Aktualności
KLASA VIa I VIb NA WYCIECZCE W GÓRACH
21.06.2016W dniach od 13 do 15 czerwca klasy szóste wraz ze swoimi wychowawcami były na wycieczce w Zakopanym. Głównym punktem ich wędrówki pierwszego dnia było Morskie Oko. Niestety szło się tam cały czas pod górę! W jedną stronę było …9 km. Jednak było warto: na miejscu było pięknie! Nawet padający deszcz nie przeszkodził nam w podziwianiu widoków. Uczniowie robili mnóstwo zdjęć, przez co omal nie powpadali do jeziora. Gdy deszcz rozpadał się na dobre schowaliśmy się w budynku schroniska. Wysuszyliśmy się trochę, kupilimy gorącą czekoladę i kolejne 9 km drogi przeszliśmy także na piechotę. Kiedy zajęliśmy miejsca w autokarze, nie myśleliśmy o niczym innym jak tylko o tym kiedy dojedziemy- do pensjonatu.
A skoro mowa o pensjonacie… Znajdował się on w Białym Dunajcu na ulicy Miłośników Podhala. Niedługo po przyjeździe jeden z opiekunów, pan Marek Bieniek, rozdzielił pokoje. Kiedy wszyscy się już rozpakowali zaczęło się ,,zwiedzanie’’. Każdy pokój miał łazienkę, telewizor, a niektóre balkon z widokiem na góry. Każdy przyzna, że było tam bardzo, bardzo fajnie!
Drugi dzień zaczął się od śniadania, a jak wszyscy byli gotowi wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Zakopanego. Zwiedziliśmy tam dwa kościoły, jeden z nich został wybudowany przez górali na przyjazd papieża Jana Pawła II. Byli także w Muzeum Tatrzańskim. Zobaczyliśmy też wypchane zwierzęta. To też zrobiło na nas wielkie wrażenie! Zwiedzanie Zakopanego nie mogło odbyć się bez zobaczenia Skoczni Narciarskiej, na którą wyjechaliśmy wyciągiem. Była to świetna atrakcja i super zabawa, szczególnie w chwili zjazdu. Kiedy wsiadaliśmy na wyciąg, Agnieszka zaliczyła upadek,. na szczęście zdążyła jeszcze wsiąść. Na koniec wszyscy poszlimy na Krupówki, żeby kupić pamiątki. Większość uczniów odwiedziło nie tylko stargany z pamiątkami, ale także Rossmana, H&M, Pepco lub miejsce gdzie kupowało się balony z helem. Po godzinie wszyscy spotkali się pod pocztą. Jednak według nas godzina to o wiele za mało! Potem pojechaliśmy do pensjonatu, zjedliśmy obiad i spakowaliśmy się na basen. Termy w Szaflarach to świetne miejsce na spędzenie czasu! Do hotelu wróciliśmy bardzo zmęczeni!!!
Trzeci dzień był niestety ostatnim dniem wycieczki i dniem wyjazdu z pięknych i malowniczych gór. Przed śniadaniem byliśmy już spakowani i posprzątane były też pokoje. W planie tego dnia był Ojcowski Park Narodowy i Góry Pieskowe. Mieliśmy przed sobą 5,5 godziny zwiedzania i 6 km do przejścia. Byliśmy na Górze Pieskowej i w Zamku, usłyszeliśmy mnóstwo legend i opowieści, a także zobaczyliśmy ogromną Maczugę Herkulesa. Zwiedziliśmy Grotę Łokietka, było tam dosyć daleko i pod górę. Aby dobrze nam się szło przewodniczka opowiadała wiele miejscowych ciekawostek związanych z historią Ojcowa. W Grocie Łokietka było zimno: tylko 7,5 stopni! W pewnych chwilach było nawet strasznie…Tam usłyszeliśmy sporo legend o Łokietku. Dużą atrakcją było Źródełko Miłości. Według opowieści, jeśli ktoś napije się wody z tego źródła to niedługo się zakocha. Pani przewodnik, która była bardzo miła i super wszystko opowiadała, powiedziała, że Sanepid zabronił picia tej wody. Nikomu to jednak nie przeszkadzało i z chęcią pili wodę, niektórzy nawet nabierali wodę w butelkę. Do autokaru szło się o wiele lepiej: z górki i do tego nie było już tak gorąco. Musieliśmy się streszczać, bo było małe opóźnienie: w drodze do Ojcowa troszkę się zgubiliśmy, potem był straszny korek, a później szukaliśmy parkingu, ale i tak zdążyli na czas. Po drodze zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, gdzie były też inne wycieczki, co znowu spowodowało małe opóźnienie.
