STRONA GŁÓWNA

          • Aktualności

                • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "DROGI DO WOLNOŚCI"

                  29.06.2018

                  PROTOKÓŁ

                  Z posiedzenia komisji oceniającej prace gminnego konkursu plastycznego pt. „Drogi do wolności” odbytego w dniu 8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej
                  w Tarnogrodzie. Celem konkursu było:

                  • popularyzacja wiedzy i rozwijanie zainteresowań dzieci
                    i młodzieży w zakresie sławnych Polaków oraz wydarzeń
                    z historii Polski w okresie od 2 połowy XVIII w. do
                    1 połowy XX wieku
                  • wspólne uczczenie obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę;
                  • motywowanie dzieci i młodzieży do rozwijania pasji historycznych i plastycznych;
                  • budowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia dumy
                    z historycznych dokonań naszych przodków;
                  • budowanie wśród dzieci i młodzieży przywiązania do tradycji
                     i historii własnego kraju;
                  • prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej; promocja szczególnie uzdolnionych autorów; odkrywanie młodych talentów;
                  • wskazywanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego bez używek.

                   

                  Na konkurs wpłynęło 61 prac z czterech szkół z terenu Gminy Tarnogród w trzech kategoriach wiekowych. Komisja w składzie:

                  Małgorzata Glinianowicz – przewodnicząca

                  Marta Lisican

                  Anna Kuzjak

                  Joanna Karczmarzyk

                  BożenaŚmieciuch

                  Postanowiła przyznać nagrody:

                  Klasy I -III

                  Irmina Magoch IIIa SP Tarnogród

                  Aleksandra Niziołek IIIa SP Tarnogród

                  Gabriela Petlak IIIa SP Tarnogród

                  Dominika Bosek II SP Tarnogród

                  Wiktoria Jawniak II SP Tarnogród

                  Jakub Świtała Ib SP Tarnogród

                  Gabriela Wojtków IIIb SP Tarnogród

                  Oliwia Cichoń III SP Luchów Dolny

                  Amelia Mulawa II Luchów Dolny

                  Julia Babij III Luchów Dolny

                  Szymon Zając Ib  Tarnogród

                  Patrycja Bryła Ib  Tarnogród

                  Klasy IV-V

                  Gabriela Gałka IV Wola Różaniecka

                  Aleksandra Buńko IV Różaniec II

                  Mateusz Grasza Vb Tarnogród

                  Oliwia Gurdziel V   Różaniec II

                  Magdalena Hadacz IV Różaniec II

                  Magda Komosa Vb Tarnogród

                  Klasy VI-VII

                  Weronika Pawlos VI Wola Różaniecka

                  Natalia Fusiarz VIIb Tarnogród

                  Amelia Lipka VIIb Tarnogród

                  Michalina Komanowska VIIb Tarnogród

                  Komisja przyznała wyróżnienia:

                  Klasy I-III

                  Maciej Budzyński IIIb Tarnogród

                  Magdalena Książek IIIb Tarnogród

                  Julita Kordyjak IIIb Tarnogród

                  Anna Wicińska IIIb Tarnogród

                  Jakub Szymanik Ib Tarnogród

                  Szymon Kamieniec IIIb Tarnogród

                  Julia Jonak IIIb Tarnogród

                  Sandra Krzychowiec Ia Tarnogród

                  Wyróżnienia IV-V

                  Klaudia Krasowska IVc Tarnogród

                  Alicja Pawlos IV Wola Różaniecka

                  Otylia Antolak Vb Tarnogród

                  Martyna Bazan Vb Tarnogród

                  Natalia Gałka Vb Tarnogród

                  Andżelika Pokrywka Vb Tarnogród

                  Andżelika Harmida V Wola Różaniecka

                  Klasy VI-VII

                  Eliza Krupczak VIIb Tarnogród

                  Poza tym postanowiono nagrodzić upominkami wszystkie pozostałe dzieci biorące udział w konkursie:

