9 grudnia 2023 r. w Lublinie odbył się III Sejmik Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. lubelskiego.
Przedstawiciele MDP, a jednocześnie uczniowie i absolwenci z naszej szkoły tj;. Gabriela Zając, Sylwia Bosek i Patryk Bartosik pod opieką Naczelnika OSP w Tarnogrodzie Daniela Bartosika, wzięli udział w wielkim wydarzeniu związanym ze strażą pożarną! Organizatorem wydarzenia był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP w Lublinie. W sejmiku wzięły udział Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z naszego regionu. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń i integrację środowiska MDP/DDP woj. lubelskiego.
Młodzież MDP działająca przy OSP Tarnogród jest prężną i zaangażowaną drużyną działająca już od kilku lat. Spotyka się cyklicznie by ćwiczyć, poznawać zagadnienia związane z pożarnictwem, integrować się i bawić.
Społeczność szkolna jest dumna z posiadania tak wspaniałej młodzieży w szeregach straży! Życzymy równie wysokiego poziomu zaangażowania i radości w zbliżającym się roku!.