OSIĄGNIECIA UCZNIÓW

• ROK SZKOLNY 2019/20 ZAWODY SPORTOWE

• Sukcesy sportowe w I półroczu roku szkolnego 2019/2020

Badminton drużynowy

Badminton drużynowy chłopców - igrzyska dzieci

1. I miejsce w Powiatowych Igrzyskach dzieci w badmintonie chłopców.
          2. I miejsce w Rejonowych Igrzyskach dzieci w badmintonie chłopców.
          3. IV miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach dzieci w badmintonie drużynowym chłopców.

Drużyna w składzie: Miłosz Gałka kl. V a, Piotr Sikora kl. VI b, Bartosz Szymanik kl. VI c. Opiekun drużyny – p. Krzysztof Tarnowski

Badminton drużynowy dziewcząt - igrzyska dzieci

1. I miejsce w Powiatowych Igrzyskach dzieci w badmintonie dziewcząt.
          2. II miejsce w Rejonowych Igrzyskach dzieci w badmintonie dziewcząt.
          3. IV miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt.

Drużyna w składzie: Kamila Larwa kl. VI a, Klaudia Krasowska kl. VI c, Gaia Koza kl. VI b. Opiekun drużyny – p. Krzysztof Tarnowski

Badminton drużynowy dziewcząt - igrzyska młodzieży szkolnej

1. I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt.
          2. II miejsce  w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt.
          3. V miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt.

Drużyna w składzie: Oliwia Krasowska, Wiktoria Lizut i Karolina Staroń z klasy VIII b. Opiekun drużyny – p. Krzysztof Tarnowski

Badminton drużynowy chłopców - igrzyska młodzieży szkolnej

1. I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców.
          2. I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców.
          3. V miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców.

Drużyna w składzie: Piotr Mróz, Dawid Przeszło i Oskar Koza z klasy VIII a.

Opiekun drużyny – p. Marek Bieniek

Biegi przełajowe

Indywidualne biegi przełajowe

Radosław Sadlej, uczeń klasy VII a zajął III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Biłgoraj w Biegach Przełajowych. Opiekun – p. Krzysztof Tarnowski

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt - igrzyska młodzieży szkolnej

1. I miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
          2. I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.
          3. IX miejsce w Finałach Wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt.

Drużyna w składzie: Oliwia Krasowska, Dominika Pisarczyk, Karolina Staroń, Wiktoria Lizut i Natalia Larwa z klasy VIII b, Wnuk Anna i Karolina Rzeźnik z klasy VIII a, Weronika Kulik i Julia Chamot z klasy VII a oraz Otylia Antolak z klasy VII b.

Opiekun drużyny - p Krzysztof Tarnowski

Tenis ziemny

Gabriel Koza, uczeń klasy III b zajął II miejsce w Turnieju "Tenis 10" (kat. czerwona) podczas zawodów w Kraśniku. Opiekun – p. Marek Bieniek

Sport kartingowy

Marcel Surmacz uczeń klasy VIII a, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Moto-Kart „Energetyk” w Biłgoraju, osiągnął następujące wyniki oraz tytuły:

• 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Centralno –Wschodniej (Central Estern Europe) w kategorii Junior Rotax Max Challenge, zdobywając po raz piąty tytuł Mistrza Europy Centralno – Wschodniej. Takiego wyczynu nie dokonał żaden z zawodników startujących w tych zawodach.
          • 5 miejsce w Mistrzostwach Europy (Euro Trophy)
          • 6 miejsce w Mistrzostwach Świata (Grand Finals Rotax Max Challenge) w Sarno we Włoszech.

W klasyfikacji generalnej Grand Finals Rotax Max Challenge w Sarno, w kategorii Junior startowało aż 72 najlepszych zawodników z całego świata. Marcel zajął bardzo wysokie 6 miejsce i jest jedynym polskim zawodnikiem, którego sklasyfikowano tak wysoko. Gdyby nie pechowa kontuzja tuż przed punktowanymi wyścigami (silne stłuczenie i złamanie z przemieszczeniem palca prawej ręki), końcowy wynik na pewno byłby jeszcze lepszy, bo Marcel walczył nie tylko z przeciwnikami, ale również z silnym bólem.