Mimo tego do Tarnogrodu wróciliśmy zgodnie z planem. Droga powrotna była bardzo zabawna. Uczniowie nie tracili czasu i wymyślali sobie różne zabawy.
Amelia Kudła
Oferta kolonii nr 3
20.06.2016Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Centrum Szkoleniowo – Doradcze „COMPLETE” wzorem lat ubiegłych przedstawia ofertę wypoczynku letniego dla dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (renta, emerytura).
1. Termin turnusu 20 lipca – 2 sierpnia 2016 r.
Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy "STER", 22-200 Okuninka
WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI
2. Lokalizacja turnusu:
3. Warunki uczestnictwa
- wiek uczestnika: 10 – 16 lat (kwalifikacji podlegają dzieci urodzone do 2000 roku),
- uczestnicy muszą zabrać: legitymację szkolną, śpiwór, kartę kwalifikacyjną uczestnika
(wg załączonego wzoru), - potwierdzenie uprawnień do świadczeń KRUS (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS; UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!),
- potwierdzenie dokonania wpłaty na wskazane konto (310 zł).
Bank Pocztowy
Numer konta: 47 1320 1537 2082 9399 3000 0001
Tytułem: wpłata na działalność statutową: Akcja Lato 2016
(w przypadku wpłat indywidualnych: imię i nazwisko dziecka, data turnusu) 4. Gwarantujemy:
- wyżywienie (pięć posiłków dziennie) oraz zakwaterowanie;
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej i ratownika wodnego;
- ubezpieczenie NNW;
- atrakcyjny program kulturalno–oświatowy;
- transport na miejsce wypoczynku i z powrotem.
Osoba odpowiedzialna za koordynację Akcji Lato 2016: Iwona Pernal
WYCIECZKA KLASY Vb DO KRAKOWA, BOCHNI I OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO
15.06.2016Ósmego czerwca klasa V b wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Bochni i Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjazd przewidziano na 7:00, więc dość wcześnie. Gdy każdy zajął wygodne miejsce w autobusie, wreszcie byliśmy gotowi na niesamowitą przygodę. Jechaliśmy długo, długo, długo. Nagle… zatrzymaliśmy się.
Mieliśmy zatrzymać się w Zalipiu i wysiedliśmy. Lecz to Zalipie, które mieliśmy odwiedzić, było 80 km wcześniej! Okazało się, że w Polsce są dwa Zalipia. Musieliśmy wracać. Powrót dłużył się i dłużył. Nagle zobaczyliśmy pięknie malowane chaty. Wyszliśmy z autobusu i podziwialiśmy wspaniałe, kwiatowe wzory na chatach. Następnie zwiedzaliśmy muzeum.
Wkrótce pożegnaliśmy Zalipie i udaliśmy się do Bochni. Najpierw zatrzymaliśmy się obok wielkiego komina. Poszliśmy zwiedzać skansen, a w nim domek zielarki, tkaczki itd. Kiedy nadszedł czas, wreszcie zjechaliśmy windą do kopalni. Było tam dość zimno. Mieliśmy bardzo dobrego przewodnika – Pana Lucjana. Zjedliśmy obiadokolację, zostawiliśmy swoje rzeczy i udaliśmy się na zwiedzanie kopalni soli. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Kiedy wróciliśmy do łóżek, zobaczyliśmy, że odbywa się dyskoteka. Niektórzy tańczyli, kupowali pamiątki, zjeżdżali na zjeżdżalni, a jeszcze inni grali na boisku. Noc upłynęła spokojnie.
Wstaliśmy z samego rana. Zjedliśmy śniadanie i pożegnaliśmy się z przewodnikiem, po czym wróciliśmy na powierzchnię. Weszliśmy do autobusu i tym razem jechaliśmy do Krakowa. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zwiedzaliśmy Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice itd. Następnie pojechaliśmy do trzygwiazdkowego hotelu ,,Junior”. Mieliśmy do dyspozycji pięć pokoi.
Wieczorem poszliśmy na ciekawy film pt.: ,,Alicja po drugiej stronie lustra” w 3D. Spędziliśmy ostatnią noc w Krakowie. Rano zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Widzieliśmy Maczugę Herkulesa, Jaskinię Łokietka, Jaskinię Ciemną. Nadeszła pora, by wracać do Tarnogrodu. Jechaliśmy bardzo długo. Większość pasażerów spała, oprócz mnie i tzw. ,,tyłów”. Do Tarnogrodu wróciliśmy o 22:30.
Nigdy nie zapomnę tej wycieczki.
