Aktualności
NARODOWE CZYTANIE 2023
14.09.2023NASI UCZNIOWIE W AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
W sobotnie przedpołudnie, 9 września 2023 r. uczniowie z naszej szkoły aktywnie włączyli się do 12. edycji Narodowego Czytania. Organizatorami tegorocznej akcji w Tarnogrodzie byli tradycyjnie: Miejska Biblioteka Publiczna, Szkołą Podstawowa oraz Tarnogrodzki Ośródek Kultury. Uczniowie pod opieką Anny Kuziak i Bożeny Śmieciuch przedstawili zebranym informacje o Elizie Orzeszkowej i jej powieści oraz o wątkach związanych z Powstaniem Styczniowym. Następnie na scenie czytali wybrane fragmenty "Nad Niemnem", rozdawali mieszkańcom naszego miasta ulotki z odbitą okolicznościową pieczęcią, którą w posiadaniu ma Miejska Biblioteka. Młodzież chętnie obejrzała wystawę oraz wzięła udział w konkursie wiedzy przygotowanym przez bibliotekę. Dopełnieniem scenerii akcji były stylizowane stroje uczniów.
26
Udany start zawodników UKS „Junior” w Talentiadzie 2023 w Puławach.
10.09.2023W niedzielę, 03.09.2023r., na kortach tenisowych MOSiR w Puławach odbyły się kolejne międzywojewódzkie eliminacje Talentiady. W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. UKS „Junior” reprezentowały dwie drużyny w składzie: Szymon Przytuła, Dominik Dziedzic, Kacper Sidor, Amelia Magoch, Zofia Bryła i Olga Bartosz (I drużyna) oraz Bartosz Dziedzic, Bartłomiej Bartosik, Mateusz Kubaj, Aniela Śniosek i Karolina Szajner (II drużyna).
Po dziesięciu godzinach zmagań sportowych nasza pierwsza drużyna wygrała całe zawody, wyprzedzając drużynę GKS Górnik Łęczna oraz drużynę „Wschodnia” Kielce. Nasz drugi zespół zajął czwarte miejsce wyprzedzając drużynę „Gemik” Kielce i SKT „Smecz” z Puław. Pozostałe miejsca zajęły drugie drużyny z Łęcznej, Puław i Kielc.
Do Ogólnopolskiego Półfinału Talentiady awansowała nasza pierwsza drużyna i ona będzie reprezentowała „UKS Junior” w Radomiu w dniu 16.09.2023r.
Zarząd Klubu gratuluje wszystkim zawodnikom osiągniętego sukcesu, wspaniałej sportowej postawy i woli walki oraz dziękuje za godne reprezentowanie Tarnogrodu w zawodach międzywojewódzkich.
Kalendarz roku szkolnego 2023/24
08.09.2023W górnej zakładce "Kalendarz" znajduje się kalendarz roku szkolnego 2023/24 zawierający dni nauki szkolnej, terminy ferii świątecznych i zimowych, dni do dyspozycji dyrektora (wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych) oraz terminy dotyczące klasyfikacji i wywiadówek.
Wojewódzki konkurs plastyczny „KEN NA AFISZU”
07.09.2023Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i szkół podstawowych klas 6-8 z województwa lubelskiego do udziału w konkursie. Zadaniem uczestników będzie wykonanie plakatu promującego osoby, wydarzenia historyczne związane z utworzeniem i działalnością Komisji Edukacji Narodowej.
Terminy
Termin oddawania prac upływa 25 września 2023 r. Prace przynosimy do biblioteki szkolnej.
Nagrody
Wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy odbędzie się 5 października
2023 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.
UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
04.09.2023"To będzie super fajny rok"- tymi słowami Pani Dyrektor Urszula Fedec 4 września 2023 r. uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2023/2024. W uroczystości oprócz społeczności szkolnej, grona nauczycielskiego i rodziców wziął udział przedstawiciel Rady Rodziców - Pan Dariusz Dołomisiewicz. Po wprowadzeniu sztandaru, osdśpiewaniu hymnu i upamiętnieniu 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, dyrektor placówki wygłosiła przemówienie, w którym serdecznie przywitała nowych uczniów i nowych nauczycieli. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami!
"Niech nadchodzący rok przyniesie Wam Drodzy Uczniowie zdobycia wielu umiejętności, przyjażni, radości, uśmiechu na twarzy i sukcesów!"
Nauczyciele
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
01.09.2023Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04 września 2023r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej. Następnie uczniowie spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami.
Przywóz uczniów dojeżdżających nastąpi o godz. 8.35 z Luchowa Górnego.
Aktualny plan lekcji będzie dostępny w dzienniku elektronicznym (Librus) w poniedziałek 04 września 2023r.
PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS+ BULLIES TO BUDDIES - PREZENTACJE UCZESTNIKÓW Z MOBILNOŚCI W GRECJI, SERBII I TURCJI.
24.06.2023Koniec roku szkolnego to również czas podsumowania 3-letniego programu Erasmus+ BULLIES TO BUDDIES realizowanego przez naszą szkołę w partnerstwie ze szkołami w Rumunii, Grecji, Serbii i Turcji. W czwartek, 22 czerwca uczniowie i nauczyciele zaangażowani w realizację projektu przedstawili społeczności szkolnej pamiątki i prezentacje z poszczególnych mobilności. Podczas spotkanie nie zabrakło opowieści o zawartych międzynarodowych przyjaźniach, o mile spędzonym czasie z rówieśnikami w szkołach partnerskich oraz o przygodach, które spotkały ich podczas podróży. Wszyscy mówili, że udział w Erasmusie daje wielkie możliwości poznawania Świata, szlifowania umiejętności językowych, kreatywności, współpracy w grupie i otwartości na Świat i ludzi. Dzięki p. Dominice Postrzech-Mazurek koordynatorce projektu uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły mieli możliwość doświadczyć tych wszystkich rzeczy.
8
POPOŁUDNIE KLASY IVb NA ŁONIE NATURY
24.06.2023W środę po południu uczniowie z klasy IVb razem z rodzicami i wychowawczynią spędzili miło czas na łonie natury. Rodzice zorganizowali piknik rodzinny w lesie na Czerwonym Brodzie. Było ognisko i pieczone kiełbaski, wędkowanie, wspólne zabawy, rozmowy i spacery wokół jeziora. Pogoda i humory dopisywały więc czwartoklasiści nie chcieli zbyt szybko wracać do domu.
WOJEWÓDZKI KONKURS „JESTEŚMY RAZEM I BLISKO SIEBIE”
23.06.2023Nasza szkoła przystąpiła do Wojewódzkiego Konkursu „JESTEŚMY RAZEM I BLISKO SIEBIE”, który został ogłoszony w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy.
Zadaniem szkół biorących udział w konkursie, zorganizowanym wspólnie przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Biuro Terenowe Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), było przygotowanie filmu lub prezentacji pokazującej działania zrealizowane w szkołach w celu integracji dzieci polskich i cudzoziemskich, pomocy uchodźcom, a także ukazujące relacje pomiędzy uczniami różnych narodowości – członkami społeczności szkolnej.
Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się 20 czerwca w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie
link do prezentacji
3
RAJD ROWEROWY KLASY VIB DO SZARAJÓWKI
23.06.202321 czerwca grupa 9 uczniów z klasy VIb pod opieką pana Krzysztofa Tarnowskiego, pani Bożeny Śmieciuch, pani Bożeny Mulawy wybrała się na rajd rowerowy do wsi Szarajówka, niedaleko nas położonej ( 9km od Tarnogrodu), by odwiedzić pomnik- cmentarz poświęcony ofiarom okrutnej zbrodni, która dokonała się w czasie II wojny światowej. Na miejscu sołtys wsi, pani Elżbieta Kita opowiedziała nam bardzo wzruszającą i głęboko w serce zapadającą historię tego miejsca. Było to 18 maja 1943 roku. Niemal wszyscy mieszkańcy Szarajówki zostali zamknięci w drewnianych zabudowaniach i spaleni żywcem. Tej okrutnej zbrodni dokonali Niemcy przy pomocy ukraińskich policjantów. Powodem ich działania było ukaranie mieszkańców za pomoc partyzantom i odwet za napad na posterunek niemieckiej żandarmerii w Tarnogrodzie. Na tym cmentarzu spoczywa 59 ofiar pacyfikacji, w tym 30 dzieci. Kilka osób cudem uniknęło śmierci. Po zapaleniu zniczy i uczczeniu minutą ciszy ofiar tam spoczywających, udaliśmy się na przygotowane przez p. sołtys miejsce, gdzie przy grillu była pani Anna Falandysz. Czekały tam na nas pyszne kiełbaski. Rodzice zadbali także o coś słodkiego i napoje, a pani Kita poczęstowała nas arbuzem. Na placu przy świetlicy znajduje się plac zabaw dla dzieci, więc mogliśmy jeszcze dodatkowo sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Nie było z nią tak źle. Po krótkim odpoczynku podziękowaliśmy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie rajdu, pani sołtys za przekazaną nam wiedzę historyczną i wyruszyliśmy w drogę powrotną, ale tym razem zmieniliśmy nieco trasę, bo wracaliśmy przez Płusy bezpieczną ścieżką rowerową. To był rajd rowerowy, a jednocześnie lekcja historii w terenie.
Jeśli będziecie na wyprawach rowerowych z kolegami, rodzicami w tamtych stronach, odwiedźcie to miejsce, bo to nasza historia, o której nie możemy zapominać.
16
OGNISKO KL. IV A
23.06.2023Wtorkowe popołudnie, 20 czerwca, uczniowie z klasy IVa spędzili razem z naszymi rodzicami i wychowawczynią przy ognisku. Były kiełbaski, pieczone ziemniaki z twarożkiem, ciasto i chleb czosnkowy. Były gry i dużo świetnej zabawy.
3
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „Wojenne wspomnienia”
19.06.2023W 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Tarnogrodu i okolicy, w naszej szkole został zorganizowany konkurs na pracę pisemną dla uczniów klas IV-VIII, w której przedstawili wspomnienia swoich bliskich i znajomych związane z wydarzeniami II wojny światowej .
I miejsce – Gabriela Maśko kl. IV B
Jakub Mazurek kl. V B
II miejsce – Emilia Gorzkowska kl. IV A
Paulina Fus kl. V A
III miejsce – Amelia Sereda kl. V A
Gratulujemy!
SUKCES NASZYCH SPRINTERÓW NA ZAWODACH WOJEWÓDZKICH
19.06.2023III miejsce na zawodach wojewódzkich wywalczyli nasi uczniowie w rywalizacji sztafet. Zawody odbyły się 15 czerwca w Lublinie.
Był to bieg na dystansie 4x100 m. Skład drużyny: Mikołaj Przeszło, Kacper Krasowski, Sebastian Żak, Marcin Lizut
Na tych samych zawodach drużyna w składzie Kacper Krasowski, Sebastian Żak, Rafał Lewkowicz, Norbert Szymanik w sztafecie szwedzkiej zdobyła 6 miejsce.