                  Klasy I-III

                  Blanka Sidor Ib Tarnogród

                  Wojciech Dec II Tarnogród

                  Wiktor Krasowski II Tarnogród

                  Marika Wlaź II Tarnogród

                  Emilia Lipka II Tarnogród

                  Maja Krzeszowiec Ib Tarnogród

                  Paweł Mróz Ib Tarnogród

                  Maja Świtała IIIb Tarnogród

                  Wiktoria Falandysz Ib Tarnogród

                  Maja Dziura IIIb Tarnogród

                  Jakub Szymanik Ib Tarnogród

                  Kacper Kaczor IIIb Tarnogród

                  Martyna Krupczak IIIb Tarnogród

                  Gabriel Koza Ib Tarnogród

                  Maja Grabowska Ib Tarnogród

                  Judyta Krasowska Ib Tarnogród

                  Antoni Mulawa Ib Tarnogród

                  Klasy IV-VIII

                  Natalia Magoch Vb Tarnogród

                  Amelia Krupczak IVc Tarnogród

                  Kornelia Szmołda Vb Tarnogród

                  Martyna Jamińska Vb Tarnogród

                  Amelia Rój Vb Tarnogród

                  Amelia Dec Va Tarnogród

                  Na tym protokół zakończono. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas IV Święta Historii w Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie w dniu 14 czerwca 2018 r.

                  Podpisy Komisji:

                  Małgorzata Glinianowicz – przewodnicząca

                  Marta Lisican

                  Anna Kuzjak

                  Joanna Karczmarzyk

                  BożenaŚmieciuch

                   

              • MAMY W TARNOGRODZIE FILIĘ UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO UMCS
                • MAMY W TARNOGRODZIE FILIĘ UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO UMCS

                  10.06.2018

                  W środę 6 czerwca z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły p. Anny Kuziak i p. Bożeny Śmieciuch, została uroczyście otwarta w naszym mieście Filia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Pomysł narodził się podczas wizyty uczniów i nauczycieli na lubelskiej uczelni z okazji wizyty wnuków Marii Curie-Skłodowskiej. Inicjatywa została przedstawiona Burmistrzowi Tarnogrodu i Radzie Miejskiej, którzy pozytywnie się do niej przychylili. Po etapie przygotowań i uzgodnień 6 czerwca pani dyrektor Urszula Fedec uroczyście powitała zebranych, a następnie Burmistrz Tarnogrodu p. Eugeniusz Stróż podpisał stosowną umowę. W pierwszych zajęciach "Chemiczne czary-mary" uczestniczyli wszyscy uczniowi e z podstawówek Gniny Tarnogród, którzy złożyli stosowne ślubowanie i otrzymali indeksy studenta Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Uroczystość uświetniło koło taneczne TOK oraz recytatorzy z naszej szkoły.

                  Na następne zajęcia zapraszamy jesienią.

                   

              • DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO
                • DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

                  10.06.2018

                  4 czerwca uczniowie z wszystkich klas wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach Dnia Sportu Szkolnego. Klasy młodsze wykazywały się sprawnością fizyczną i zamiłowaniem do sportu na "Orliku" przy stadionie, natomiast uczniowie starsi rozgrywali konkurencje na "Orliku" obok szkoły. Odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową, w kosza, uni hokej, skok w dal, biegi oraz przeciąganie liny. Każdy uczeń miał możliwość wziąć udział w zawodach. Rada Rodziców dla uczestników impezy ufundowała wodę i lody.

                   

              • "DZIEŃ Z EKOLOGIĄ" W TOK
                • "DZIEŃ Z EKOLOGIĄ" W TOK

                  10.06.2018

                  W dniu 4 czerwca uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Larwy wzięli udział gminnym „Dniu z Ekologią” pod hasłem „Przyjaźni w środowisku”, który rok rocznie przygotowuje Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. W ramach tegorocznego turnieju rozegrano trzy konkurencje: olimpiada wiedzy ekologicznej, konkurs plastyczny i pokaz mody ekologicznej. Na zakończenie zmagań komisja ogłosiła wyniki. Nasi reprezentanci zajęli II miejsce w konkursie wiedzy, nagrody otrzymali również plastycy i projektanci mody ekologicznej.

