charytatywnym. Odbyło się czytanie książeczek dzieciom z przedszkola oraz kl. I-III w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
W świetlicy odbywa się tzw. pomoc koleżeńska. My, uczniowie ze starszych klas z chęcią podejmujemy się próby pomocy naszym młodszym kolegom i koleżankom w nauce.
Wolontariat włączył się aktywnie w akcję pt. "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", która odbyła się 10 grudnia w godzinach 9-14 w naszej szkole.
Następnym wydarzeniem będzie zbieranie pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się 14 stycznia, do tej akcji zostało zgłoszonych 6 wolontariuszy z klas VII.
Uważam, że bardzo dobrym wyborem jest uczęszczanie na Szkolne Koło Wolontariatu. Spośród wielu korzyści jest jedna, według mnie najważniejsza, uwrażliwiamy i rozwijamy się mentalnie, co w naszym wieku jest bardzo ważne. Pragnę przekazać, że oferujemy ludziom często więcej niż mogą sobie wyobrazić. Zachęcam do uczestnictwa akcjach charytatywnych wszystkich uczniów.
Natalia Fusiarz kl. VIIb
NAGRODA SPECJALNA DLA MICHALINY KOMANOWSKIEJ
17.12.20175 grudnia w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego p.n. „Profilaktyka! Niech rak nas unika.” zorganizowanego wspólnie przez zamojski MDK oraz Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej „Nu- Med” w Zamościu. Wśród 127 prac z 16 placówek z województwa lubelskiego Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Nu Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu otrzymała uczennica kl. VIIb z naszej szkoły Michalina Komanowska. Uczennica wraz z nauczycielką p. Małgorzatą Glinianowicz uczestniczyły w uroczystym wręczeniu nagród oraz otwarciu wystawy pokonkursowej.
DNI PATRONA SZKOŁY
18.12.2017W 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin patronki naszej szkoły Marii Curie - Sklodowskiej. Wielka uczona urodziła sie 7 listopada 1867 roku dlatego też w listopadzie obchodziliśmy dni patrona szkoły. Największym wydarzeniem była wizyta w Uniwesytecie Dziecięcym UMCS w Lublinie i spotkanie z wnukami Marii Curie - Skłodowskiej, które zorganizowały p. Anna Kuziak i p. Bożena Śmieciuch. Po powrocie uczestnicy zajęć w Uniwerytecie Dziecięcym podzielili sie swoja wiedzą i umiejetnościami z koleżankami i kolegami. Spoktanie z potomkami noblistki na długo zostaną w pamięci uczestników.
Wszyscy uczniowie uczestniczyli również w pokazach chemicznych pod hasłem "I Ty możesz zostać Marią Curie-Skłodowską", ktore odbyły się w szkole. Uczniowię wzięli również udział w konkursie plastycznym "Maria w laboratorium - portret Marii Curie-Skłodowskiej w 150. rocznicę urodzin". Prace uczniów zostały umieszczone na FB Uniwerytetu Dziecięcego UMCS.
Na korytarzu szkolnym została przygotowana wystawa książek oraz rysunków wykonanych przez uczniów. Swoją wiedzą o nszej patronce uczniowie mogli wykazać się w konkursie wiedzy. Podczas apelu o Marii Curie - Skłodowskiej przygotowanego przez kl. IVa i klasy VI pod kierunkiem p. Bożeny Larwy i p. Joanny Karczmarzyk nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym uczniom.
Wyniki konkursu wiedzy o Marii Curie-Skłodowskiej
Klasa II
1. Rój Julita- 14
1.Kacper Trusz- 14
Marta Jaworowska- 112.
