PROGRAMY/PROJEKTY

• ROGRAMY I PROJEKTY 2017/18

• MIĘDZYNARODOWY PROGRAM "BADACZ WODY"

Badacz Wody to program, który zachęca uczniów w wieku 8-14 lat w 11 krajach do podejmowania odważnych i zdecydowanych działań na rzecz poszanowania wody poprzez zabawne i interaktywne Misje oszczędzania wody. Dzięki ponad 2600 zespołom w 11 krajach Badacz Wody stwarza uczniom możliwości współpracy z rówieśnikami ponad granicami na skalę międzynarodową.

SZKOŁA DEMOKRACJI - SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przystąpił do projektu Szkoła demokracji - Samorządy mają głos - realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zakładał on zorganizowanie i przeprowadzenie demokratycznych wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego według ustalonych procedur. W szkole powołano Komisję Wyborczą składającą się z przedstawicieli wszystkich klas. Komisja rejestrowała kandydatów, którzy musieli zebrać podpisy poparcia, prowadzić kampanię wyborczą oraz wziąć udział w debacie.

Udział w tym projekcie był dla uczniów naszej szkoły bezcenną lekcją demokracji oraz stanowił swojego rodzaju innowację pedagogiczną.

„LEPSZA SZKOŁA”

W klasach IV – VI realizowany jest już od kilku lat projekt edukacyjny GWO - „Lepsza Szkoła”, w ramach którego uczniowie wszystkich klas IV – VI biorą udział w matematycznych „Sesjach z Plusem”.