                   

              • HISTORYCZNA I PRZYRODNICZA TARNOGRODZKA GRA TERENOWA
                • HISTORYCZNA I PRZYRODNICZA TARNOGRODZKA GRA TERENOWA

                  05.06.2018

                  1 czerwca 2018 roku w Tarnogrodzie miało miejsce ciekawe wydarzenie – ,,Tarnogrodzka gra terenowa”. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie.

                  Do udziału w grze zgłosiło się kilka drużyn, a uczestników na miejscu przywitali nauczyciele, którzy rozdali karty pracy równocześnie tłumacząc zasady gry. Zespoły miały do wykonania 20 różnorodnych zadań podczas kilku kilometrowego rajdu pieszego.

                  Na początku wyruszyliśmy do biblioteki, tam czekało na nas pierwsze zadanie, które polegało na znalezieniu w książkach ciekawostek o pszczołach. Następnie poszliśmy na plac zabaw, gdzie rozwiązywaliśmy krzyżówkę wykazując się wiedzą o miododajnych przyjaciołach. Kolejno zbieraliśmy informacje z pomnika w Bramie Korchowskiej, pomnika powstania styczniowego i tablicy pamiątkowej Józefa Gizy. Szybkim marszem po kilkudziesięciu minutach dotarliśmy do najdalej położonego miejsca na naszej mapie, czyli do Wąwozu Siekane. Stamtąd było już blisko do starego cmentarze, gdzie spisaliśmy informacje z grobu Macieja Jagowda ps. ,,Maks”, który brał udział w największej bitwie partyzanckiej na terenie Polski w czasie II wojnie światowej oraz z grobów żołnierzy, ktrzy zginęli we wrześniu 1939 roku podczas walk o nasze miasteczko. Podczas drogi na stadion, gdzie mieliśmy rozwiązywać quiz, nauczyciele postanowili kupić nam lody i napoje z okazji przypadającego na pierwszy czerwca – Dzień Dziecka. Niedaleko linii mety dotarliśmy do ostatnich dwóch pomników poświęconych tarnogrodzianom - ofiarom II wojny światowej oraz rozstrzelanym Żydom. Na koniec za szkołą, gdzie była linia mety, rysowaliśmy człowieka-pszczołę, było to bardzo zabawne zadanie. Kilka minut później nauczyciele podziękowali nam za udział w zabawie po czym poszliśmy do domów.

                  Paweł Pięciorek kl. VIIa

                   

              • KLASY V NA WYCIECZCE W KRAKOWIE I ENERGYLANDII
                • KLASY V NA WYCIECZCE W KRAKOWIE I ENERGYLANDII

                  11.06.2018

                  W dniach 28.05 i 29.05 klasy V wyjechały na wycieczkę do Krakowa oraz Zatoru.

                       Zbiórka odbyła  się o 5 rano, z czego nie wszyscy byli zadowoleni. Niektórzy nieco później dotarli na miejsce, jednak autokar bez nich nie odjechał. Nasz kolega z Va musiał jechać rowerem z powodu awarii auta rodziców i dlatego się spóźnił.

                   Kiedy wszyscy zapakowali swoje walizki do bagażnika i zajęli miejsca, ruszyliśmy w kierunku słynnej autostrady A4. Do Krakowa dojechaliśmy przed czasem więc musieliśmy chwilę zaczekać na naszego przewodnika, p. Annę. Gdy pani się już zjawiła, poszliśmy zobaczyć słynnego „Smoka Wawelskiego”. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Zobaczyliśmy tam grobowce kilku polskich królów m.in. Władysława Jagiełły i królowej Jadwigi. Później wybraliśmy się na wieżę, gdzie znajdowały się 3 dzwony, w tym najsłynniejszy Dzwon Zygmunt. Posiadał wielkiego „bimbała”, którego wszyscy chcieli dotknąć, ponieważ prawdopodobnie to spełnia życzenia.

