Uczniowie z klas VI pod opieką nauczycieli p. Anny Kuziak, p. Małgorzaty Glinianowicz i p. Małgorzaty Cich oraz rodziców p. Katarzyny Antolak i p. Katarzyny Grucy uczestniczyli w projektach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki. W tym roku były to zajęcia przygotowane przez pracowników Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
Szóstoklasiści uczestniczyli w ćwiczeniach laboratoryjnych mikroskopii świetnej pt. „Mikroświat - zobaczmy to z bliska?”, podczas których mieli możliwość samodzielnie przygotować preparaty i zobaczyć pod mikroskopem szczegółową budowę roślin i grzybów.
Podczas kolejnych zajęć pt. „Co z tego wyrośnie, czyli larwy i osobniki dorosłe owadów” uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą porównanie larw i osobników dorosłych owadów o przeobrażeniu zupełnym i niezupełnym. Uwzględniono przedstawicieli rzędu prostoskrzydłych, pluskwiaków, chrząszczy, motyli, błonkówek. Prezentacja obejmowała głównie gatunki występujące w uprawach rolniczych, zarówno owady potencjalnie szkodliwe, jak i pożyteczne. Była ilustrowana zdjęciami z natury, wykonanymi na polach zakładów doświadczalnych IUNG-PIB.
„Działalność jednej z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce” to kolejny festiwalowy projekt, którego celem było zapoznanie z pracą jednej z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce, pracującej nieprzerwanie od 1871 roku. Zaznajomienie z historia stacji, przyrządami, zakresem obserwacji, przetwarzaniem i opracowywaniem danych meteorologicznych. W ramach projektu odbyły się demonstracje działania bazy danych dobowych dla stacji meteorologicznej w Puławach, dotyczących dowolnie wybranego dnia, począwszy od 1951 roku i była to data urodzenia Magdy, która otrzymała informacje meteorologiczne z dnia jej urodzenia: temperaturę i wilgotność względną powietrza, opady atmosferyczne, prędkość i kierunek wiatru oraz usłonecznienie.
Po zajęciach Festiwalu Nauki uczniowie obejrzeli w Multikinie film pt. „Gdzie jesteś Krzysiu?”.