ERASMUS + w naszej szkole

• Wyjazd do Rumunii

• Program Erasmus plus „Bullies to Buddies” rozpoczęty!!!

Po wielu miesiącach oczekiwania na zniesienie restrykcji związanych z Covid-19- w końcu się udało! W dniach 7-11 marca, trzech przedstawicieli Szkoły im. Marii Curie-Skłodowskiej z Tarnogrodu (Pani Dominika Postrzech-Mazurek, Pan Krzysztof Tarnowski, Pan Piotr Koziara) wzięło udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu w Rumunii w ramach projektu Erasmus plus „Bullies to Buddies”. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z Rumunii, Turcji, Grecji i Serbii. Szkołą goszczącą była

Scoala Gimnaziala Specjala nr 4.

Głównym celem spotkania było omówienie szczegółowych zasad współpracy międzynarodowej, przydzielenie obowiązków poszczególnym zespołom oraz ustalenie warunków mobilności w ramach projektu. Założeniem projektu jest przeciwdziałanie szeroko pojętej przemocy rówieśniczej, a tym samym popularyzacja przyjaźni rówieśniczej. Dlatego też ważnym punktem wizyty było omówienie problemu przemocy wśród dzieci i młodzieży oraz podzielenie się sposobami i narzędziami zwalczającymi to negatywne zjawisko. Podczas pobytu w Bukareszcie, nauczyciele wzięli udział w seminariach naukowych dotyczących przemocy niewerbalnej przeprowadzonych przez psychologa klinicznego- Panią Danielę Monikę Guzu. Nauczyciele wzięli również udział w serii warsztatów terapeutycznych, artystycznych i teatralnych. Wspólne spotkania pozwoliły na wymianę zdań i doświadczeń dotyczących systemów edukacji w poszczególnych krajach, a także realnych rozwiązań związanych z szeroko pojętą agresją w szkole. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Pałacu Parlamentu, który jest jednym z największych budynków na świecie. Uczestnicy wyjazdu zgodnie przyznają, że pobyt w Rumunii był niezwykłym doświadczeniem - „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wspaniałej gościnności naszych rumuńskich przyjaciół i już cieszymy się na kolejne spotkanie w międzynarodowym gronie w naszym kraju w maju tego roku”.

LINK do FILMIKU