PROGRAMY/PROJEKTY

• Aktywni dla klimatu

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Aktywni dla klimatu". W tym celu utworzyła się pięcioosobowa grupa uczniów klasy VI a, która przyjęła nazwę: "Ekoaktywni". Są to uczniowie: Marcelina Bil, Natalia Małysza, Karolina Siek, Katarzyna Wolanin i Jakub Borek. Zapoznali się oni z zadaniami konkursu i przystąpili do jego realizacji.

Etap pierwszy konkursu składał się z dwóch zadań: wykonanie ekologicznej mapy gminy i raportu klimatycznego, po wykonaniu których należało sporządzić sześć raportów cząstkowych.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć (aby powiększyć kliknij na obrazek prawym przyciskiem myszy, wybierz "pokaż obrazek", aby powrócić wybierz cofnij).

Na podstawie zdobytych wiadomości podczas zajęć lekcyjnych, pogłębiania wiedzy w oparciu o literaturę i internet zespół wypracował następujące zasady na rzecz ochrony klimatu:

Zasady przyjazne klimatowi w mojej szkole
          1. Zbiórka zużytych baterii -REBA.
          2. Poszerzenie wiedzy o ochronie środowiska.
          3. Segregowanie śmieci.
          4. Aktywny udział w światowym Dniu Ziemi" i Akcji Sprzątania Świata.
          5 Udział w Międzynarodowych Projektach na rzecz ochrony elementów przyrody.
          6. Udział w konkursach na temat ochrony środowiska.
          7. Dbanie o otaczająca nas zieleń i czystość lasów.
          8. Nie palić odpadów plastikowych.

Wypracowane zasady zostały wywieszone na korytarzu szkolnym i zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
          Czł
          onkowie zespołu Ekoaktywni zapoznali pozostałych uczniów naszej szkoły z tymi zasadami na godzinach wychowawczych w klasach I-VI.

Zachęcamy do odwiedzenia szkolnego korytarza na którym jest ona prezentowana.