STRONA GŁÓWNA

          • Aktualności

                • NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - podsumowanie I półrocza

                  28.01.2022

                  Uczniowie wyróżnieni w klasach I-III, osiągający wysoki poziom wiadomości i umiejętności, prezentujący właściwe normy zachowania, jak również ze 100% frekwencją:

                  Ia:

                  1. Zofia Magoch

                  2. Karolina Szajner

                  3. Aleksandra Dołomisiewicz

                  4. Natalia Sadlej

                  5. Piotr Dec

                  6. Mikołaj Huppental

                  7. Paweł Duda

                  8. Nikola Blicharz

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Zofia Magoch

                  2. Aleksandra Dołomisiewicz

                   

                  Ib:

                  1. Karina Kulpa

                  2. Maciej Mazurek

                  3. Aleksandra Dworniczak

                  4. Hanna Czarnecka

                  5. Nikola Dydyńska

                  6. Magdalena Gruca

                  7. Paulina Rój

                  8. Błażej Rataj

                  9. Aleksandra Pietras

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Maciej Mazurek

                   

                  IIa:

                  1. Hanna Iwańczyk

                  2. Maria Sawastynowicz

                  3. Aleksandra Piebiak

                  4. Liliana Smyk

                  5. Zuzanna Budzyńska

                  6. Zofia Bryła

                  7. Antonina Figiel

                  8. Natalia Świtała

                  9. Szymon Przytuła

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Kacper Sidor

                   

                  IIb:

                  1. Julia Szumiec

                  2. Julia Sidor

                  3. Igor Kurzawski

                  4. Małgorzata Janeczek

                  5. Pola Siciarz

                  6. Jakub Buliński

                  7. Aniela Śniosek

                  8. Hubert Mołda

                  9. Lena Paszkowaka

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Oliwia Mazurek,

                  2. Olaf Pułapa

                  3. Julia Sidor

                   

                  IIIa:

                  1. Jakub Pleskacz

                  2. Nikola Siciarz

                  3. Karolina Mulawa

                  4. Wojciech WItkowski

                  5. Kamila Lachowska

                  6. Emilia Gorzkowska

                  7. Martyna Borek

                  8. Martyna Socha

                  9. Damian Ćwikła

                  10. Milena Gałka

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Szymon Borek,

                  2. Martyna Socha

                   

                  IIIb:

                  1. Oliwia Huppental

                  2. Antoni Krasowski

                  3. Maja Kurzydło

                  4. Gabriela Maśko

                  5. Maciej Leśniak

                  6. Szymon Osuch

                  7. Julia Przytuła

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Szymon Chodkiewicz

                  2. Szymon Osuch.

                   

                  Uczniowie klas IV-VIII ze średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania oraz uczniowie ze 100% frekwencją:

                   

                  IVa:

                  1. Fus Paulina         5,14 zachowanie wzorowe

                  2. Magoch Ignacy   4,95 zachowanie wzorowe

                  3. Gurdziel Michał   4,91 zachowanie bardzo dobre

                  4. Amelia Sereda    4,91 zachowanie wzorowe

                  5. Filip Czarnecki   4,82 zachowanie wzorowe

                  6. Hanna Dołomisiewicz   4,82 zachowanie wzorowe

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Hanna Dołomisiewicz

                  2. Norbert Szymanik

                  3. Paulina Fus

                   

                  IVb:

                  1. Michalina Sidor:    5,18 zachowanie wzorowe

                  2. Marta Mazurek      5,09 zachowanie wzorowe

                  3. Jakub mazurek      5,00 zachowanie wzorowe

                  4. Wojciech Borek     4,82 zachowanie bardzo dobre

                  5. Filip Krajewski       4,82 zachowanie bardzo dobre

                  6. Szymon Rogala     4,82 zachowanie bardzo dobre

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Michalina Sidor

                  2. Adrian Mach

                   

                  Va:

                  1. Aleksander Magoch    5,08 zachowanie wzorowe

                  2. Aleksander Antolak     4,92 zachowanie bardzo dobre

                  3. Rafał Lewkowicz         4,83 zachowanie wzorowe

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Aleksander Magoch

                  2. Bartłomiej Chodkiewicz

                   