Natalia Fusiarz
PIELGRZYMKA KLAS III DO KALWARII PACŁAWSKIEJ
15.06.20168 czerwca 2016r. uczniowie klas trzecich pod opieką: wychowawców p. Teresy Korpal i p. Andrzeja Pleskacza oraz s. Samueli Prajsnar i p. Katarzyny Antolak udali się w pielgrzymce dziękczynnej za dar I Komunii świętej do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. A oto relacja z wyjazdu:
„O godz. 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, następnie ojciec franciszkanin ciekawie opowiedział nam historię sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej słuchającej. Na kolanach przeszliśmy wokół ołtarza przedstawiając Maryi intencje naszych serc, prosiliśmy o łaski dla siebie i bliskich. Miło było usłyszeć „jakie to cudowne przeżycie, czy mogę jeszcze raz..”. Udaliśmy się też na dróżki kalwaryjskie, aby choć częściowo przejść drogę krzyżową. Pan Bóg dał nam w darze piękny, słoneczny dzień - podziwialiśmy przyrodę, cudowne krajobrazy i widok na Ukrainę.
Kolejny przystanek to zwiedzanie Przemyśla: trasy podziemnej – przejście tunelem...chwila odpoczynku przy kawiarence - niepowtarzalny smak lodów przy ulicy kazimierzowskiej. Później spacer po mieście Muzeum dzwonów i fajek, wieża zegarowa z XVIII wieku, pomniki, rynek, kamienice. Na chwile odwiedziliśmy kościół ojców Franciszkanów - podziw i zachwyt i głęboka modlitwa na kolanach. Następnie archikatedra rzymskokatolicka - wiele ciekawostek, legenda Matki Bożej Jackowej, bardzo wymowne drzwi. Minęliśmy seminarium duchowne, gdzie kształcą się przyszli kapani. Kolejny przystanek to zwiedzanie Zamku Kazimierzowskiego – punktu widokowego, przejście Parkiem Zamkowym w górę. Ostatnim punktem był tor saneczkowy- niepowtarzalne przeżycia i największa radość. Część naszej grupy dotarła też na kopiec tatarski, zwiedzili forty. Radośni i szczęśliwi wróciliśmy do Tarnogrodu”.
Oferta Kolonii letnich dla dzieci i młodzieży
20.06.2016OFERTA KOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Szanowni Państwo,
Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Centrum Szkoleniowo – Doradcze „COMPLETE” wzorem lat ubiegłych przedstawia ofertę wypoczynku letniego dla dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (renta, emerytura).
1. Termin turnusu 17 - 30.07.2016 r.
Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy "KAROLÓWKA",
ul. Nadmorska 1a, 72-330 Mrzeżyno
WYPOCZYNEK POD NAMIOTAMI
2. Lokalizacja turnusu:
3. Warunki uczestnictwa
- wiek uczestnika: 10 – 16 lat (kwalifikacji podlegają dzieci urodzone do 2000 roku),
- uczestnicy muszą zabrać: legitymację szkolną, śpiwór, kartę kwalifikacyjną uczestnika
(wg załączonego wzoru), - potwierdzenie uprawnień do świadczeń KRUS (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS; UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!),
- potwierdzenie dokonania wpłaty na wskazane konto (350 zł).
Bank Pocztowy
Numer konta: 47 1320 1537 2082 9399 3000 0001
Tytułem: wpłata na działalność statutową: Akcja Lato 2016
(w przypadku wpłat indywidualnych: imię i nazwisko dziecka, data turnusu) 4. Gwarantujemy:
- wyżywienie (pięć posiłków dziennie) oraz zakwaterowanie;
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, medycznej i ratownika wodnego;
- ubezpieczenie NNW;
- atrakcyjny program kulturalno–oświatowy;
- transport na miejsce wypoczynku i z powrotem.
Osoba odpowiedzialna za koordynację Akcji Lato 2016: Iwona Pernal
UWAGA ZMIANA ADRESU WYSYŁANIA ZGŁOSZEŃ!!!!!
Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:
Centrum Szkoleniowo – Doradcze „Complete” Magdalena Misiaszek
Ul. Sikorskiego 2
23-210 Kraśnik
tel. (81) 532-58-40, (81) 825 02 61 lub 531 544 894 (od 9.00 do 17.00)
e-mail; zmwlublin@gmail.com
Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie:
oferta wypoczynku letniego ZAKOPANE
15.06.2016Otrzymaliśmy informację o ofercie wypoczynku letniego w Zakopanem. Szczegóły dostępne pod podanymi niżej telefonami:
OFERTA KOLONII LETNICH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Szanowni Państwo,
Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Centrum Szkoleniowo – Doradcze „COMPLETE” wzorem lat ubiegłych przedstawia ofertę wypoczynku letniego dla dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (renta, emerytura).