                  Następnie wybraliśmy się na Stare Miasto, aby zobaczyć Kościół Mariacki i Sukiennice, oraz żeby usłyszeć słynny Hejnał Mariacki. W Kościele było przepięknie! Byliśmy również w kinie 7D MAX, w którym było naprawdę fajnie! Zwiedziliśmy również bardzo ciekawy Ogród Doświadczeń, gdzie zobaczyliśmy m.in. wielką Kołyskę Newtona. Następnie pojechaliśmy na obiadokolację i nocleg do domu turystycznego „Indigo”. Oczywiście niektórzy zasnęli bardzo późno. Rano, po pysznym śniadaniu wybraliśmy się do, moim zdaniem, najsławniejszego parku rozrywki w całej Polsce, mianowicie do Energylandii. Tam podzieliliśmy się na grupy i pod opieką nauczycieli i rodziców ruszyliśmy na podbój szalonych i spokojnych atrakcji Energylandii. Dużo osób, a w szczególności chłopcy zrealizowali marzenia o przejażdżce albo na rollercoasterze Mayan, albo na Hyperionie. Krótko mówiąc, wycieczka się udała!

                  Natalia Magoch kl. Vb

                   

              • III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU "JESTEM BEZPIECZNY"
                • III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU "JESTEM BEZPIECZNY"

                  05.06.2018

                  29 maja 2018 r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Cap kl. IVc, Martyna Ubuszajew kl. IVb i Wojciech Tabała kl. IVa zdobyła III miejsce w XVIII finale powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny". Kilkanaście drużyn z powiatu biłgorajskiego rywalizowało w kilku konkurencjach, był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli też przygotować projekt graficzny koszulki promujący bezpieczeństwo. Ważnym elementem zmagań konkursowych była prezentacja multimedialna i krótkie przedstawienie. Nasi uczniowie pod opieką p. Anny Skobel i p. Jana Jabłońskiego w tym roku zajęli się promocją zdrowego stylu życia bez papierosów.

                  GRATULUJEMY!

                   

                   