                  Vb:

                  1. Antoni Mulawa           4,83 zachowanie wzorowe

                  2. Jakub Szymanik         4,83 zachowanie bardzo dobre

                  3. Gabriel Koza               4,81 zachowanie bardzo dobre

                  4. Jakub Świtała             4,75 zachowanie bardzo dobre

                   

                  VI:

                  1. Marta Jaworowska       4,83 zachowanie bardzo dobre

                  2. Emilia Lipka                 4,75 zachowanie wzorowe

                  3. Julia Mołda                   4,75 zachowanie wzorowe

                   

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Wiktor Sikora

                   

                  VIIa:

                  1. Cyprian Rogala           4,86 zachowanie    bardzo dobre

                  2. Miłosz Gałka                4,86 zachowanie    wzorowe

                  100% frekwencja:

                  1. Miłosz Gałka

                   

                  VIIb:

                  nie ma osób wyróżnionych

                  100% frekwencja:

                  1. Martyna Szymanik

                   

                  VIIIa:

                  Nie ma osób wyróżnionych ani osób ze 100% frekwencją

                   

                  VIIIb:

                  1. Marcela Krzychowiec       4,86       zachowanie wzorowe

                   

                  100% frekwencja:

                  1. Sylwia Bosek

                   

                   

                  VIIIc:

                  1. Oliwier Sikora                 4,79  zachowanie bardzo dobre

                  nie ma osób ze 100% frekwencją

                  _______________________________________________________________________

                   

                  Inne sukcesy uczniów naszej szkoły:

                  - Do etapu rejonowego przedmiotowego konkursu z historii zakwalifikowała się Oliwia Wlaź z klasy VIIIb, czekamy na wyniki tego etapu.

                  - Do II etapu Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele "Posłani w pokoju Chrystusa" zakwalifikowali się: Paulina Fus  i Michał Gurdziel z klasy IVa oraz Łukasz Nowicki z klasy VIIa i Oliwier Sikora z klasy VIIIc.

                  - Uczniowie klasy VIIIc Kacper KożuszekNikodem Mulawa zajęli I miejsce w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie w ramach projektu edukacyjnego "Stan Wojenny w pamięci moich bliskich".

                  - Jakub Świtała zdobył 10 miejsce i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie z Historii Edu - Pingwin.

                  Nikola Siciarz zdobyła II miejsce w Regionalnym Konkursie organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu pt. "Kosmiczna przygoda"

                  - Emilia Lipka ze Szkolnego Klubu Wolontariatu została wyróżniona dyplomem za działalność wolontarystyczną na rzecz społeczności lokalnej w 2021 roku w II  edycji konkursu "Ziarna Wolontariatu" organizowanego przez Fundację Fundusz Ziemi Biłgorajskiej pod patronatem starosty biłgorajskiego.

                  - Julita Rój (kl. VI) zdobyła II miejsce, Michalina Sidor (kl. IV) i Katarzyna Myszkowiak (kl. VII) zajęłyIII miejsce  w Powiatowym Konkursie Literackim pt. "Legenda o mojej miejscowości".

                  _______________________________________________________________________

                  Osiągnięcia sportowe:

                  - Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie  w składzie: Gałka Miłosz, Dec Wojciech oraz Mróz Paweł zdobyła I miejsce na mistrzostwach województwa lubelskiego w badmintonie drużynowym w ramach rozgrywek młodszej kategorii wiekowej - igrzyska dzieci. Jest to najlepszy wynik w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie sportowej. Chłopcy awansowali na mistrzostwa ogólnopolskie, które odbędą się w marcu przyszłego roku w Białymstoku.

                  - Drużyna w składzie: Szymanik Bartosz, Sikora Piotr i Tabała Wojciech uplasowała się na III miejscu  na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w badmintonie drużynowym chłopców w ramach rozgrywek starszej kategorii wiekowej. Były to zawody w ramach igrzysk młodzieży szkolnej.

                  - W ramach powiatowych Igrzysk dzieci w badmintonie dziewczynki: Wiktoria Jawniak, Marta Jaworowska, Martyna Małek i Julia Mołda zdobyły I miejsce, zawody odbywały się w Tarnogrodzie.

