Bartłomiej Szubiak uczeń klasy VI b uzyskał awans do finału (III etapu - wojewódzkiego) Konkursu Historycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!
Bartłomiej Szubiak uczeń klasy VI b uzyskał awans do finału (III etapu - wojewódzkiego) Konkursu Historycznego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!
Uczniowie koła przyrodniczego wraz z opiekunem zwracają się do wszystkich z prośbą o udział w głosowaniu, w konkursie organizowanym przez firmę Tesco. Już od 1 grudnia można oddawać swoje głosy.
W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem "Przyszłość na talerzu". Przygotowana przez nas praca ma formę reklamy promującej zdrowe odżywianie. Można ja zobaczyć na stronie konkursowej http://tescodlaszkol.pl/zespol/8/dzieci-z-kukurydzy
To bardzo ważne, bo do dalszego etapu przechodzimy dzięki Waszemu głosowaniu! Zachęćcie też rodzeństwo, znajomych, rodzinę. Niech zarejestrują się i oddają głosy. Do wygrania dla szkoły :
a) system do testów Interactive i Vote to 2 zestawy po 16 pilotów (zestaw dla 32 uczniów). Jest to doskonały system do testów, quizów i eventów
b) Wizualizer i3130 to mobilne i profesjonalne urządzenie do pokazywania obiektów przestrzennych.
Z góry dziękujemy za czas poświęcony rejestracji i głosowaniu.
7 grudnia już od samego rana Mikołaj wraz z aniołkami wędrował po naszej szkole i odwiedzał uczniów z każdej klasy. Wszyscy, począwszy od pierwszoklasistów a skończywszy na szóstoklasistach, z wielką radością witali dostojnych gości. Wiele emocji wzbudzała rozmowa z Mikołajem oraz pytania i zadania jakie kierował do uczniów. Aby dostać upominek należało na przykład: pociągnąć Mikołaja za brodę, zaśpiewać piosenkę, obliczyć zadanie matematyczne, powiedzieć modlitwę, bądź podać datę historyczną. W efekcie wszyscy pomyślnie wywiązali sie z zadań i otrzymali słodki podarunek.
Nasza szkoła już po raz 23 włącza się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wszystkich ludzi dobrego serca zapraszamy do ofiarowania dzieciom tego co mogą, nasza okcja zbiórki darów odbędzie się 6 grudnia 2015 r.w godz. 10 - 15 w budynku Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie.
ZBIERAMY TYLKO DARY RZECZOWE , NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY!
Akcja charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest Ogólnopolskim Programem Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym. Polega na organizowaniu zbiórek darów rzeczowych i przekazywaniu ich najmłodszym. Zgodnie z tradycją i regulaminem Akcji, zbierane są wyłącznie dary rzeczowe – zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminowa, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości, które potrzebne są Dzieciom. W naszej Akcji nie zbieramy i nigdy nie zbieramy pieniędzy!
Uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Śmieciuch, p. Bożeny Larwa oraz rodziców uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Po kilkugodzinnej podróży autostradą przed południem dotarli do stolicy Małopolski - Krakowa. Potem z panem przewodnikiem uczniowie poznawali piękne miasto pełne zabytków i innych ciekawych miejsc. Zwiedzili między innymi Rynek, Sukiennice, Kościół Maryiacki, Wawel i Katedrę. Oczywiście nie zabrakło też odwiedzin w grocie Smoka Wawelskiegi oraz pamiątkowych zdjęć. Dużą atrakcję dla młodych turystów stanowił fakt poruszania się po mieście tramwajami. Wieczorem uczestnicy wycieczki udali się do Kraków Areny na wspaniałe widowisko baśniowej rewii na lodzie "Disney On Ice: Magiczny Świat Lodu". Było to niezapomniane spotkanie z bohaterami filmów Disneya. W rolach głównych można było zobaczyć Annę i Elsę, bohaterki animowanego filmu Disneya "Kraina lodu". Była to fantastyczna podróż po Północnych Górach z bałwanem Olafem, handlarzem bryłami lodu Kristoffem i jego reniferem Svenem. W rewii na lodzie pojawiły się też inne postacie z bajek Disneya m.in. Ariel, Roszpunka i Bella.
Moduł Biblioteka został zmodyfikowany
3 grudnia 2015 r. o godz. 8:05 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie uczniowie z klas II, III i IV uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Andrzejem Markiem Grabowskim, autorem książek, telewizyjnych programów dla dzieci, scenariuszy filmowych oraz ponad 500 piosenek, między innymi takich jak np. Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń. Współzałożyciel (wraz z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki. Andrzej Grabowski był również twórcą, redaktorem naczelnym i producentem miesięcznika dla dzieci „Ciuchcia”.