Nasi zawodnicy zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie zajmując 2 miejsce na zawodach powiatowych , które odbyły się 6 czerwca w Biłgoraju. Na zawodach powiatowych bardzo dobrze zaprezentowały się nasz starsze zawodniczki zajmując III miejsce w rywalizacji sztafet- sztafeta olimpijska. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Szymanik, Martyna Przybyłowicz, Karolina Dworniczak, Wiktoria Jawniak
Do zawodów przygotowywał reprezentacje Krzysztof Tarnowski
5
ANGIELSKI OD KUCHNI 2
19.06.2023Kolejne zajęcia z cyklu " Angielski od kuchni" -słodkie pożegnanie roku szkolnego . Z tej okazji uczniowie klasy 6b przygotowali słodkie, pyszne " pancakes" - specjał kuchni amerykańskiej.
6
AKTYWNY WYPOCZYNEK KLASY Vb
19.06.2023Wycieczka klasy 5b do Lasu Luchowskiego - Czerwony Bród, połączona z marszem Nordic Walking, zabawą na świeżym powietrzu, ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
5
SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARCINEM KOZIOŁEM
16.06.2023W piątkowe przedpołudnie, 16 czerwca uczniowie z klas III i IV uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie.
Marcin Kozioł prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie (Nagroda Magellana dla najlepszej książka podróżniczej dla dzieci roku).
W 2022 roku ukazała się książka „Psyjaciele, której bohaterami są psy… Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego i innych. „Psyjaciele” zdobyli nagrodę główną Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2023) i zostali wybrani Książką Roku 2022 dla starszych dzieci w konkursie Granic. Także inne książki – „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” – zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022).
Kiedy Marcin Kozioł miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli… królika.
25
#LaboratoriaPrzyszłości - LEKCJE MATEMATYKI
16.06.202318.05 i 16.06 uczniowie klas 5a, 6b oraz 4a na matematyce tworzyli modele graniastosłupów wykorzystując zakupione w ramach #LaboratoriówPrzyszłości komplety do budowy szkieletów brył. Uczniowie z zapałem tworzyli modele poznanych graniastosłupów. Pod koniec zajęć tworzyli wymyślone przez siebie bryły przestrzenne.
4
#LaboratoriaPrzyszłości - PROJEKTOWANIE I MODELOWANIE 3D
16.06.2023W drugim półroczu chętni uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z projektowania. Do tego celu wykorzystaliśmy darmowy program do modelowania 3D – Tinkercad. Uczniowie na kolejnych zajęciach poznawali podstawowe funkcje programu, uczyli się poruszać wewnątrz aplikacji, a także tworzyć i edytować pierwsze obiekty grafiki trójwymiarowej. Uczyli się również w jaki sposób zaprojektowane obiekty są przygotowywane do wydruku oraz jak w praktyce przebiega proces druku 3D.
Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy chętnych uczniów.
#LaboratoriaPrzyszłości - LEKCJE TECHNIKI Z ARDUINO
16.06.2023W ramach tegorocznego programu CodeWeek23 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji techniki z zestawami Forbot Mistrz Arduino z mikrokontrolerem, płytką stykową, przewodami, czujnikami i akcesoriami, które zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniom bardzo spodobała się nauka elektroniki i programowania z zestawem Arduino więc w ramach zajęć technicznych w klasach 6a oraz 6b uczniowie kontynuowali naukę podstaw programowania i tworzyli proste projekty elektroniczne zdobywając nowe umiejętności.
1
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!- O nas
- Pokaż
- Plany lekcji
- Pokaż
- Uczniowie - zdalne nauczanie
- Pokaż
- Nauczyciele
- Pokaż
- Osiągnięcia uczniów
- Pokaż
- Biblioteka
- Pokaż
- Pedagog szkolny
- Pokaż
- UKS Junior
- Pokaż
- Szkolny Klub Wolontariatu
- Pokaż
- Regulaminy
- Pokaż
- Kalendarz
- Pokaż
- Album fotograficzny
- Pokaż
- Kontakt
- Pokaż
- Doradztwo zawodowe
- Pokaż
- Rekrutacja 2020/21
- Pokaż
- KONKURSY
- Pokaż
- Erasmus w naszej szkole
- Pokaż
- #Laboratoria Przyszłości
- Pokaż