#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• #PRACOWNIA KULINARNA

• SZKOŁA PODSTAWOWA W TARNOGRODZIE W PROGRAMIE #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI – PRACOWNIA KULINARNA

##########################################################

ROK SZKOLNY 2022/23

##########################################################

„Smacznie, zdrowo i kolorowo”- zajęcia kulinarne klasy IIIb.

30.09.2023

28 września w pracowni kulinarnej, która powstała dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” dzieci          z klasy IIIb mogły przygotować wspólne II śniadanie. Dzień wcześniej  została przygotowana lista zakupów potrzebnych do przygotowania klasowego śniadania.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy, sprawnie podzielili się obowiązkami. Zostały wyznaczone osoby m.in. do krojenia ogórków, pomidorów, szczypiorku, rzodkiewki, rozrobienia twarogu ze śmietaną, nakrywania do stołu, sprzątania, zmywania po śniadaniu, itd.

Gdy już wszystko było przygotowane wszyscy zabrali się do robienia kolorowych kanapek, które później, z wielkim apetytem pozjadali bardzo szybko. To był bardzo udany dzień, a po takim śniadaniu wszystkim lepiej myślało się na lekcjach!

#################################################################

ROK SZKOLNY 2022/23

#################################################################

ANGIELSKI OD KUCHNI 2

Kolejne zajęcia z cyklu " Angielski od kuchni" - słodkie pożegnanie roku szkolnego . Z tej okazji uczniowie klasy 6b przygotowali słodkie, pyszne " pancakes" - specjał kuchni amerykańskiej.

ANGIELSKI OD KUCHNI

Uczniowie klasy 6 b przygotowywali frittatę czyli włoskie danie na bazie jajek przypominające omlet. Wykorzystali oni przepis znajdujący się w podręczniku do języka angielskiego ( poniżej ). Praktyczna lekcja gotowania po angielskim była dla wszystkich wspaniałym i smacznym doświadczeniem.

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA FRANIA KLUCHY

DZIEŃ KOBIET - CHŁOPCY Z IVb KRÓLUJĄ W KUCHNI

Chłopcy z klasy IVb postanowili uczcić święto swoich koleżanek przygotowując dla nich niespodziankę w pracowni kulinarnej #LaboratoriumPrzyszłości. 7 marca z samego rana zabrali się ochoczo do działania, przygotowali stały i pięknie je nakryli, upiekli mini pizzerki, pokroili ciasto i zaprosili dziewczynki na małe przyjęcie. Zaskoczone i bardzo zadowolone czwartoklasistki nie mogły wyjść z podziwu jak ich koledzy w fartuszkach radzą sobie w kuchni. Były również konkursy i upominki. Spotkanie minęło w doskonałej atmosferze i obopulnym zadowoleniu.

PĄCZKI Z DZIURKĄ" Z PRACOWNI KULINARNEJ #LaboratoriaPrzyszłości

16.02.2023 R.

W Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie grupa uczniów z klas III-VIII przygotowała z okazji "tłustego czwartku" ponad 250 drożdżowych obażanków, którymi zostali poczęstowani uczniowie. Mogliśmy to zrobić dzięki pracowni kulinarnej wyposażonej w sprzęt AGD i naczynia w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Owocowy MasterChef Junior

26.10.2022

Uczniowie klas pierwszych postanowili wykorzystać dary z jesiennego ogrodu i sadu aby wykonać pyszne sałatki owocowe i warzywne.

Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona oraz owoce tropikalne takie jak: banany, mandarynki, a nawet granat. Dzieci z wielkim zapałem obierały i kroiły owoce, wykazując się przy tym dużą cierpliwością i zaangażowaniem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Kolorowe sałatki smakowały wyśmienicie!!!.

ZAJĘCIA PROJEKTU UNIWERSYTETU DZIECI - MALI MATEMATYCY. GDZIE SIĘ KRYJE MATEMATYKA?

30 września 2022r.

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach projektu Uniwersytetu Dzieci - Mali matematycy. Gdzie się kryje matematyka? Zajęcia odbyły się w pracowni kulinarnej w #LaboratoriumPrzyszłości . Dzieci przygotowywały sok warzywno-owocowy, ważyły owoce i warzywa, porównywały ich wagę po usunięciu nasion, pokrojeniu na drobniejsze elementy. Po wyciśnięciu soków porównywały ilość soku, który powstał z owoców i warzyw. Zajęcia zakończyla degustacja soków.

SŁODKOSCI NA DZIEŃ CHŁOPAKA

27 września 2022r.

PRACOWNIA KULINARNA DZIAŁA

1 września 2022 r.

W ramach programu #LaboratoriumPrzyszłości  w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie powstała pracownia kulinarna wyposażona w różnorodny nowoczesny sprzęt kuchenny. W pracowni podczas zajęć uczniowie z kl. Vb oraz z Kola Gospodyń Szkolnych z kl. IV i VI  przygotowywali potrawy przy pomocy wyposażenia pracowni. Uczyli się obsługi różnych sprzętów AGD, korzystania z przepisów kulinarnych, odmierzali gramatury, łączyli ze sobą składniki i dzięki współpracy w grupie przyrządzili bardzo smaczne pizze, gofry, pancakesy, pierogi z serem, frytki i naleśniki. Uczniowie dla których gotowanie nie jest nowością udzielali rad tym, którzy w tej dziedzinie stawiają pierwszy krok. Zajęcia w pracowni kulinarnej pozwalają na rozwijanie odpowiednich przydatnych umiejętności życiowych. Pracownia kuchenna umożliwia naukę gotowania i przyrządzania potraw oraz doskonalenia umiejętności planowania pełnowartościowych posiłków.