                  - Dziewczynki starsze: Klaudia Krasowska, Martyna Przybyłowicz i Martyna Szymanik zostały Mistrzyniami powiatu biłgorajskiego, a następnie zdobyły IV miejsce na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Ludwinie.

                  - Bardzo dobry występ w drużynowych biegach przełajowych zaliczyli nasi reprezentanci na półfinałach wojewódzkich zajmując I miejsce i oczywiście uzyskując awans na zawody wojewódzkie. Drużyna wystąpiła w składzie: Krasowski Kacper, Antolak Aleksander, Przeszło Mikołaj, Krystian Krasowski, Płuciennik Patryk, Wojciech Dec, Sebastian Żak, Maksym Havur i Miłosz Gałka.

                  - Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta  z klas starszych wspierane przez młodsze koleżanki zajęły III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie:  Kinga Matys, Wiktoria Jawniak, Dominika Bosek, Julia Mołda, Marta Jaworowska, Martyna Przybyłowicz, Martyna Szymanik i Emilia Obszańska.

                  - Ponadto starci chłopcy w powiatowych igrzyskach młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych zajęli III miejsce. Szkołę reprezentowali: Patryk Bartosik, Miłosz Gałka, Kacper Kaczor, Kacper Pacholak, Piotr Sikora, Bartosz Szymanik i Wojciech Tabała.

                  _______________________________________________________________________

                   

                   

                • ŻYCZENIA NOWOROCZNE

                  22.01.2022

                  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia na nowy 2022 rok.

                  Zapraszamy do posłuchania pięknych kolęd

                  w wykonaniu szkolnego chóru "Marysieńka".

              • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ.
                • POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ.

                  07.01.2022

                  W poniedziałek, 10.01.2022r., wracamy do nauki stacjonarnej.

                  Pamiętamy, że będzie się ona odbywać w warunkach stanu epidemii.  W związku z tym, przypominamy uczniom i rodzicom o obowiązku zachowania reżimu sanitarnego i bezpiecznych warunków sanitarnych.

                  Najbardziej podstawowe zasady to: 

                   - obowiązek noszenia maseczek na terenie szkoły w częściach wspólnych, tzn. korytarze, sekretariat, biblioteka, toalety, itp.

                  - dezynfekcja i częste mycie rąk.

                  Dokładne procedury i wymagania sanitarne obowiązujące w naszej szkole znajdują się w zakładce "Więcej" (regulaminy i procedury).

                  Prosimy także o zapoznanie się z pismem MEiN, dotyczącym warunków funkcjonowania szkół podczas nauki stacjonarnej:

                   Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

                   zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

                   Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin.  

                  Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:·         przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych; aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

                  Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły.

                  Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf

                  Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19.

                  Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

                  Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.

                  Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień

                  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2 

                  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

                  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19 

                   W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

                  DO ZOBACZENIA W SZKOLE!!!

                • Wesołych Świąt!!

                  22.12.2021

                  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Dyrektor Szkoły wraz z wszystkimi pracownikami życzy wszystkim zdrowia, odpoczynku, radości i wielu pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

                  Oby dla wszystkich był to czas pełen wiary, dobra i miłości.

                  Niech Nowy Rok przyniesie nadzieję, optymizm, mnóstwo inspiracji i sukcesów.

                  Wesołych Świąt!!

                   

              • Ogłoszenia
                • Ogłoszenia

                  16.12.2021

                  Dyrektor Szkoły na podstawie:

                  - Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz.U. z 11.01.2017 r. poz. 59)

                  - Rozporządzenia MEiN z 13 grudnia 2021 zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

                  - Statutu Szkoły

                  Informuje, że od dnia 20 grudnia 2021 do 09 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie uczniowie przechodzą na naukę przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość.

                  Dniami nauki są 20, 21, 22 grudnia,

                  27 i 31 grudnia to dni ferii świątecznych, w których szkoła nie zapenia opieki świetlicowej

                  Dni nauki zdalnej w styczniu to: 3, 4, 5, 7 stycznia według planu zajęć funkcjonującego na LIBRUSIE.