Spotkanie z tak znaną osobą było dla dzieci bardzo ekscytujące. Pan Grabowski prezentował bohaterów znnych z telewizyjnego ekranu, czytał frgmenty swoich książek i zapraszał dzieci do współnej zabawy. Na zakończenie półtoragodzinnego spotkania dzieci miały możliwość zdobycia autografu pisarza do książki, nie zabrakło również współnego zdjęcia.
Uczniowie z klas II i III wraz z wychowawcami w dniu 2 grudnia udali się na wycieczkę do Rudnika nad Sanem oraz do Nowej Dęby. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, gdzie mali turyści zobaczyli na wystawach bardzo ciekawe wyroby i rzeźby z wikliny. Największe zainteresowanie wzbudziła postać sportowca z piłką czyli wizerunek Roberta Lewandowskiego. Wszyscy uczestnicy wycieczki chętnie pozowali do zdjęć na tle niecodziennych wiklinowych ekspozycji. Następnym ounktem programu była fabryka bombek choinkowych w Nowej Dębie. Tam uczniowie poznali tajniki produkcji ozdób choinkowych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec zajęć każda dziewczynka i każdy chłopiec otrzymali na pamiątkę kolorową bombkę z pięknie napisanym i ozdobionym imieniem.
W dniu 02 grudnia 2015 roku klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami panią Grażyną Koś i Teresą Seredą pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było obejrzenie filmu pt. "Dobry dinozar". Film o małym dinozaurze, któy zaprzyjaźnia się z pewnym chłopcem, który pomaga mu wrócić do domu bardzo się uczniom podobał.
Następnie dzieci pojechały do rzeszowskiej fabryki bombek, gdzie panie plastyczki opowiedziały i zademonstrowały proces powstawania bombki, od szklanej rurki aż po pogato zdobione brokatowe ozdoby.
Ostatnim punktem wycieczki były szaleństwa w Fantazji, gdzie dzieci mogły zjeżdżać na ogromnej zjeżdżalni, wspinać się na trampolinie, bawić się w basenie z kulkami.
Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi :)
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Z orłem białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodu”2015 zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. uczennica kl. V b Natalia Fusiarz zdobyła II miejsce w kategorii kl. IV-VI szkoły podstawowe. Uczennica wykonała pracę pod kierunkiem p. Anny Kuziak.Gratulujemy.
W poniedziałek 30 listopada o godz. 11 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w narnogrodzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Rzeki Gminy Tarnogród. Do konkursu przystąpiło 95 osób ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu oraz Publicznego Gimnazjum w Księżpolu. Nagrody przyznano w trzech kategoriach, wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły:
W kategorii prace fotograficzne: III miejsce uzyskał Szymon Obszański z kl. VI a za cykl. zdjęć pt. "Nitka".
W kategorii prace literackie: II miejsce uzyskały uczennice kl. VIa Magdalena Dubiel i Katarzyna Wnuk za pracę pt. "Szlakiem wschodniej Nitki tarnogrodzkiej" oraz uczennica kl. VI b Amelia Kudła za pracę pt. "Legenda o Złotej Nitce". Wyróżnione zostały również prace: Gabrieli Borek (VIa), Katarzyny Niziołek (VIa), Marii Kasperek (VIb), Jowity Szeniak (VIa), Marcina Larwy (VIb), Bartłomieja Staronia (VIb) i Mileny Majcher (VIb).
W kategorii prace plastyczne: III miejce uzyskały uczennice kl. V b Natalia Fusiarz i Amelia Lipka. Wyróżnione zostały także pace: Amelii Dec (IIIa), Igi Serek (Vb), Kariny Kity (Va) i Kariny Szeniak (IIIa).
Opracowania powstały pod kierunkiem p. Anny Kuziak. Po uroczystości wręczenia nagród wszyscy zebrani wysłuchali prezentacji pt. "Jak to ze lnem było" oraz mieli możliwość zabaczenia lnu w różnych fazach obróbki, narzędzi do międlenia, czesania , przędzenia i tkania.
