#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• #PRACOWNIE STEAM - DŁUGOPISY 3D

• DŁUGOPISY  3D

PRZESTRZENNE MODELE

Uczniowie kl. 6a na zajęciach technicznych próbowali wykonać trójwymiarowe wielkanocne pisanki długopisami 3D. Natomiast dziewczynki z kl. 7 wykonały modele sześcianu.

WALENTYNKI

Uczniowie klas IV - VI na zajęciach technicznych uczcili Święto Zakochanych wykonując kartki walentynkowe długopisami 3D.

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE  DŁUGOPISAMI 3D #LaboratoriaPrzyszłości

W dniach 05 - 16 grudnia uczniowie naszej szkoły, od klas trzecich po ósme, przygotowywali ozdoby świąteczne pisakami 3D. Powstały piękne bombki, śnieżynki, mikołajki, bałwanki, dzwoneczki, prezenciki, które ozdobiły sale i gazetki szkolne.

PATRIOTYCZNIE

7 listopada na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 4a upamiętnili kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonując godło Polski przy użyciu długopisów 3D, które zakupiliśmy w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z zasadą działania i obsługi długopisów 3D. Okazało się, że niektórzy doskonale radzą sobie z obsługą tych urządzeń i mogli służyć pomocą koleżankom i kolegom. Podczas zajęć uczniowie korzystali z gotowego szablonu. Powstały piękne prace ukazujące nasze godło.

PROJEKT OSIEDLA

28 października uczniowie klasy 6b na zajęciach technicznych wykonywali makiety wymyślonego przez siebie osiedla. Aby urozmaicić pracę wykorzystaliśmy długopisy 3D zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie przygotowali własne szablony, na których wykonywali wydruki, których potrzebowali do makiety. Nie było to pierwsze spotkanie z długopisami 3D, więc bardzo dobrze radzili sobie z obsługą urządzenia.

INSPIRACJE JESIENNE

10 października uczniowie klasy 6a a potem 5a poznawali możliwości pracy i zabawy z długopisami 3D zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z zasadą działania i obsługi długopisów 3D. Następnie uczniowie wykonywali samodzielne wydruki wykorzystując własne wymyślone projekty: kwiatków, serduszek lub jesiennych kompozycji. Długopisy 3D były wykorzystywane do ostatniej chwili przed dzwonkiem.

CZYTAMY Z SERCEM

W dniach 29-30 września w naszej szkole zorganizowana została Akcja "Czytamy z Sercem", do której zostali zaproszeni wszyscy uczniowie. W ramach akcji odbyły się:warsztaty z długopisami 3D zakupionymi do naszej szkoły w ramach programu  #LaboratoriumPrzyszłości. Uczniowie z kl. VIb i IVb zaprojektowali i wykonywali trójwymiarowe serduszka do breloczków lub wisiorków.