                  Na stronie internetowej nie będą umieszczane tematy lekcji na poszczególne dni zajęć.

                  __________

                  Uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki Dyrektor na wniosek rodzica umożliwia opiekę świetlicową. Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

                  __________

                   

                  Na terenie szkoły moga odbywać się dobrowolne konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów przygotowywujących się do egzaminu 8-klasisty, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

                  __________

                  Nauczanie zdalne będzie prowadzone na tych samych zasadach i platformach wypracowanych w ubiegłym roku szkolnym.

                  __________

                  W miarę możliwości w pierwszej kolejności dla rodzin z trójką dzieci w naszej szkole będzie możliwość wypożyczenia laptopów na czas zdalnej nauki (na podstawie umowy użyczenia).

                  __________

                  W razie pytań czy wątpliwości prosimy kontaktować się w pierwszej kolejności z wychowawcami i dyrekcją szkoły.

                  __________

                  W związku z przejściem na naukę zdalną kartki z kwotą wpłąty na obiady uczniowie dostaną w piątek 17 grudnia. Wpłat należy dokonać do 22 grudnia. Wpłaty w Banku Spółdzielczym w Tarnogrodzie są bezpłatne.

                   

              • Ogłoszenia
                • Ogłoszenia

                  16.12.2021

                  Dyrektor Szkoły na podstawie:

                  - Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo Oświatowe (Dz.U. z 11.01.2017 r. poz. 59)

                  - Rozporządzenia MEiN z 13 grudnia 2021 zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

                  - Statutu Szkoły

                  Informuje, że od dnia 20 grudnia 2021 do 09 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie uczniowie przechodzą na naukę przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość.

                  Dniami nauki są 20, 21, 22 grudnia,

                  27 i 31 grudnia to dni ferii świątecznych, w których szkoła nie zapenia opieki świetlicowej

                  Dni nauki zdalnej w styczniu to: 3, 4, 5, 7 stycznia według planu zajęć funkcjonującego na LIBRUSIE.

                  Na stronie internetowej nie będą umieszczane tematy lekcji na poszczególne dni zajęć.

                  __________

                  Uczniom klas I-III Szkoły Podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki Dyrektor na wniosek rodzica umożliwia opiekę świetlicową. Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

                  __________

                   

                  Na terenie szkoły moga odbywać się dobrowolne konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów przygotowywujących się do egzaminu 8-klasisty, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

                  __________

                  Nauczanie zdalne będzie prowadzone na tych samych zasadach i platformach wypracowanych w ubiegłym roku szkolnym.

                  __________

                  W miarę możliwości w pierwszej kolejności dla rodzin z trójką dzieci w naszej szkole będzie możliwość wypożyczenia laptopów na czas zdalnej nauki.

                  __________

                  W razie pytań czy wątpliwości prosimy kontaktować się w pierwszej kolejności z wychowawcami i dyrekcją szkoły.

                  __________

                  W związku z przejściem na naukę zdalną kartki z kwotą wpłąty na obiady uczniowie dostaną w piątek 17 grudnia. Wpłat należy dokonać do 22 grudnia. Wpłaty w Banku Spółdzielczym w Tarnogrodzie są bezpłatne.

                   

              • DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII CURIE - SKŁODOWSKIEJ
                • DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII CURIE - SKŁODOWSKIEJ

                  13.12.2021

                  8 grudnia 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Marii Curie – Skłodowskiej.