29 listopada zostały ogłoszone wyniki gminnego "Konkursu Wiedzy o Tarnogrodzie" zorganizowanym przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury oraz Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne z okazjii 300. rocznicy Konfederacji Tarnogrodzkiej. W tyrnieju uczestniczyło 51 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnogród oraz z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. W kategorii szkół podstawowych nagrody i dyplomy za zdobycie tytułu laureata, z rąk Burmistrza Tarnogrodu pana Eugeniusza Stróża otrzymaly:
I miejsce Natalia Fusiarz z kl. V b,
II miejsce - Amelia Kudła z kl. VI b
III miejsce - Katarzyna Niziołek z kl. VI a.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem p. Anny Kuziak. Gratulujemy laureatkom.
W piątek 27 listopada uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w "żywej lekcji przyrody". Eksperymenty grupy "Zaelektryzowani" były związane z naukami przyrodniczymi i wyjaśniały dzieciom na czym polegają różne zjawiska i reakcje. W pokazach pt. "Czy to magia?? Nie, to czysta nauka" dwójka animatorów wcieliła sie w role postaci: szanownego uczonego, mędrca oraz jego pupilka jaskiniowca. Mędrzec - nauczyciel wychodzi z siebie by wbić wiedzę uczniom do głowy, a wesoły jaskiniowiec krzyżuje wspaniałe projekty swoimi pomysłami. Uczniowie żywiołowo reagowali na wszystko co działo się podczas spektaklu oraz z radością i zainteresowaniem bezpośrednio uczestniczyli w doświadczeniach. Na pytanie "Co Wam się najbardziej podobało?" uczniowie z entuzjazmem odpowiadali: "Wszystko!". Dydaktyczno-humorystyczny spektakl przybliżył dzieciom wiedzę z biologii, fizyki i chemii.
26 listopada 1715 r. szlachta małopolska zawiązała w Tarnogrodzie konfederację przeciwko Augustowi II Mocnemu. Z okazji 300. rocznicy tego wydarzenia uczniowie z naszej szkoły obejrzeli na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury inscenizację pt. "Z kart historii Tarnogrodu" przygotowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Po występie wszyscy widzowie otrzymali koperty z okoliczniściową pieczęcią. Następnie piąto i szóstoklasiści wzięli udział w konkursie wiedzy o Tarnogrodzie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w niedzielą podczas prezentacji inscenizacji dla mieszkańców Tarnogrodu.
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki towarzyszyły swoim właścicielom podczas przerw i w czasie lekcji. Podczas misiowego święta dziewczynki i chłopcy mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych pt. "Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś"" oraz wystawę wyklejanych misiów z błyszczących, kolorowych kwadracików wykonanych przez uczniów na świetlicy szkolnej. Po lekcjach w świetlicy uczniowie oglądali film pt. Przygody Misia Colargola" oraz uczyli się piosenki "Miś Uszatek". W bibliotece natomiast można było posłuchać fragmentów książek: A. A. Milne "Kubuś Puchatek" i "Misia Uszatka" Cz. Janczarskiego. Poza tym dla chętnych zostały przygotowane kupony konkursowe z pytaniami dotyczącymi wiedzy o misiach - bohaterach filmów i książek. Uzupełnione kupony należy przynieść do świetlicy lub biblioteki do dnia 27 listopada. Na zwyciężców czekają nagrody. Imprezy w okazji święta misiów przygotowały dla uczniów panie Anna Kuziak i Marta Lisican.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O MISIACH
25 listopada 2015 r.
W zabawie wzięło udział 29 uczniów z klas I-VI. Za prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe można było zdobyć maksymalnie 16 punktów.
I MIEJSCE
Ola Niziołek kl. Ia 16p.
Aleksandra Przytuła kl. IIa 16p.
Katarzyna Niziołek kl. VIa 16p.
Katarzyna Wnuk VIa 16p.
Zosia Winogrodzka l;. IIa 15,5p.
Otylia Antolak kl. IIIb 15,5p.
Bartłomiej Witkowski kl. Vb 15,5p.
Maciej Borek kl. Ia 15p.
Oliwia Wlaź kl. IIa 15p.
Łucja Granda kl. IIIa 15p.
Dawid Jonak IIIa 15p.
Martyn Wryszcz kl. Vb 15 p.
II MIEJSCE
Karol Sikora kl. Ib 14,5p.
Cyprian Rogala Ia 14p.
Madzia Maj kl. IIa 14p.
Oliwia Detko kl. IIIa 14p.
Magdalena Komosa kl. IIIb 13,5p.
Karina Kita kl. Va 13,5p.
Gabrysia Petlak kl. Ia 13p.
Irmina Magoch kl. Ia 13p.
Kacper Kaczor Ib 13p.
