#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• #SZKOLENIA

• Szkolenie w zakresie obsługi drukarek oraz długopisów 3D

W dniu 28.09.2022 r w naszej szkole odbyło się szkolenie z podstaw druku 3D przeprowadzone przez przedstawiciela firmy Banach.

Kadra pedagogiczna w ramach szkolenia miała okazję poznać pracę drukarki 3D, którą  zakupiliśmy dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości. Nauczyciele  poznali zasady pracy drukarki, jej kalibrowanie, szybkość wykonywania wydruku oraz użytych materiałów. Każdy uczestnik założył konto w  ekoSystem Banach 3D i otrzymał dostęp do różnorodnych zasobów, w tym m.in. gotowych scenariuszy, szkolnych modeli 3D, kursów i filmów instruktażowych.

Druk 3D pomaga zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni, wpływa pozytywnie na rozwój młodego człowieka, pobudzając jego wyobraźnię i postrzeganie rzeczywistości.