STRONA GŁÓWNA

          • Aktualności

              • SZKOŁA PODSTAWOWA W TARNOGRODZIE W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – PRACOWNIA KULINARNA
                • SZKOŁA PODSTAWOWA W TARNOGRODZIE W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – PRACOWNIA KULINARNA

                  11.03.2022

                  W ramach programu Laboratoria Przyszłości  w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie powstała pracownia kulinarna wyposażona w różnorodny nowoczesny sprzęt kuchenny. W pracowni podczas zajęć uczniowie z kl. Vb oraz z Kola Gospodyń Szkolnych z kl. IV i VI  przygotowywali potrawy przy pomocy wyposażenia pracowni. Uczyli się obsługi różnych sprzętów AGD, korzystania z przepisów kulinarnych, odmierzali gramatury, łączyli ze sobą składniki i dzięki współpracy w grupie przyrządzili bardzo smaczne pizze, gofry, pancakesy, pierogi z serem, frytki i naleśniki. Uczniowie dla których gotowanie nie jest nowością udzielali rad tym, którzy w tej dziedzinie stawiają pierwszy krok. Zajęcia w pracowni kulinarnej pozwalają na rozwijanie odpowiednich przydatnych umiejętności życiowych. Pracownia kuchenna umożliwia naukę gotowania i przyrządzania potraw oraz doskonalenia umiejętności planowania pełnowartościowych posiłków.

                  /Anna Kuziak/

                   

              • WIZYTA W W ŚLĄSKIM CENTRUM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI W KATOWICACH
                • WIZYTA W W ŚLĄSKIM CENTRUM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI W KATOWICACH

                  09.03.2022

                  24 lutego, cztery wolontariuszki: Alicja, Oliwia, Gaia i Oliwia wraz z opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyły w wyjeździe do Katowic delegacji z Tarnogrodu z burmistrzem Pawłem Decem na czele, aby obejrzeć nową ekspozycję stałą w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności otwartą z okazji 40. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”.

                  Uczestnicy w muzeum spotkali się ze świadkami historii, z górnikami, którzy byli w kopalni w czasie pacyfikacji, p. Stanisławem Płatkiem i p. Antonim Gierlatką, którzy także oprowadzili naszą grupę po nowej wystawie głównej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności otwartej na 40. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek”. Została ona udostępniona na trzech poziomach zabytkowego budynku dawnego magazynu odzieży roboczej. Ekspozycja jest poświęcona przede wszystkim strajkowi w kopalni w grudniu 1981 r. oraz oporowi Polaków wobec systemu komunistycznego w latach 80. XX wieku.

                  Wielkie wrażenie na zwiedzających wywarł prezentowany na wystawie stałej  czołg T-55 tego typu czołgi brały udział w pacyfikacji strajku 16 grudnia 1981 r. oraz rampa, z której pluton specjalny ZOMO oddał strzały w kierunku strajkujących górników.

                  Wolontariuszki uczestniczące w wycieczce miały możliwość użycia sprzętów, które w tamtym czasie były wykorzystywane do przekazywania informacji: dalekopisu, telefonu z korbką, maszyny do pisania, sprzętu do powielania ulotek.

                  Była to niezwykle przejmująca żywa lekcja historii, która utrwaliła w pamięci wydarzenia sprzed 40. lat.

              • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ
                • ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

                  01.03.2022

                  ZAPISY DO KLASY PIERWSZEJ

                  SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W TARNOGRODZIE NA ROK SZKOLNY 2022/2023

                   

                   

                  Zapisy dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie odbywać się będą w dniach od 1 marca 2022 r. do 25 marca 2022 r. w godz. od 7.30 -15.30 w sekretariacie szkoły lub mailem: szp.tarnogrod@gmail.com 

                   

                  Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do klasy pierwszej można pobrać ze strony internetowej i w sekretariacie szkoły

                   

                  Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym do klasy pierwszej przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców, dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

                   

                   Przy składaniu wniosku konieczny będzie do wglądu akt urodzenia  oraz PESEL dziecka

                   

                  TERMINY ZWIĄZANE Z NABOREM DO KLASY PIERWSZEJ:

                  • Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej -   1 - 22 marca 2022 r.
                  • Podanie do publicznej wiadomości listy uczniów przyjętych -  31 marca 2022 r.

                   

                  Szczegółowe zasady naboru i rekrutacji uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Curie- Skłodowskiej w Tarnogrodzie zawarte są w Statucie Szkoły.

              •                           Podaj dłoń Ukrainie!!!!!
                • Podaj dłoń Ukrainie!!!!!

                  26.02.2022

                  Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie na czele z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Klubem Wolontariatu

                  przyłącza się do pomocy!!!!

                  Urząd Miejski w Tarnogrodzie organizuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

                  W budynku po byłym gimnazjum w Tarnogrodzie organizowana jest pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

                  AKTUALIZACJA

                  2022-02-28 godz. 12.14

                  Za wszystkie dotychczasowe dary dziękujemy. Prosimy o kolejne nw.