Klasa III
1. Aleksandra Niziołek- 12
2. Sebastian Misiągiewicz-11
3. Julia Jonak- 9
4. Irmina Magoch- 9
5. Martyna Szymanik- 7
Klasa IV
IVA
1. Bartłomiej Mazurek- 17
2. Wojciech Tabała- 15
3. Zofia Winogrodzka- 14
IV B
1. Martyna Wnuk-16
2. Marcela Krzychowiec- 14
3. Amelia Mazurek- 10
Klasa V
1. Otylia Antolak- 13
2. Kuba Nowicki- 10
3. Paweł Śmieciuch- 8,5
4. Amelia Dec- 8
5. Maciej Gruca- 6,5
6. Radosław Sadlej- 3,5
7. Oliwia Detko- 3
Klasa VI
1. Dominika Pisarczyk- 16
2. Oliwia Krasowska- 11,5
Klasa VII
1. Kinga Borek- 17,5
2. Michał Dworniczak- 15,5
3. Katarzyna Siek- 14
WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MARIA W LABORATORIUM – PORTRET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W 150. ROCZNICĘ URODZIN”
KLASY I-III
I miejsce
Gabriel Koza kl. Ib
II miejsce
Julita Rój kl. II
Julia Jonak kl. IIIb
III miejsce
Martyna Przybyłowicz kl. IIIb
Wyróżnienie
Emilia Obszańska kl. IIIb
Aleksander Magoch kl. Ia
Magdalena Książek kl. IIIb
KLASY IV – VII
I miejsce
Oliwia Myszkowiak kl. Va
Zofia Winogrodzka kl. IVa
II miejsce
Natalia Fusiarz kl. VIIb
Karolina Staroń kl. VIb
III miejsce
Aleksandra Przytuła kl. IVb
Andżelika Pokrywka kl. Vb
Wyróżnienie
Michalina Komanowska kl. VIIb
Wiktoria Lizut kl. VIb
Udział
Michał Szymanik kl. I a, Martyna Wnuk kl. IVb, Anna Wnuk kl. VIa,
Oliwia Baszkiewicz kl. IVa, Sylwia Bosek kl. IVb, Michał Szymanik kl. Ib
ŻYWA LEKCJA HISTORII Z REKONSTRUKTO
15.12.2017W dniu 1 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ,,żywej lekcji historiii", czyli zajęciach przygotowanych przez Grupę Artystyczną ,,Rekonstrukto" z Lublina. Spotkania z historią odbyły się w dwóch grupach wiekowych: młodsi uczniowie od klasy I do IV oraz uczniowie z klas V - VII mieli możliwość zweryfikować swoje wiadomości w zakresie ,,Staropolskiego Sarmatyzmu i Epoki Szlacheckiej". Przedstawiciele GA ,,Rekonstrukto" opowiadali ciekawie o strojach, obyczajach, kulturze i przeszłości naszego kraju. Dużym zainteresowaniem cieszyła się broń szlachecka, drewniane a także "krzesło dla czarownic", które niejeden z uczniów miał szansę wypróbować na własnej skórze. Oczywiście podczas zajęć chłopcy z naszej szkoły wykazali się walecznością i odwagą stając do walki w obronie koleżanek posadzonych na krześle czarownic. Niezabrakło również wizyty naszych lokalnych szlachciców, czyli chłopców z kl. VI i VII w strojach z epoki staropolskiego sarmatyzmu. Pokazy były świetną okazją do utrwalenia wiedzy historycznej oraz spędzenia czasu na wspólnej wesołej zabawie.
"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SKŁODOWSKĄ" - POKAZY CHEMICZNE
07.12.201730 listopada w naszej szkole odbyły się pokazy przygotowane przez wykładowców Uniwersytetu Dziecięcego w Lublinie. Temat „ I Ty możesz zostać Skłodowską” nie był przypadkowy ponieważ w tym roku obchodzimy 150 lecie urodzin patronki naszej szkoły. Zdecydowana większość doświadczeń pokazywały wykorzystanie suchego lodu do różnorodnych trików. Niewielu uczniów wiedziało, że suchy lód to dwutlenek węgla w stałym stanie skupienia, który w temperaturze pokojowej nie topi się, a sublimuje – bezpośrednio przechodzi w stan gazowy (temperatura tego procesu: –78,5°C). Zaprezentowane doświadczenia takie jak tworzenie mgły, rozpalanie ogniska bez zapałek, tworzenie baniek mydlanych, gotowanie bez ognia czy pompowanie balonu bez konieczności dmuchania w niego, wzbudziły zachwyt u wszystkich uczniów naszej szkoły. Prowadzący doświadczenia bardzo dokładnie omawiali sposób wykonania każdego doświadczenia i za każdym razem powtarzali, że każdy może się tak bawić pod warunkiem ze dzieci wykonują je pod nadzorem osoby dorosłej, dbają o swoje i innych bezpieczeństwo, niczego nie próbują. Krótki filmik z pokazów można obejrzeć klikając w poniższy link: https://youtu.be/zUtYm2mhsVo, https://www.youtube.com/watch?v=aHImBUkEqFY
ANDRZEJKI
17.12.201729 listopada jak nakazuje tradycja w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Rano w naszej ukochanej bibliotece pani zdecydowała, że za oddaną lub wypożyczoną książkę dostajemy ciasteczko z wróżbą, więc od razu ustawiła się kolejka aż po korytarz. Po zajęciach o 16.30 zaczęła się dyskoteka andrzejkowa. Wielkim zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyła sie "komnata wróżb", w której przedstawiciele klas przygotowali różne wersje andrzejkowych wróżb, były serduszka z imionami, Księga Życzeń, Ręka Prawdy i Puszka Pandory. i wiele, wiele innych. Kto zaspokoił swoją ciekawość co do przyszłości mógł pobawić się na dyskotece.
