Czasy, w których żyjemy wymagają przygotowania na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Informacje o wojnie za naszą wschodnią granicą, powodzi, wypadkach i innych zagrożeniach, uświadamiają wagę dbania o bezpieczeństwo i konieczność edukacji w tym zakresie już od najmłodszych lat. Z tego powodu, Ministerstwo Edukacji we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, przygotowało program edukacyjno–obronny pod nazwą „Edukacja z wojskiem" skierowany do szkół.
Celem programu było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, systemu alarmowania, łączności, zachowań w sytuacjach kryzysowych oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Nasza szkoła została wytypowana do udziału w drugiej edycji programu „Edukacja z wojskiem”. W ramach tej akcji 20 listopada bieżącego roku, uczniowie klas VI- VIII wzięli udział z zajęciach prowadzonych przez szeregową Martę Kogut oraz ppor. Adama Chmiela z 18 Pułku Przeciwlotniczego im. gen. bryg. Feliksa Kamińskiego w Zamościu. Prowadzący w interesujący sposób zapoznali młodzież z zadaniami wojska w czasie pokoju, poruszyli zagadnienia z zakresu obronności i bezpieczeństwa. Przeprowadzili również praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie te elementy są ważne dla bezpieczeństwa każdego z nas. Podczas zajęć nasi goście zademonstrowali także zawartość indywidualnej, całodniowej racji żywnościowej polskiego żołnierza. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań i dowiedzieli się min jak zostać zawodowym żołnierzem, co to jest kodeks żołnierski.
3 godzinna lekcja „Edukacja z wojskiem” okazała się dla naszych uczniów ciekawym i wartościowym doświadczeniem, dzięki któremu mogli poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe, praktyczne umiejętności i rozbudzić w sobie poczucie tożsamości narodowej jako młodzi obywatele Rzeczpospolitej Polskiej.
Każdy uczestnik programu otrzymał imienny certyfikat za udział.