1. Termin turnusu 23 lipca – 5 sierpnia 2016 r.
Dom Wczasowy Harnaś II
ul. St. Nędzy Kubińca 105a i b
34-511 Kościelisko
2. Lokalizacja turnusu:
3. Warunki uczestnictwa
- wiek uczestnika: 10 – 16 lat (kwalifikacji podlegają dzieci urodzone do 2000 roku),
- uczestnicy muszą zabrać: legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną uczestnika
(wg załączonego wzoru), - potwierdzenie uprawnień do świadczeń KRUS (oryginał zaświadczenia wystawionego przez terenowy oddział KRUS; UWAGA: nie będą uwzględniane odcinki wpłat!!!),
- potwierdzenie dokonania wpłaty na wskazane konto (420 zł).
Bank Pocztowy
Numer konta: 47 1320 1537 2082 9399 3000 0001
Tytułem: wpłata na działalność statutową: Akcja Lato 2016
(w przypadku wpłat indywidualnych: imię i nazwisko dziecka, data turnusu) 4. Gwarantujemy:
- wyżywienie (pięć posiłków dziennie) oraz zakwaterowanie;
- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej;
- ubezpieczenie NNW;
- atrakcyjny program kulturalno–oświatowy;
- transport na miejsce wypoczynku i z powrotem.
Osoba odpowiedzialna za koordynację Akcji Lato 2016: Iwona Pernal
UWAGA ZMIANA ADRESU WYSYŁANIA ZGŁOSZEŃ!!!!!
Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:
Centrum Szkoleniowo – Doradcze „Complete” Magdalena Misiaszek
Ul. Sikorskiego 2
23-210 Kraśnik
tel. (81) 532-58-40, (81) 825 02 61 lub 531 544 894 (od 9.00 do 17.00)
e-mail; zmwlublin@gmail.com
Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie:
ZAŁĄCZNIKI:
1. Program wypoczynku
2. Opis ośrodka
3. Karta kwalifikacyjna uczestnika kolonii
4. Wzór karty kwalifikacyjnej uczestnika kolonii – dla uczestników
5. Wzór listy uczestników kolonii – dla grup zorganizowanych
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ALBUS 2016"
11.06.2016Uczniowie z naszej szkoły odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie "Albus 2016". Konkurs zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie wymaga od uczniów wiedzy ponadprogramowej. W tym roku dziewczynki i chłopcy z klas IV - VI wykazywali się wiedzą z dwóch przedmiotów.
Język polski:
Laureatką zotała Gabriela Szymanik kl. VI b.
Wyróżnienia otrzymali:
Stanisław Działo kl. IV a,
Michał Łuszczek kl. VI a,
Amelia Kudła kl. VI b,
Kinga Dziura kl. VI a,
Bartłomiej Szubiak kl. VI b
Historia:
wyróżnienie uzyskała:
Kinga Borek kl. V a
Gratulujemy!
NAGRODY W GMINNYM KONKURSIE "POTYCZKI HISTORYCZNO-GRAMATYCZNE"
13.06.2016W czwartek, 9 czerwca troje uczniów z klasy VIb uczestniczyło w zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Woli Różanieckiej konkursie dla szkół podstawowych "Potyczki historyczno-gramatyczne". Po obejrzeniu przedstawienia teatralnego w wykonaniu uczniów z Woli Różanieckiej odbyły się zmagania konkursowe, w których uczestniczyło 12 uczniów z czterech szkół. W czasie oczekiwania na wyniki gospodarze oprowadzili uczestników po szkole oraz zaprosili na poczęstunek.
Czołowe miejsca w "Potyczkach" zajęli uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce - Bartłomiej Szubiak
III miejsce - Amelia Kudła
IV miejsce - Maria Kasperek
Gratulujemy!
ŚWIĘTO SZKOŁY
11.06.2016W niedzielne popołudnie, 5 czerwca 2016 r. odbyło się Święto Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie. Szkoła została zbudowana jako pomnik tysiąclecia Państwa Polskiego – nr 407. Organizując jubileusz, społeczność szkolna włączyła się w obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Uroczystości rozpoczęły się częścią oficjalną, podczas której pani dyrektor Urszula Fedec przypomniała 54-letnią historię naszej „tysiąclatki”. 15 IX 1962 r. dokonano poświęcenia nowego gmachu szkolnego natomiast 30 IX 1962 r. odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego budynku szkoły Tysiąclecia.