Tego dnia Rada Rodziców przygotowała kawiarenkę, gdzie serwowano pyszne muffiny, popcorn, gofry, pizzę i napoje. Utarg z kawiarenki został przeznaczony na dofinansowanie zakupu defibrylatora do szkoły.
Impreza była badzo udana i z niecierpliwością wszyscy czekają na nastepną.
Magdalena Komosa kl. Vb
ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA
11.12.2017Do tradycji naszej szkoły należą obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym roku święto pluszaków obchodziliśmy 28 listopada. Niemal wszyscy uczniowie począwszy od klas pierwszych do klas siódmych aktywnie włączyli się do uatrakcyjnienia tego dnia przynosząc do szkoły swoich ulubieńców. Były misie miniaturowe i misie giganty większe od swoich właścicieli, misie, którymi bawili się jeszcze rodzice oraz bardzo popularne Świeżaki. Dzieci przebierały się też w pluszowe misiowe kombinezony. Ponad 60 uczniów z klas II-VII wzięło udział w konkursie wiedzy o misiach i niedźwiedziach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej dzieci wykonały piękne obrazki misiów, które zostały zaprezentowane na wystawie. Atrakcje tego dnia zostały przygotowane przez p. Annę Kuziak i p. Martę Lisican.
AWANS UCZNIÓW DO ETAPU POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O BILII I KOŚCIELE
26.11.2017Do etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele awansowało 6 uczniów z naszej szkoły:
Kinga Borek kl. VIIa
Katarzyna Siek kl. VIIa
Michał Dworniczak kl. VIIa
Otylia Antolak kl. Vb
Oskar Koza kl. VIa
Stanisław Działo kl. VIa
Uczniów do konkursu przygotowywała s. Samuela Zofia Prajsnar. Gratulujemy i życzymy sukcesu w następnym etapie, który odbędzie się 25 stycznia 2018 r.
SCENKA W WYKONANIU UCZNIÓW W KOŚCIELE
17.12.2017W niedzielę 26 listopada 2017 r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata uczniowie Szkoły Podstawowej przed Mszą św. o godz. 9.30 przedstawili scenkę. Najpierw rozmowa dziewczynki /Otylka Antolak kl.5 b/ z Mamą /Kasia Siek kl. 7b/ - gdy się modliła zastanawiała się nad słowami: Przyjdź Królestwo Twoje, a przecież u nas nie ma żadnego królestwa, to po co mam się tak modlić? Mama wyjaśniła, że w Jej sercu jest Królestwo Pana Jezusa i opowiedziała o Jezusie Królu oraz o Jego Królestwie. Działo się to ponad 2000 lat temu w Palestynie.
Następnie scena II - Jezus /Bartek Obszański/ przed Piłatem /Maciek Gruca/. Korneliusz /Kuba Nowicki/ przyprowadza związanego Jezusa. W tym procesie pomaga Piłatowi Ananiasz /Mateusz Michał Fus/. Jezus mówi, że jest Synem Bożym. Jego królestwo nie jest z Tego świata. ….Został skazany na śmierć krzyżową. Na zakończenie uczniowie z klasy III b przypomnieli wszystkim jakie jest Królestwo Jezusa . W nim panuje miłość, pokój. Nie ma tam wojen i nienawiści.