                  Dzieci z  klas I – IV obejrzały film animowany o życiu i pracy naukowej Noblistki. Następnie wszyscy wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronce i odpowiadali na pytania przygotowane przez Paulinę Cap i Patryka Bartosika – uczniów klasy VIII c.  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zostali nagrodzeni słodyczami. Zadaniem chętnych uczniów tych klas było również przygotowanie portretów Marii Curie – Skłodowskiej. Wpłynęło dziewięć pięknych prac i w związku z tym słodkie prezenty otrzymali wszyscy wyróżnieni uczniowie.Pozostali uczestnicy wydarzenia również przypomnieli sobie najważniejsze fakty z życia naszej Patronki, oglądając film dokumentalny „Cała prawda o Marii Curie – Skłodowskiej”. Następnie odbył się konkurs wiedzy o naszej Noblistce. Uczniowie odpowiadali na szereg pytań o różnym stopniu trudności. Najlepsza w tej konkurencji okazała się uczennica klasy VII b Julia Jonak, a drugie miejsce zajął Maciej Borek z równoległej klasy VII a. Kolejna konkurencja, w której zmierzyła się młodzież, polegała na przygotowaniu lapbooka poświęconego osiągnięciom Marii Curie - Skłodowskiej. Ostatnie zadanie uczniów polegało na upodobnieniu się do Patronki oraz jej męża Piotra. W obu konkurencjach zwycięzcami okazali się uczniowie  klasy VIII a: Oliwia Baszkiewicz, Kamila Larwa i Wojciech Tabała oraz Szymon Łysakowski i Julia Olejnicka. Nagrody - vouchery zwalniające z jednej odpowiedzi oraz jednej kartkówki usatysfakcjonowały wszystkich zaangażowanych uczniów. Nad właściwym przebiegiem tego ważnego dla naszej szkolnej społeczności dnia czuwała wychowawczyni klasy VIII c pani Katarzyna Skubisz.  

              • STRAŻACY Z OSP W TARNOGRODZIE UCZĄ WOLONTARIUSZY JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY
                • STRAŻACY Z OSP W TARNOGRODZIE UCZĄ WOLONTARIUSZY JAK UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY

                  12.12.2021

                  We wtorek 7 grudnia 2021 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia instruktażowe dla Szkolnego Klubu Wolontariatu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Warsztaty przeprowadzili strażacy: Naczelnik OSP w Tarnogrodzie druh Daniel Bartosik oraz druh Jakub Wańczyk.

                  Podczas prowadzenia części teoretycznej strażacy przypomnieli wolontariuszom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu osobom poszkodowanym. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować w przypadku zadławienia, złamania kończyn, krwotoku, utraty przytomności.  Znajomość udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej winna być obowiązkiem każdego człowieka. Fachowe udzielenie pierwszej pomocy może mieć doniosłe znaczenie, dla uratowania życia poszkodowanego. Wolontariusze zapoznali się również z działaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED), takie urządzenie ratujące życie znajduje się w naszej szkole.

                  W praktyczny sposób strażacy przedstawili, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową osobie nieprzytomnej: oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia, co jest niezmiernie ważną czynnością ratującą życie. Wszyscy wolontariusze mogli samodzielnie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie. Wiedza i umiejętności zdobyte przez uczestników warsztatów są bezcenne, bo są to umiejętności na ,,wagę życia".

                  Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP w Tarnogrodzie za przekazanie uczniom z Szkolnego Klubu Wolontariatu tak cennych i pożytecznych informacji.

          • Dla uczniów i rodziców

            Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Partnerzy

            Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
            • Odnośnik: http://www.kuratorium.lublin.pl/
            • URZĄD MIEJSKI W TARNOGRODZIE
            • Odnośnik: https://www.epodreczniki.pl/begin/
            • Odnośnik: http://www.owocewszkole.org/
            • Odnośnik: http://www.ortograffiti.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.comenius.org.pl/
            • Odnośnik: http://www.bibliotekatarnogrod.lbl.pl/?id=wydarzenia
            • Odnośnik: http://www.modelgroup.com/pl
            • Odnośnik: http://www.pomagamypszczolom.pl/
            • Odnośnik: http://jaczytam.pl/
            • Odnośnik: http://www.wielkaliga.pl/pages/wlc_wyniki.php
            • Odnośnik: http://www.ceo.org.pl/
            • Odnośnik: https://www.etwinning.net/pl/pub/index.htm
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.frse.org.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
              • Kontakty

                • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
                • 84 6897062
                • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7
                  23-420 Tarnogród
                  Poland
                • 667504684
                • AE:PL-77284-45093-IBVRI-29
            • Galeria zdjęć

              • brak danych
            • Liczba wizyt

              liczba odwiedzin: 183479
            • Nasza strona na Facebooku