W kolejnych słowach pani dyrektor poinformowała o sukcesach naszej szkoły ostatnich lat. W tym roku odbył się ostatni sprawdzian po klasie VI, w którym nasi szóstoklasiści z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego uzyskali wysoki 3 wynik w powiecie (7 stanin). Następnie zostały przedstawione licznie zebranym widzom osiągnięcia w konkursach przedmiotowych: Wojciech Majcher – finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty-2015 r., Bartłomiej Szubiak- finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty - 2016 r. Jakub Borek-wielokrotny laureat konkursu matematycznego „Szpak”, Maciej Komosa-wielokrotny laureat konkursu matematycznego „Szpak” oraz konkursu „MiMak”, Wojciech Majcher-wielokrotny laureat konkursu matematycznego „Szpak”, uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, Kajetan Larwa-wielokrotny laureat konkursu matematycznego „Szpak”, Paweł Obszański-wielokrotny laureat konkursu matematycznego „Szpak”, Damian Bełżek i Michał Łuszczek - laureaci konkursu matematycznego „Szpak”-2016 r., Paweł Majcher - laureat konkursu matematycznego „Szpak” 2015. Kajetan Larwa- laureat konkursu informatycznego „Myszka”, Maciej Komosa-uzyskał tytuł „Wicemistrz komputera” Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego w 2015 r., dwukrotny laureat konkursu informatycznego „Myszka”, Bartłomiej Szubiak - laureat konkursu informatycznego „Myszka”-2016 r. Kinga Borek i Katarzyna Siek – laureatki Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła-2016 r. „Marysieńka” -3 miejsce w Konkursie Piosenki religijnej na szczeblu diecezjalnym-2015 r. Osiągnięcia w konkursach sportowych: V miejsce w ogólnopolskim finale Talentiady-Wrocław 2010 r. Skład drużyny: Paweł Obszański, Wojciech Gierula, Marlena Grabias, Agnieszka Pszczoła, I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu biłgorajskiego w kategorii Igrzyska-2014 r., II miejsce w Wojewódzkich Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Skład drużyny: Wojciech Gierula, Paweł Obszański, Szymon Seroka. Znaczące sukcesy w sportach kartingowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym osiąga uczeń naszej szkoły Marcel Surmacz.
„W okresie 54 lat mury tej szkoły opuścili liczni wspaniali ludzie. Placówka nasza wyposażyła w podstawową wiedzę przyszłych lekarzy, księży, osoby konsekrowane, nauczycieli, inżynierów, znanych artystów i sportowców. Bardzo często byli to wcześniejsi laureaci bądź finaliści licznych olimpiad przedmiotowych, konkursów artystycznych i harcerskich oraz zawodów sportowych” – nadmieniła pani dyrektor, a następnie wymieniła kilka osób:
Dorota Gruca – polska biegacka, rekordzistka kraju w biegu na 10 000 m, Olimpijka z Pekinu w maratonie. Wielokrotna mistrzyni Polski. Zwyciężczyni m.in. Gran Maraton Pacyfiko w Meksyku 2004 rok i maratonu w Salt Lake Sity 2005 r. Ostatnio na początku maja gościliśmy ją w szkole po raz kolejny – zawsze z radością przyjmuje zaproszenie
Dariusz Pender – polski sportowiec, szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, multimedalista igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata. Wywalczył łącznie 16 medali
Edward Syty – artysta malarz i rysownik, wykładowca akademicki
Leszek Kraczkiewicz – piłkarz występujący w pierwszej lidze piłki nożnej na pozycji pomocnika
Barbara Lanton – aktorka teatralna i filmowa.
Piotr Masicz – kierowca rajdowy, podróżnik.
Halina Bartosik Psujek – neurolog, profesor nauk medycznych.
Iwona Piętak – dziennikarz, redaktor Radia Rzeszów.
Bartłomiej Smolak – autor ponad 600 scenariuszy do programów i filmów telewizyjnych m. in. do serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, „Sąd Rodzinny”, „Malanowski i partnerzy” oraz „Prosto w serce”.
W wystąpieniu pani dyrektor nie zabrakło również słów uznania dla dyrektorów szkoły przypominając ich nazwiska Wiktor Wodziński (1952 – 1972), Władysław Wancisiewicz (1972 – 1973), Jerzy Mianowski (1973 – 1976), Irena Waga (1976 – 1977), Zygmunt Żołopa (1977 -1985), Zdzisław Karczmarzyk (1985 – 1993), Jadwiga Gołębiowska (1993 – 1999), Jolanta Smolak (1999 -2013).
Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych nauczycieli. „Pomimo, że już nie ma ich wśród nas, pozostawili po sobie niezatarty ślad, w naszych sercach, umysłach, ślad swojego istnienia. To nasi nauczyciele – wychowawcy i przyjaciele” – powiedziała ze wzruszeniem pani dyrektor.
W kolejnej części spotkania zostały wręczone 46 osobom i instytucjom okolicznościowe dyplomy i znaczki ,,Przyjaciel Szkoły” oraz pamiątkowe kalendarze wydane z okazji jubileuszu szkoły. Wyróżnieni zostali:
Pan Eugeniusz Stróż - Burmistrz Tarnogrodu
Pan Tomasz Rogal – z-ca Burmistrza Tarnogrodu
Pani Jolanta Smolak- była dyrektor Szkoły
Pani Patrycja Piast – przewodnicząca Rady Rodziców
Pani Agnieszka Działo – była przewodnicząca Rady Rodziców
Pan Marek Błaszkiewicz - były Przewodniczący Rady Rodziców
Pan Grzegorz Szteinmiller
Pan Janusz Skubisz – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie
Pani Iwona Kamieniec – dyrektor Miejskiego Przedszkola w Tarnogrodzie
Pani Joanna Puchacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie
Pani Renata Ćwik – dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
Pan Marian Gielicz – dyrektor Banku Spółdzielczego w Tarnogrodzie
Przewodniczący Zarządów Dzielnic Tarnogrodu:
Śródmieścia - Pan Ryszard Szponar
Przedmieścia Bukowskiego - Pan JanaPułapa
Przedmieścia Różanieckiego - Pan Bronisław Misiągiewicz
Przedmieścia Płuskiego - Pani Henryka Krasowska
Przedmieścia Błonie - Pani Irena Postrzech
Państwo Bożena i Tadeusz Kapka
Państwo Barbara i Józef Bucior
Państwo Lilla i Krzysztofa Skubis
Państwo Małgorzata i Sławomir Iwańczyk oraz Zarząd Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych
Pan Tadeusz Śmieciuch
Pan Stanisław Dołomisiewicz
Pan Dariusz Dołomisiewicz
Pan Paweł Dec - leśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj
Pan Tomasz Szubiak
Pan Marek Popowicz - dzielnicowy Tarnogrodu
Pan Andrzej Petlak
Zarząd Black Red White SA w Biłgoraj
Pani Urszula Tkaczyk Hułas
Pani Anna Bartosik Kaczor
Pan Roman Kuziak
Państwo Marta i Arkadiusz Chodkiewicz
Państwo Magdalena i Tomasz Obszańscy - „Barwy Zdrowia”
Państwo Małgorzata i Krzysztof Piech
Państwo Barbara i Marek Cap
Państwo Halina i Józef Konieczni
Państwo Halina i Janusz Konopka
Państwo Ewelina i Tomasz Szajner
Państwo Dorota i Grzegorz Koza
Agencja Ubezpieczeniowa Pani Agnieszka Borek
Pan Aleksander Bęczkowski
Pan Jan Łepko
Firma ,,Ekowar” w Tarnogrodzie
Inter Auto – Test. Pan Bogdan Bazan i Pan Zenon Romański
Zarząd Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego „TARMET”
w TarnogrodzieZarząd Model Opakowania Sp. Z o.o. w Biłgoraju.
Wystąpienie pani dyrektor uzupełniała prezentacja multimedialna oraz występy chóru „Marysieńka” oraz Polonez w wykonaniu uczniów. Dopełnieniem oficjalnej części był tort urodzinowy ufundowany przez Radę Rodziców, przy którym pani dyrektor Urszula Fedec i przewodnicząca Rady Rodziców pani Patrycja Piast wypowiedziały życzenia na przyszłość, a następnie wszyscy przybyli na święto szkoły zostali poczęstowani pysznym tortem.
Kolejnym punktem niedzielnej uroczystości był koncert dedykowany wszystkim gościom przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Na letniej cenie TOK rozbrzmiewały radosne piosenki, były konkursy dla widzów, występy recytatorów oraz tańce. Widzowie obejrzeli pokaz mody dziejowej „Od prehistorii do współczesności” i modę ekologiczną. Była też inscenizacja chrztu Polski, pasowanie na rycerza oraz walka rycerska. Dużą popularnością cieszyły się również wyłożone na stolikach kroniki szkolne.