              • WYPRAWA NAD MORZE
                • WYPRAWA NAD MORZE

                  12.06.2018

                  We wczesnych godzinach porannych 22 maja czterdzieścioro dwoje uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Bożeną Śmieciuch, panią Bożeną Larwą i panią Teresą Korpal, panią Anetą Wryszcz wyruszyło na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta. Po około 8 godzinach dojechaliśmy na pola grunwaldzkie, gdzie 15 lipca 1410 roku odbyła się największa bitwa okresu średniowiecza. Po obejrzeniu muzealnej wystawy oraz prezentacji multimedialnej, znów wsiedliśmy do autobusu. Tym razem droga trwała znacznie krócej, bo po chwili trafiliśmy do zamku w Malborku - największego kompleksu zamkowego w Europie. Zwiedziliśmy m.in. bogato zdobioną jadalnię, sypialnię z niesamowitymi freskami na ścianach, czy klimatyczną kuchnię. Po zakupieniu pamiątek, znów wsiedliśmy do autobusu. Po kilku godzinach drogi wreszcie dotarliśmy do naszego Domu Wczasowego "Wiking" w Jantarze. Po zakwaterowaniu się w pokojach, zmęczeni, poszliśmy spać. Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do Gdańska. Pogodna sprzyjała. Zwiedziliśmy min. Fontannę Neptuna, Żuraw Gdański, Ratusz oraz obejrzeliśmy wystawę "Statki - nasza pasja" w Ośrodku Kultury Morskiej. Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem "Czarna Perła", na Westerplatte. Mieliśmy okazję sprawdzić się jako marynarze. Po około 40 minutach dotarliśmy na miejsce. Udaliśmy się na trasę turystyczną, na której zauważyliśmy wartownie, koszary oraz cmentarz. Następnie poszliśmy na teren Pomnika Obrońców Wybrzeża. Po zrobieniu wielu zdjęć, znowu trafiliśmy do autobusu, który zawiózł nas prosto do naszego Domu Wczasowego. Nie musieliśmy długo czekać na kolejne atrakcje, gdyż chwilę po powrocie udaliśmy się na spacer nad morze. Gdy niektórzy tylko zobaczyli wodę, szybko ściągnęli buty i w ubraniach do niej wskoczyli. Zabawa nie miała końca. Na szczęście zabraliśmy ze sobą ręczniki, więc nikt się nie rozchorował. Cali brudni, mokrzy i zmęczeni wróciliśmy do hotelu. Następnego dnia nie było spokojniej - udaliśmy się do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy ORP Błyskawica oraz port. Później odwiedziliśmy Sopot. Wybraliśmy się na krótki spacerek po słynnym molo oraz "Monciaku", a chwilę później oglądaliśmy w sopockim kinie film pt." Avengers: Wojna bez granic". Po świetnym seansie podziwialiśmy latarnię morską w Krynicy Morskiej. Szybko wróciliśmy do hotelu, w którym już czekał na nas grill. Po smacznym posiłku, zaczęliśmy się pakować, gdyż już następnego dnia mieliśmy wyjechać z naszego hotelu. I faktycznie, 25 maja nasza wycieczka powoli dobiegała końca. Na naszym planie wycieczki widniało jednak jeszcze jedno miasto - Toruń. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: dom Mikołaja Kopernika, Rynek, Ratusz, Krzywą Wieżę czy ruiny zamku krzyżackiego. Mieliśmy także czas na kupienie słynnych pierników czy pamiątek. Mimo iż pogoda negatywnie nas zaskoczyła, to uważam, że warto jeszcze odwiedzić Toruń. Po długiej podróży, dotarliśmy do własnych domów. Był to już 26 maja, godz. 2.00 Myślę, że każdy będzie długo wspominał tę wycieczkę. Planujemy  już następną w tym samym składzie. Musimy tylko pomyśleć o tym, jakie miejsca chcemy zobaczyć. Może to będzie Praga...

                  Natalia Fusiarz kl. VIIa

                   

                   

                   

              • VI TURNIEJ HISTORYCZNY IPN W LUBLINIE
                • VI TURNIEJ HISTORYCZNY IPN W LUBLINIE

                  12.06.2018

                  25 maja drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Oliwia Krasowska kl. VIb, Karina Kita i Michał Dworniczak z kl. VIIa uczestniczyła w VI wojewódzkim Turnieju Wiedzy IPN pod hasłem "Ludzie niepodległości". W wyniku zmagań w zadaniach konkursowych, w których trzeba było wykazać się szeroką wiedzą o II Rzeczpospolitej, nasza drużyna zajęła 10. miejsce.

                  Gratulujemy

                   

              • KLASA IVa I IVc NA WYCIECZCE W SANDOMIERZU
                • KLASA IVa I IVc NA WYCIECZCE W SANDOMIERZU

                  05.06.2018

                  Dnia 18 maja uczniowie klas IV a i c byli na wycieczce w Sandomierzu. Zwiedzanie zaczęliśmy w Zbrojowni, gdzie przywitał nas średniowieczny rycerz, który opowiedział nam wiele ciekawych historii związanych z miastem. Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na spacer uliczkami starego Sandomierza.  Weszliśmy na Bramę Opatowską,  zamek. Odwiedziliśmy Muzeum Ojca Mateusza oraz podziemia. Na zakończenie zwiedzania płynęliśmy statkiem po Wiśle. Pochmurna pogoda i padający od czasu do czasu deszcz nie popsuł nam .wrażeń z pobytu w jednym ze średniowiecznych miast Polski.

                   

              • „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych
                • „POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych

                  17.05.2018

                  Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

                  Czekamy na projekty:

                  • wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
                  • w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
                  • które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.

                  Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

                  Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:

                  • grupa 1 – klasy I-IV,
                  • grupa 2 – klasy V-VIII.