Marcela Krzychowie kl. IIa 13p.
Tomek Zając kl. IIb 13p.
Rafał Kita kl. IIIb 13p.
MIEJSCE III
Kamila Larwa kl. IIa 12,5p.
Aleksandra Łanczak kl. IIIa 12,5p.
Roksana Małek kl. IIa 12 p.
WYRÓŻNIENIE
Filip Żak kl. Ia
Hubert Krzeszowiec kl. IIIa
Koniec listopada w tradycji szkoły wiąże się z zabawą andrzejkową. Każdego roku Samorząd Uczniowski organizuje "Komnatę wróżb", w której każda klasa przygotowuje dla chętnych ciekawą wróżbę andrzejkową. Tego wieczoru uczniowie bawili się również na przygotowanej przez klasę Va, ostatniej dyskotece przed Adwentem. Do corocznej atrakcji andrzejkowej należą również "chińskie ciasteczka z sentencją" dla każdego czytelnika, przygotowane przez Klub Przyjaciół Biblioteki.
O g ł os z e n i e
Wpłaty na obiady na miesiąc grudzień 2015 r. przyjmowane będą w sekretariacie szkoły
w dniach 25-30 listopada
w następującej wysokości
zupa 28,00
II danie 48,00
W listopadzie - w miesiącu urodzenia patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej-Curie co roku uczniowie z naszej szkoly uczestniczą w uroczystościch związanych z wielką uczoną. W tym roku klasa V b z wychowawczynią panią Bożeną Śmieciuch przygotowala inscenizację na temat życia i pracy Skłodowskiej. Dzięki piątoklasistom mogliśmy przenieść się na przełom XIX i XX wieku. Uroczystego charakteru występom uczniów nadała sceneria kącika patrona. Uzupełnieniem treści akademii była prezentacja multimedialna i wystawa książek o wybitnej Polce. Jako ciekawostkę przypomnijmy fakt, iż biografia Marii Skłodowskiej-Curie autorstwa jej córki Ewy jest najpoczytniejszą książką biograficzną i jest lekturą obowiązkową w Japonii. Poza tym uczniowie z klas IV wykonali wizytówki naszej szkoły, na których szczególnym akcentem była postać patronki.
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Z okazji tak pieknego święta dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez panią Martę Lisican - wychowawcę świetlicy szkolnej oraz pedagoga szkolnego - panią Małgorzatę Glinianowicz. Prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie. Poza tym uczniowie na zajęciach w świetlicy rozmawiali o życzliwości i pięknie kolorowali buzie-słoneczka, które zachęcały społeczność szkolną do realizacji hasła: "To proste, zacznij od uśmiechu". Życzymy wszystkim, aby dzień życzliwości trwał cały rok.
W dniu 20 listopada odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z okazji oddania do użytku garderoby dla członków kółka teatralnego. Czerwoną wstęgę przecinały trzy osoby:
- Pani dyrektor Urszula Fedec,
- Pan Mariusz Kamieniec, który remontował to pomieszczenie,
- najmłodsza uczestniczka kółka teatralnego Martynka Przybyłowicz, uczennica kl. I
Garderoba znajduje się na I. piętrze naszej szkoły, obok biblioteki szkolnej. Po uroczystym otwarciu odbył się mały poczęstunek w postaci cukierków. Słodycze rozdawały postacie z bajek. ,, Prawie jak szafa przez którą przechodziło się do magicznego świata”-powiedziała o niej sprawczyni całego „zamieszania” pani Anna Kuziak. Wiele tygodni zastanawiano się, co zostanie zrobione z tym małym zakątkiem. Jak się później okazało, powstała naprawdę potrzebna garderoba. Długo szukano idealnych drzwi. Wreszcie się udało. Wszystko było już gotowe na uroczyste otwarcie. Wcześniej większość strojów leżało w pudłach i wisiałi na tyłach biblioteki szkolnej. Nikt nie spodziewał się, że jest ich tak dużo! W nowej garderobie zamontowano wieszaki, półki oraz szafki. Każde ubranie jest elegancko złożone lub powieszone i wreszcie nie ma problemu z odszukaniem potrzebnego stroju.
Teraz zawsze będzie porządek a każde przebranie, czapka czy rekwizyt znajdzie się na swoim miejscu. O naszej garderobie można powiedzieć, że to wręcz magiczna szafa.
Opracowała: Natalia Fusiarz oraz Iga Serek
Członkinie koła teatralnego, ucznnice klasy Vb
Powered by aSc EduPage