Nie ma tam cierpienia, ani smutku. Panuje tam radość, płynąca z przebywania z Bogiem. Ludzie są dla siebie dobrzy. Wzajemnie sobie pomagają. Jego Królestwo to nie tylko niebo ale też nasze serce, gdy jest w nim obecny Jezus. Dziewczynka obiecała Mamusi, że będzie starała się coraz bardziej kochać Pana Boga i ludzi, aby już teraz w Jej sercu był obecny Pan Jezus i Jego Królestwo. Mamy nadzieję, że przesłanie ze Słowa Bożego głęboko zapadło w sercach wszystkich.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW Z KLAS I
26.11.201724 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na uroczystość pierwszoklasistów przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice, których bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Urszula Fedec.
Po słowach powitania, na salę wprowadzono sztandar szkoły. Chwilę później uczniowie z dwóch klas pierwszych zaprezentowały się w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie p. Teresę Korpal i p. Teresę Pszczoła. Dzieci przepięknie zatańczyły „Poloneza”, śpiewały i recytowały wiersze. Samorząd uczniowski nie miał wątpliwości co do tego, że swój pierwszy poważny egzamin pierwszaki zdały celująco. Najmłodsi uczniowie szkoły otrzymali zaś zapewnienie od starszych koleżanek i kolegów, że zawsze będą służyć im pomocą.
Po występach odbył się akt ślubowania i pasowania, który przeprowadziła pani dyrektor. Następnie pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez uczniów z klasy II. Uroczystości zakończyły życzenia pani dyrektor dla dzieci i ich rodziców, po czym uczniowie, wraz z wychowawcami klas i dyrekcją, stanęli do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.
Ślubowanie to początek wielkiej szkolnej przygody naszych pierwszoklasistów i zapewne pozostanie na długo w ich pamięci.
UCZNIOWIE NA SPEKTAKLU pt. "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM"
10.12.201723 listopada br. uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły obejrzeli na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury spektakl pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem", zrealizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
20.11.201722 listopada 2017 r. (ŚRODA)
odbędzie się zebranie z rodzicami:
klasy I - III godz. 17:00 w sali nr:
kl. Ia - 22
kl. Ib - 20
kl. II - 25
kl. IIIa - 21
kl. IIIb - 26
klasy IV - VII godz. 17:30 w salach:
IVa - 23
IVb - 24
IVc - 6
Va - 9
Vb - 5
VIa - 4
VIb - 8
VIIa - 11
VIIb - 7
Prosimy o 100% obecność.
WYRÓŻNIENIE OTYLII ANTOLAK W KONKURSIE RECYTATORSKIM
17.11.2017Otylia Antolak uczennica klasy Vb zdobyła wyróżnienie w powiatowym etapie 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Zmagania 37 recytator ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z powiatu biłgorajskiego odbyły się 17 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury. Gratulujemy!
NASI PŁYWACY W POWIATOWYCH IGRZYSKACH DZIECI
25.02.2018W dniu 16.11.2017r. na basenie przy ZSB w Biłgoraju zostały rozegrane zawody w pływaniu w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci. Reprezentacja chłopców w składzie: O. Koza, P. Fus, M. Bucior, D. Jonak, R. Sadlej i K. Szajner zajęła III miejsce w pływaniu sztafetowym (6 x 25m), a reprezentacja dziewcząt: K. Staroń, D. Pisarczyk, Z. Winogrodzka, M. Krzychowiec, N. Gałka, M. Maj zajęła IV miejsce (6 x 25m).
UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE NA SPOTKANIU Z WNUKAMI MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ
21.11.2017Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły 13 listopada wybrali się do Lublina, aby uczestniczyć w spotkaniu z wnukami Marii Curie-Skłodowskiej zorganizowanym przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w związku z obchodzoną w tym roku 150. rocznicą urodzin wielkiej uczonej.
Udział w niecodziennym spotkaniu poprzedziły warsztaty chemiczne i matematyczne w Uniwersytecie Dziecięcym UMCS. Uczniowie otrzymali dyplomy za pierwsze odkrycia naukowe „Ty też możesz zostać Skłodowską” oraz kolorowe pamiątkowe koszulki
Helene Langevin-Joliot – profesor fizyki jądrowej związana z Uniwersytetem Paryskim oraz Pierre Joliot – biochemik profesor College de France i członek Francuskiej Akademii Nauk - to dzieci córki Mari Skłodowskiej–Curie - Ireny. Irena Joliot-Curie była fizykochemikiem, wraz mężem Frederikiem Joliot-Curie otrzymali Nagrodę Nobla za odkrycie sztucznej promieniotwórczości.