                   UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY PRACE PRZYNOSZĄ DO SEKRETARIATU SZKOŁY NAJPÓŹNIEJ DO DNIA 20 WRZEŚNIA 2018 r.

                  Uwaga: Prace uczniów mogą zgłaszać jedynie szkoły podstawowe, przy czym jeden uczeń może wysłać maksymalnie jedną pracę, a jedna szkoła – maksymalnie po trzy prace z każdej grupy wiekowej.

                  Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30 września 2018 r. (decyduje data wpływu) na adres:
                  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
                  ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
                  z adnotacją: Departament Rolnictwa i Środowiska – konkurs „Pokoloruj swój Świat”.

                  Komisja konkursowa wyłoni i nagrodzi 10 prac w każdej grupie. Najzdolniejsi autorzy otrzymają: tablety (za I miejsce), telefony komórkowe (II miejsce) oraz aparaty fotograficzne (III miejsce). Do pozostałych wyróżnionych (miejsca IV-X) trafią gry planszowe.

                  Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem (81) 478 13 28 u Beaty Gajak z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL.

                  Patronat medialny nad konkursem objęło Polskie Radio Lublin.

                   

              • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - MEKSYK
                • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - MEKSYK

                  15.05.2018

                  W dniu   15.05.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem z firmy Trzask, której członkowie organizują wyprawy w różne zakątki świata. Dziś pan Grzegorz Chachura opowiedział nam o swojej podróży do Meksyku. Opisał lot do kraju Azteków i nazwał go swoim najdłuższym dniem życia, ponieważ cały czas gonił słońce lecąc na zachód. Przez pierwsze kilka dni pobytu w Mexico City nie mógł przyzwyczaić się do panującego tam hałasu i tłoku w każdym miejscu. Opisał życie i budowle Azteków i innych starożytnych cywilizacji. Podzielił się wrażeniami z degustacji ostrych papryczek, okazało się, że są o wiele ostrzejsze od naszych polskich papryczek chilli. Opisał targi i jedzenie, które można tam było nabyć i spróbować np. smażone świerszcze i smoczy owoc. Opowiedział nam również o plaży przy Morzu Karaibskim, które zaskakuje każdego swoim widokiem. Wśród wielu ciekawych zdjęć ogromne wrażenie zrobiła na nas fotografia największego drzewa,  jego obwód wynosił 58 m, a waży około 600 t. Ciekawa była też relacja z wizyty u potomków Majów w mieście San Cristobal De las Casas. Bardzo chętnie wyruszyłbym w taką podróż, nawet dziś.

                  Bartłomiej Obszański kl. Vb

          • Dla uczniów i rodziców

            Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Partnerzy

            Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
            • Odnośnik: http://www.kuratorium.lublin.pl/
            • URZĄD MIEJSKI W TARNOGRODZIE
            • Odnośnik: https://www.epodreczniki.pl/begin/
            • Odnośnik: http://www.owocewszkole.org/
            • Odnośnik: http://www.ortograffiti.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.comenius.org.pl/
            • Odnośnik: http://www.bibliotekatarnogrod.lbl.pl/?id=wydarzenia
            • Odnośnik: http://www.modelgroup.com/pl
            • Odnośnik: http://www.pomagamypszczolom.pl/
            • Odnośnik: http://jaczytam.pl/
            • Odnośnik: http://www.wielkaliga.pl/pages/wlc_wyniki.php
            • Odnośnik: http://www.ceo.org.pl/
            • Odnośnik: https://www.etwinning.net/pl/pub/index.htm
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: http://www.frse.org.pl/
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
            • Odnośnik: ?
              • Kontakty

                • Szkoła Podstawowa im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie
                • 84 6897062
                • Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie, ul. 1 Maja 7
                  23-420 Tarnogród
                  Poland
                • 667504684
                • AE:PL-77284-45093-IBVRI-29
            • Galeria zdjęć

              • brak danych
            • Liczba wizyt

              liczba odwiedzin: 185288
            • Nasza strona na Facebooku