Dla tych, którzy zgłodnieli były przygotowane przez rodziców stoiska z kiełbaską z grilla, z ciastem, napojami oraz z kawą i herbatą. Podczas kilkugodzinnej imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Kończąc uroczystość Święta Szkoły pani dyrektor Urszula Fedec podziękowała wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej wspólnej zabawy oraz nauczycielom i Radzie Rodziców za wszystko to, co powstało i powstaje – za wspólne działanie dla dobra uczniów i za zaangażowanie i wytężoną pracę przy organizacji naszego święta. Ostatnim punktem programu była piosenka w wykonaniu uczniów pt. „Kocham cie szkoło”.
W MUZEUM MOBILNYM JANA PAWŁA II
10.06.20167 czerwca 2016 r. w Tarnogrodzie zawitało jedyne na świecie Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej, które odwiedzili uczniowie z naszej szkoły. Dzieci zobaczyły tam wiele pamiątkowych przedmiotów, które używał Papież, między innymi: brewiarz, pióro, różaniec, buty, narty, krzyż pektoralny, sutannę, ukochaną książkę Jana Pawła II – „Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej”, widzieli też piuskę oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. Ciekawe były też tablice ze zdjęciami z życia i posługi św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej oraz filmy. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wystawy, z których dużo dowiedzieli się o życiu Papieża. Najmłodszym uczniom bardzo podobało się udzielanie wywiadu do Katolickiego Radia Zamość. Zwiedzaniu Muzeum towarzyszyły piosenki religijne oraz fragmenty przemówień Jana Pawła II. Przy wyjściu z ekspozycji czekała na zwiedzających miła niespodzianka - ciasteczka od pana Kapki.
WYCIECZKA KOŁA PRZYRODNICZEGO
15.06.20167 czerwca 2016 r. uczniowie koła przyrodniczego uczestniczyli w posiedzeniu Komisji Gospodarczej Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Tarnogrodzie. Posiedzenie miało charakter edukacyjny dla uczniów i polegało na zaprezentowaniu im wszelkich działań władz samorządowych na rzecz zachowania środowiska naturalnego naszej gminy w jak najmniej zmienionej formie. Uczniowie zwiedzili min. kopalnię gazu ziemnego w Woli Różanieckiej, oczyszczalnie ścieków w Tarnogrodzie i Różańcu Pierwszym oraz dwa ujęcia wody w Tarnogrodzie.
VIII MIEJSCE W IV WOJEWÓDZKIM TURNIEJU HISTORYCZNYM IPN
08.06.2016Już po raz trzeci uczniowie z klas VI z naszej szkoły pod opieką p. Anny Kuziak uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju Historycznym zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie. Tegoroczna IV edycja konkursu dotyczyła znajomości dokonań wielkiego Polaka - Józefa Piłsudskiego - twórcy polskiej niepodległości. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat Marszałka. Podczas trzygodzinnych zmagań uczniowie rozwiazywali testy i krzyżówki, uzupełniali teksty z luką, rozpoznawali zdjęcia oraz osoby i wydarzenia występujące w scenach prezentowanego filmu. Jednym z zadań było też narysowanie karykatury Piłsudskiego. Ogółem uczestnicy konkursu mieli do zdobycia ponad 120 punktów. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Amelia Kudła kl. VIb, Katarzyna Niziolek kl. VIa i Michał Łuszczek kl. VIa znaleźli się w pierwszej dziesiątce i zdobyli wysokie VIII miejsce. W nagrodę otrzymali zestaw długopisów i czapkę IPN oraz bardzo ciekawą grę edukacyjną "ZnajZnak – Historia Polski opowiedziana symbolami".
Gratulujemy!
III MIEJSCE W XIV GMINNEJ OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ
10.06.2016Po raz XIV uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie pn. „Przyjaźni środowisku” zorganizowanej przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury dla uczniów z terenu naszej gminy. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w olimpiadzie wiedzy ekologicznej, zaprezentowania własnego stroju ekologicznego oraz wykonania plakatu o tematyce ekologicznej. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła III miejsce. Dla wszystkich uczestników zostały przewidziane wspaniałe nagrody w postaci toreb podróżnych. W tym roku naszą drużynę dopingowali uczniowie z klasy II a, którzy również za wykazaną wiedzę mogli zdobyć drobne upominki.
LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "SZPAK"
08.06.2016Dwóch uczniów z naszej szkoły uzyskało tytuł laureata w Konkursie Matematycznym "Szpak":
Damian Bełżek kl. V b
Michał Łuszczek kl. VIa
Finalistami natomiast zostali:
KIamil Skobel kl. IVa
Dawid Przeszło kl. IVa
Paweł Majcher kl. Vb
Katarzyna Niziołek kl. VIa
Bartłomiej Szubiak kl. VIb
Gratulujemy!