Spotkanie z potomkami patronki naszej szkoły wywarło na nas ogromne wrażenie i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Byliśmy szczęśliwi, kiedy wręczaliśmy im kwiaty oraz pamiątki z naszego miasteczka. Potem mieliśmy wielki zaszczyt pozowania do wspólnego zdjęcia zarówno w auli jak również byliśmy zaproszeni do wspólnego zdjęcia przy pomniku Marii Curie-Skłodowskiej na dziedzińcu uczelni.
Naszym mottem na przyszłość niech będą słowa, które na spotkaniu powiedzieli Helene Langevin-Joliot i Pierre Joliot: „Nauka to ma być pasja, nie tylko skuteczność i użyteczność; aby ją uprawiać, nie trzeba być kimś jedynym i wyjątkowym.
A oto relacja Amelii Lipki ucz. kl, VIIb:
13 listopada odbyła się wycieczka uczniów klas Vb, VIa, VIIb do Lublina. Głównym celem było spotkanie z wnukami Marii Curie Skłodowskiej zorganizowane przez UMCS w Lublinie z okazji 150 rocznicy urodzin wielkiej polskiej uczonej.
Wnukowie Marii i Piotra Curie to Helene Langevin-Joliot i Pierre Joliot dzieci córki Ireny.
Po przyjeździe do Lublina udaliśmy się na warsztaty z chemii i matematyki pod hasłem „I ty możesz zostać Marią Skłodowską” zorganizowane przez Dziecięcy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Na zajęciach chemicznych przeprowadzaliśmy doświadczenia mające na celu rozpoznawanie kwasów, zasad i substancji obojętnych. Na warsztatach matematycznych rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. Odbywało się to pod kierunkiem wykładowcy z wyższej uczelni a zajęcia prowadzili studenci.
Po warsztatach o godzinie 11.00 udaliśmy się na najbardziej oczekiwany moment, spotkanie z wnukami Marii Curie Skłodowskiej. Helene Langevin-Joliot to profesor fizyki jądrowej związana z Uniwersytetem Paryskim, Pierre Joliot-to biochemik, profesor College de France i członek Francuskiej Akademii Nauk .
Przywitaliśmy gości gromkimi brawami. W auli nie zabrakło kamer, telewizji.
Najpierw rektor przedstawił dostojnych gości, władze miasta , profesorów zgromadzonych na spotkaniu, zaproszonych gości. Następnie pani Helene i Pierre opowiedzieli o sobie, o swojej pracy. Później był czas na zadawanie pytań. Wszystko odbywało się przy pomocy tłumacza, bo każdy wie, że wnuki słynnej Polki pochodzą z Francji. Na koniec spotkania delegacje wręczały kwiaty gościom, my zaś przekazaliśmy Państwu drobne upominki z Tarnogrodu i naszej szkoły. Mieliśmy też możliwość zdobycia autografów, specjalnych dedykacji od wnuków M.C. Skłodowskiej, a także zrobiliśmy sobie z dostojnymi gośćmi pamiątkowe zdjęcia. Koleżanki udzieliły również wywiadu.
Potem nasza opiekunka, pani Ania, pracownik UMCS zaprowadziła nas do najwęższego budynku w mieście. Staraliśmy się przejść przez najwęższe przejście. Wszystkim uczestnikom wycieczki udało się to bez problemu. Ostatnim punktem był wspólny obiad w barze studenckim.
Zrobiliśmy sobie jeszcze wspólne zdjęcie z gośćmi, władzami miasta i uczelni pod pomnikiem Marii Curie Skłodowskiej.
Myślę, że warto było pojechać na tak niesamowite spotkanie. Taka okazja może się już więcej nie powtórzyć, gdyż wnukowie Marii Curie Skłodowskiej są już osobami w podeszłym wieku, na UMCS nigdy wcześniej nie byli. Cieszę się bardzo, ze nasze panie Anna Kuziak, Bożena Śmieciuch i Bożena Larwa zorganizowały nam taki wyjazd i umożliwiły poznanie osobiście wnuków patronki naszej szkoły. Zrozumiałam dzięki temu spotkaniu, że na sukces, jakim była Nagroda Nobla, Maria Curie-Skłodowska musiała ciężko pracować, kosztowało ją to wiele wyrzeczeń. Jestem dumna, że patronką naszej szkoły jest właśnie Maria Curie Skłodowska.
