#LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• #PRACOWNIE STEAM - DRUKARKI 3D

• PROJEKTOWANIE I MODELOWANIE 3D

W drugim półroczu chętni uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z projektowania. Do tego celu wykorzystaliśmy darmowy program do modelowania 3D – Tinkercad. Uczniowie na kolejnych zajęciach poznawali podstawowe funkcje programu, uczyli się poruszać wewnątrz aplikacji, a także tworzyć i edytować pierwsze obiekty grafiki trójwymiarowej. Uczyli się również w jaki sposób zaprojektowane obiekty są przygotowywane do wydruku oraz jak w praktyce przebiega proces druku 3D.

Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy chętnych uczniów.

SPOTKANIA Z DRUKARKĄ 3D

W drugim półroczu rozpoczął się cykl spotkań z drukarką 3D. Uczniowie mogli zapoznać się z obsługą drukarki. Zobaczyli  na czym polega drukowanie „warstwa po warstwie”, jak wprowadza się filament, mogli dotknąć podgrzewającego się stołu roboczego.