                  Potrzebne rzeczy dla osób z Ukrainy :

                  Nowa bielizna damska:

                  bielizny osobistej (damskie: majtki, skarpetki rozm. 37-42, podkoszulki rozm,. M, L, XL, biustonosze (rozm. 75B, 75C, 80B, 80C, 85B, 85C, 90C, 90D)

                  męskie slipy/bokserki rozmiar M, L, skarpetki 40 - 44);

                  Nowa bielizna dziecięcia, chłopięca i dziewczęca

                  bielizny osobistej (dziecięcej; chłopięca i dziewczęca: majtki, skarpetki, podkoszulki: rozmiary od 104 do 164)

                  Czyste koce,

                  Czysta pościel,

                  Kubeczki jednorazowe na gorące napoje,

                  Żywność długoterminowa + dania typu INSTANT,

                  Słoiczki gotowe dla dzieci powyżej 5 m-cy, obiadki

                  Żelazko,

                  Deska do prasowania,

                  Suszarka automatyczna,

                  Papier toaletowy,

                  Nocniczki dla dzieci.

                   

                   

                  Od poniedziałku 28 lutego, można również do szkoły przynosić wyżej wymienione rzeczy!!!!

                   

              • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
                • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

                  25.02.2022

                  Drodzy uczniowie i rodzice !!!

                  Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
                  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

                  W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

                  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

                  ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

                   

                  ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

                  NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

                   

                   TERMIN AKCJI: 

                  do 9 marca 2022 r.(środa)

                   

                  MIEJSCE AKCJI:

                   Parking przy bocznym wejściu do szkoły.

                   

                  PARTNERZY  AKCJI :

                  Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

                  Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

                  Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

                  e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

                   

                   

                   

              • KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO
                • KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO

                  11.02.2022

                  Dzisiaj, 11 lutego 2022 r. klasa III B uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji 👮‍♂️👮- starszego sierżanta Pana Radosława Krzychowca oraz starszą sierżant Panią Teresę Woziwodę, którzy przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa podczas ferii, a także przybliżyli dzieciom specyfikę zawodu policjanta.

                    Główny cel jaki przyświecał spotkaniu z uczniami to kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa podczas ferii, przygotowanie uczniów do odpowiedzialne3go zachowania w różnych sytuacjach a także przybliżenie uczniom specyfiki zawodu policjanta. Uczniowie chętnie dzielili się swoją znajomością przepisów np. dotyczących ruchu pieszych, zalet noszenia elementów odblaskowych, bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku itp. Spotkanie propagowało wiedzę o bezpieczeństwie w życiu codziennym, w domu, w szkole, podczas zabaw. Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych. Uczniowie dopytywali się o ścieżkę kształcenia i pracę  w policji. 

                      Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom mnóstwo wrażeń!

                   Dominika Postrzech-Mazurek

              • WALENTYNKI W BIBLIOTECE
                • WALENTYNKI W BIBLIOTECE

                  09.02.2022

                  Biblioteka szkolna bardzo serdecznie zaprasza wszystkich uczniów z naszej szkoły na walentynkowe niespodzianki.

                  W czwartek (10 II) i w piątek (11 II) czeka na Was "randka w ciemno z książką", walentynka dla każdego czytelnika oraz wystawa z cyklu "Nie pamiętam tytułu, ale okładka była czerwona"

              • Wymień puste na pełne!
                • Wymień puste na pełne!

                  07.02.2022

                  W szkolnej bibliotece zbieramy puste tubki po kleju AMOS:

                   

                  Jeśli używasz takiego kleju to zamiast wyrzucać puste opakowanie do kosza przynieś je do biblioteki! Zaoszczędzisz miejsce w kontenerze na śmieci, będziesz bardziej ekologiczny! Szkoła dołączyła do akcji zbioru pustych tubek po kleju AMOS - za zebrane 120 opakowań dostaniemy 30 tubek. Akcja trwa do 30 czerwca 2022.

                  PRZYŁĄCZ SIĘ!!

                   

                  szczegóły akcji na stronie producenta.

                • Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia

                  03.02.2022

                  Szanowni Rodzice

                  Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.

                  Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.   Link zostanie podany w późniejszym terminie.

          • Dla uczniów i rodziców

            Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Partnerzy

            Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
            • Odnośnik: http://www.kuratorium.lublin.pl/
            • URZĄD MIEJSKI W TARNOGRODZIE
            • Odnośnik: https://www.epodreczniki.pl/begin/
            • Odnośnik: http://www.owocewszkole.org/
            • Odnośnik: http://www.ortograffiti.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.comenius.org.pl/
            • Odnośnik: http://www.bibliotekatarnogrod.lbl.pl/?id=wydarzenia
            • Odnośnik: http://www.modelgroup.com/pl
            • Odnośnik: http://www.pomagamypszczolom.pl/
            • Odnośnik: http://jaczytam.pl/
            • Odnośnik: http://www.wielkaliga.pl/pages/wlc_wyniki.php
            • Odnośnik: http://www.ceo.org.pl/
            • Odnośnik: https://www.etwinning.net/pl/pub/index.htm
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.frse.org.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
              • Kontakty

                • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
                • 84 6897062
                • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7
                  23-420 Tarnogród
                  Poland
                • 667504684
                • AE:PL-77284-45093-IBVRI-29
            • Galeria zdjęć

              • brak danych
            • Liczba wizyt

              liczba odwiedzin: 183481
            • Nasza strona na Facebooku