AKCJA ZBIERANIA KARMY DLA ZWIERZĄT
19.11.2017W październiku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję zbierania karmy dla zwierząt. Uczniowie z naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji. Zebrana karma została przekazana do Schroniska dla Zwierząt w Rzeszowie oraz dla domu tymczasowego Fundacji "Reksio i przyjaciele" w Brzezinach. Dziękujemy wszystkim, ktorzy włączyli się w naszą akcję oraz p. Grażynie i Markowi Chmieleckim za dostarczenie karmy do Brzezin,
Fundacja "Reksio i przyjaciele"
11 listopada o 13:56 ·
Dziękujemy z całego serca dzieciom ze szkoły podstawowej imienia Marii Skłodowskiej Curie w Tarnogrodzie, pani Dyrektor szkoły Urszuli Fedec oraz Pani zajmującej się zbiórką karmy dla naszej fundacji pani Annie Kuziak. Dla nas to bardzo ogromna pomoc. Psiaki będą miały pełne brzuszki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Podziękowania należą się też Grażynie Chmieleckiej i jej mężowi za dostarczenie karmy do domu tymczasowego fundacji w Brzezinach.
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
zdjęcie użytkownika Fundacja "Reksio i przyjaciele
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
12.11.2017W sobotę 11 listopada obchodziliśmy 99. rocznię Odzyskania Niepodległości. Społeczność z naszej szkoły uczciła Święto Narodowe włączając się w lokale obchody tego waznego święta. Uczniowie i nauczyciele złożyli wiązankę przy Pomniku Powstania Styczniowego oraz wzięli udział we Mszy św. za Ojczyznę. Po uroczystości w Kościele na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert pt. "I w niebo pieśni popłynie orędzie", w którym wystapili uczniowie z klas I-VII z naszej szkoły, Strażacka Orkiestra Dęta, chór mieszkańców Gminy Tarnogród oraz Zepół Wokalny TOK. Koncert przygotowali nauczyciele: p. Anna Kuziak, p. Bożena Śmieciuch, p. Andrzej Kusiak i p. Joanna Karczmarzyk.
Podczas koncertu widzowie odbyli podróż poprzez dzieje narodu polskiego, jego zwycięstwa i klęski. Na przestrzeni wieków w naszym kraju powstało wiele pieśni patriotycznych, z których zostały wybrane te bardzo dobrze wszystkim znane oraz te, które powinniśmy znać.
AWANS OTYLII ANTOLAK I MARCELI KRZYCHOWIEC DO ETAPU POWIATOWEGO "21. JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO"
06.11.20172 listopada odbyły się szkolne eliminacje 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: p. Anna Skobel, p. Grażyna Chamot i p. Bożena Śmieciuch po wysłuchaniu recytacji uczniów z kl. IV-VI do etapu gminnego zakwalifikowała następujące uczennice: Olejnicka Julia kl. IVa, Błaszkiewicz Zuzanna kl. IVb, Krzychowiec Marcela kl. IVb, Ubuszajew Martyna kl. IVb, Antolak Otylia kl. Vb, Staroń Karolina kl. VIb i Pisarczyk Dominika kl. VIb.
Eliminacje gminne odbyły się 6 listopada w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Prezentację wierszy oceniała p. Ewa Żukowska z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie oraz p. Renata Ćwik dyrektor TOK. Awans do etapu powiatowego uzyskały dwie uczennice z naszej szkoły: Otylia Antolak oraz Marcela Krzychowiec. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy sukcesu na dalszych etapach zmagań recytatorskich.
Kolejny etap Konkursu odbędzie się 17 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury.
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!- O nas
- Pokaż
- Plany lekcji
- Pokaż
- Uczniowie - zdalne nauczanie
- Pokaż
- Nauczyciele
- Pokaż
- Osiągnięcia uczniów
- Pokaż
- Biblioteka
- Pokaż
- Pedagog szkolny
- Pokaż
- UKS Junior
- Pokaż
- Szkolny Klub Wolontariatu
- Pokaż
- Regulaminy
- Pokaż
- Kalendarz
- Pokaż
- Album fotograficzny
- Pokaż
- Kontakt
- Pokaż
- Doradztwo zawodowe
- Pokaż
- Rekrutacja 2020/21
- Pokaż
- KONKURSY
- Pokaż
- Erasmus w naszej szkole
- Pokaż
- #Laboratoria Przyszłości
- Pokaż