KLASY IV NA WYCIECZCE W ZAMOŚCIU
05.06.2016W czwartek 2 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV wybrali się do Zamościa. Głównym punktem programu wycieczki był udział w Dniu Otwartych Koszar zorganizowanych przez Zamojską Jednostkę Wojskową.
Do zwiedzania udostępniono specjalistyczne pojazdy i uzbrojenia będące na wyposażeniu 3 Batalionu Zmechanizowanego, Kompanii Radiotechnicznej oraz Żandarmerii Wojskowej m.in. Bojowy Wóz Piechoty BWP 1, Wóz techniczny Żandarmerii Wojskowej, Wóz Zabezpieczenia Technicznego WZT 2, Specjalistyczny sprzęt kompanii radiotechnicznej, broń i indywidualne wyposażenie żołnierzy.
Chętni uczniowie mogli skorzystać z nauki strzelania na laserowych symulatorach i poczęstować się słynną żołnierską grochówką. Kolejnym punktem programu
Na koniec zgodnie z planem czwartoklasiści wybrali się do kina na film pt. „Alicja po drugiej stronie lustra”. Wyprawa do Zamościa była bardzo udana.
DZIEŃ DZIECKA - ŚWIĘTO SPORTU
07.06.2016Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie jest Świętem Sportu. Tego dnia wszyscy uczniowie rywalizOWALI w różnych dyscyplinach sportu. Konkurencje przygotowali p. Marek Bieniek i p. Andrzej Pleskacz. Uczniowie z klas I-III swoje zawody rozgrywali na stadionie Olimpiakosu, natomiast zmagania klas IV -VI odbyły się na boisku i Orliku przy szkole. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami.
Na dzielnych sportowców czekały ufundowane przez pana Sławomira Iwańczyka i Zarząd Zakładów Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych kiełbaski na grilla, a także przygotowane przez Radę Rodziców napoje i poczęstunek.
DZIEŃ EUROPY
07.06.2016W dniu 25 maja 2016 r. odbył się apel z okazji Dnia Europejskiego w naszej szkole. Klasa V a pod opieką wychowawczyni p. Anny Niziołek zaprezentowała inscenizację pod tytułem "Podróż po Europie". Uczniowie przedstawiali wożne i ciekawe informacje o kolejnych odwiedzanych wirtualnie krajach. Wszyscy rozem zaśpiewali również hymn Unii Europejskiej "Oda do radoci". Pan Grzegorz Niziołek zapoznał także zgomadzonych uczniów i nauczycieli o realizowanych projektach e-Twining w naszej szkole, prezentację uzupełniły występy uczniów z kl. IIa i IIb, którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim. Po apelu odbył się konkurs wiedzy dla kl. IV-VI o krajach anglojęzycznych.
TELEWIZJA NASTOLATKÓW - WARSZTATY INTERAKTYWNE
15.06.2016Dnia 24 maja 2016 roku uczniowie klas: IV - VI pod opieką nauczycielek: p. Bożeny Śmieciuch i p. Anny Skobel uczestniczyli BCK w interaktywnych warsztatach telewizyjnych zorganizowanych przez Teatr Show w Zielonce. Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z pracą osób z telewizji: speakerów, pododynek, dziennikarzy, operatorów: kamer, tworzenia muzyki i dźwięku. Wybrani uczniowie wcielili się w role: komentatora sportowego, twórcy reklamy, pogodynek, reportera zagranicznego, speakera serwisu informacyjnego, dziennikarza prowadzącego rozmowę ze znanym celebrytą oraz prezentera szkolnych ploteczek. Przebieg zajęć był rejestrowany na żywo w zapisie filmowym.
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!- O nas
- Pokaż
- Plany lekcji
- Pokaż
- Uczniowie - zdalne nauczanie
- Pokaż
- Nauczyciele
- Pokaż
- Osiągnięcia uczniów
- Pokaż
- Biblioteka
- Pokaż
- Pedagog szkolny
- Pokaż
- UKS Junior
- Pokaż
- Szkolny Klub Wolontariatu
- Pokaż
- Regulaminy
- Pokaż
- Kalendarz
- Pokaż
- Album fotograficzny
- Pokaż
- Kontakt
- Pokaż
- Doradztwo zawodowe
- Pokaż
- Rekrutacja 2020/21
- Pokaż
- KONKURSY
- Pokaż
- Erasmus w naszej szkole
- Pokaż
- #Laboratoria Przyszłości
- Pokaż